ארגון VESA הכריז על תקן DisplayPort Alt Mode 2.0 להעברת וידאו דרך ה-USB C

חיבור USB-C תומך DisplayPort Alt Mode 2.0 (מקור VESA)

ארגון VESA (ר”ת Video Electronics Standards Association), האחראי על חלק גדול מתקני הוידאו והאודיו בהם אנו משתמשים כיום, הכריז על תקן ה-DisplayPort Alt Mode 2.0, הרחבה לתקן ה-DisplayPort 2.0 המיועד לאפשר שימוש עם חיבור ה-USB 4 של ארגון USB-IF, האחראי על תקן ה-USB, כמצב העברת וידאו חלופי להעברת המידע הרגילה של התקן.

תקן ה-DisplayPort Alt Mode 2.0 יאפשר להשתמש בתקן ה-DisplayPort 2.0 שהוכרז בסוף 2019 באמצעות חיבור ה-USB-C בתקן USB-4, כך שניתן יהיה להשתמש ברוחב פס של עד 80Gbps במצב שידור אות וידאו נקי, או עד 40Gbps יחד עם העברת נתונים בתקן SuperSpeed USB בו זמנית.

בדומה לתקן ה-DP 2.0 הרגיל, מצב ה-Alt Mode יתמוך בהעברת וידאו ברזולוציית 8K של 7680×4320 בתדר רענון של 60Hz עם צבע מלא של 4:4:4, ותמיכה ב-30 ביט לפיקסל בעבור תמיכה ב-HDR-10. לפי VESA, התקן יתמוך במסך בודד ברזולוציה של 16K ב-60Hz, זוג מסכי 8K ב-120Hz או 3 מסכי 10K ב-60Hz עם תמיכה מלאה ב-30 ביט וצבע 4:4:4 ללא דחיסה.

תרשים DisplayPort Alt Mode 2.0 (מקור VESA)

ארגון VESA צופה כי מכשירים ראשונים שיתמכו ב-DisplayPort Alt Mode 2.0 יגיעו במהלך 2021.

בדומה לתקן ה-DisplayPort 2.0 עצמו, מצב ה-Alt Mode החדש מאפשר ליצרנים ולמשתמשים שימוש רב תכליתי יותר בחיבור ה-USB-C הפופולרי, שהפך לברירת מחדל לא רק באחוז גבוה ממכשירי הסלולר, אלא גם כחיבור אוניברסלי במחשבים. התוספת החדשה לשידור נתונים ווידאו תאפשר לתקן המעודכן להציע גמישות רבה יותר למשתמשים במקרים של חיבור מסך מחשב שמשמש גם כרכזת USB, כדוגמה.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים