תקן USB4 עכשיו רשמי ומציע מהירות של עד 40Gbps

Thunderbolt 3 (מקור אינטל) Thunderbolt 3 (מקור אינטל)

ארגון ה-USB-IF, הארגון האחראי על תקינת ה-USB, פרסם באופן רשמי את תקן ה-USB4. הדור הרביעי לתקן ה-USB המוכר מתבסס על חיבור ה-Thunderbolt השייך לאינטל שנתרם על ידה לארגון ה-USB-IF, כאשר התקן החדש יכפיל את מהירות ההעברה של ה-USB 3.2 מ-20Gbps עד 40Gbps.

תקן USB4 החדש הוצג מוקדם היותר השנה כשבפועל מדובר עם גרסה מותאמת בתקן פתוח של ה-Thunderbolt 3 השייך לאינטל. התקן החדש  יוכל לספק קצב העברת נתונים כפול לעומת ה-USB 3.2, עם קצב של עד 40Gbps באמצעות שימוש בכבלי מידע תומכי 40Gbps ועם תמיכה לאחור בחיבורי USB 3.2, USB 2.0 ו-Thunderbolt 3 עליו התקן מבוסס.

ארגון ה-USB-IF צפוי להציג פרטים טכניים נוספים על תקן ה-USB4 החדש במהלך אירועי ה-USB Developer Days 2019 הקרובים של הארגון, בהם יפורטו העדכונים האחרונים בתקן יחד עם עדכונים בתקן ה-USB-C ו-USB-PD ובנוסף תוצג גם סכמת השמות החדשה של הארגון לתקן.

תאימות תקן ה-Thunderbolt 3 (מקור אינטל)
תאימות תקן ה-Thunderbolt 3 (מקור אינטל)

חיבור ה-USB על שלל הגרסאות השונות שלו מהווה את אחד התקנים האוניברסליים ביותר שנמצאים כיום בשימוש, כאשר בגרסאות האחרונות של התקן חיבור ה-USB-C מהווה פתרון אחיד לא רק להעברת מידע בין מכשירים אלא מחליף למעשה שלל תקנים אחרים הודות ליכולתו להעביר וידאו למסכים ולהעביר מידע בתקן ה-PCIe.

חיבור ה-USB4 החדש מיישר למעשה את הקו בין ה-USB ל-Thunderbolt עם איחוד שני התקנים, מה שצפוי להגדיל את השימוש בהם במוצרים השונים שיגיעו בעתיד הקרוב.

השוואת מפרטים