תקן USB4 עכשיו רשמי ומציע מהירות של עד 40Gbps

Thunderbolt 3 (מקור אינטל) Thunderbolt 3 (מקור אינטל)

ארגון ה-USB-IF, הארגון האחראי על תקינת ה-USB, פרסם באופן רשמי את תקן ה-USB4. הדור הרביעי לתקן ה-USB המוכר מתבסס על חיבור ה-Thunderbolt השייך לאינטל שנתרם על ידה לארגון ה-USB-IF, כאשר התקן החדש יכפיל את מהירות ההעברה של ה-USB 3.2 מ-20Gbps עד 40Gbps.

תקן USB4 החדש הוצג מוקדם היותר השנה כשבפועל מדובר עם גרסה מותאמת בתקן פתוח של ה-Thunderbolt 3 השייך לאינטל. התקן החדש  יוכל לספק קצב העברת נתונים כפול לעומת ה-USB 3.2, עם קצב של עד 40Gbps באמצעות שימוש בכבלי מידע תומכי 40Gbps ועם תמיכה לאחור בחיבורי USB 3.2, USB 2.0 ו-Thunderbolt 3 עליו התקן מבוסס.

ארגון ה-USB-IF צפוי להציג פרטים טכניים נוספים על תקן ה-USB4 החדש במהלך אירועי ה-USB Developer Days 2019 הקרובים של הארגון, בהם יפורטו העדכונים האחרונים בתקן יחד עם עדכונים בתקן ה-USB-C ו-USB-PD ובנוסף תוצג גם סכמת השמות החדשה של הארגון לתקן.

תאימות תקן ה-Thunderbolt 3 (מקור אינטל)
תאימות תקן ה-Thunderbolt 3 (מקור אינטל)

חיבור ה-USB על שלל הגרסאות השונות שלו מהווה את אחד התקנים האוניברסליים ביותר שנמצאים כיום בשימוש, כאשר בגרסאות האחרונות של התקן חיבור ה-USB-C מהווה פתרון אחיד לא רק להעברת מידע בין מכשירים אלא מחליף למעשה שלל תקנים אחרים הודות ליכולתו להעביר וידאו למסכים ולהעביר מידע בתקן ה-PCIe.

חיבור ה-USB4 החדש מיישר למעשה את הקו בין ה-USB ל-Thunderbolt עם איחוד שני התקנים, מה שצפוי להגדיל את השימוש בהם במוצרים השונים שיגיעו בעתיד הקרוב.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים