הכירו את USB4 – הגרסה הפתוחה לתקן Thunderbolt 3 במהירות של עד 40Gbps

Thunderbolt 3 (מקור אינטל) Thunderbolt 3 (מקור אינטל)

ארגון ה-USB-IF, הארגון האחראי על תקינת ה-USB, וחברת אינטל (intel) פרסמו מידע ראשוני על תקן ה-USB 4 העתידי שישלב את טכנולוגיית ה-Thunderbolt 3 אותה תורמת אינטל לארגון ה-USB, מה שיאפשר לו מהירות העברת נתונים של עד 40Gbps.

חברת אינטל בחרה להרחיב את שיתוף הפעולה בינה ובין ארגון ה-USB מעבר לצורת חיבור ה-USB-C על ידי מתן הטכנולוגיה בחינם לארגון ה-USB-IF ללא צורך בתשלום תמלוגים לאינטל. צעד זה צפוי לאפשר ליצרנים נוספים להטמיע את הטכנולוגיה ובעקבות זאת להגדיל גם את הפופולריות של תקן ה-Thunderbolt 3 שיתקיים, לפי אינטל, במקביל ל-USB 4 ולא ישולב בו.

תקן ה-USB 4 החדש יכפיל את המהירות של תקן ה-USB 3.2 Gen 2×2 שהוצג רק לפני מספר ימים ויעלה את המהירות מ-20Gbps ל-40Gbps, בדומה לתקן ה-Thunderbolt 3 עליו הוא יבוסס, מה שישווה את המהירות של ה-USB ל- Thunderbolt 3 שהוצג עוד בשנת 2015.

תאימות תקן ה-Thunderbolt 3 (מקור אינטל)
תאימות תקן ה-Thunderbolt 3 (מקור אינטל)

מלבד הכפלת המהירות, תקן ה-USB 4 החדש יקח מספר יתרונות נוספים אותם ניתן למצוא ב-Thunderbolt 3, כשהוא יוכל לספק עד 100W, רוחב פס גבוה לתמיכה בעד 2 מסכי 4K או מסך 5K בודד ותמיכה לאחור בתקני USB 3.2, USB 2.0 ו-Thunderbolt 3, כשבניגוד לתקנים הקודמים, USB 4 יגיע בחיבור USB-C בלבד.

התרומה של אינטל צפויה להציע שדרוג משמעותי למהירות של תקן ה-USB, כאשר נותר לחכות ולראות מתי יציע ארגון ה-USB-IF את התקן החדש לקהל הרחב וכמה זמן יקח ליצרנים לאמץ אותו, צעד שלמעשה ימזג בין תקן ה-Thunderbolt וה-USB.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים