הכירו את USB4 – הגרסה הפתוחה לתקן Thunderbolt 3 במהירות של עד 40Gbps

Thunderbolt 3 (מקור אינטל) Thunderbolt 3 (מקור אינטל)

ארגון ה-USB-IF, הארגון האחראי על תקינת ה-USB, וחברת אינטל (intel) פרסמו מידע ראשוני על תקן ה-USB 4 העתידי שישלב את טכנולוגיית ה-Thunderbolt 3 אותה תורמת אינטל לארגון ה-USB, מה שיאפשר לו מהירות העברת נתונים של עד 40Gbps.

חברת אינטל בחרה להרחיב את שיתוף הפעולה בינה ובין ארגון ה-USB מעבר לצורת חיבור ה-USB-C על ידי מתן הטכנולוגיה בחינם לארגון ה-USB-IF ללא צורך בתשלום תמלוגים לאינטל. צעד זה צפוי לאפשר ליצרנים נוספים להטמיע את הטכנולוגיה ובעקבות זאת להגדיל גם את הפופולריות של תקן ה-Thunderbolt 3 שיתקיים, לפי אינטל, במקביל ל-USB 4 ולא ישולב בו.

תקן ה-USB 4 החדש יכפיל את המהירות של תקן ה-USB 3.2 Gen 2×2 שהוצג רק לפני מספר ימים ויעלה את המהירות מ-20Gbps ל-40Gbps, בדומה לתקן ה-Thunderbolt 3 עליו הוא יבוסס, מה שישווה את המהירות של ה-USB ל- Thunderbolt 3 שהוצג עוד בשנת 2015.

תאימות תקן ה-Thunderbolt 3 (מקור אינטל)
תאימות תקן ה-Thunderbolt 3 (מקור אינטל)

מלבד הכפלת המהירות, תקן ה-USB 4 החדש יקח מספר יתרונות נוספים אותם ניתן למצוא ב-Thunderbolt 3, כשהוא יוכל לספק עד 100W, רוחב פס גבוה לתמיכה בעד 2 מסכי 4K או מסך 5K בודד ותמיכה לאחור בתקני USB 3.2, USB 2.0 ו-Thunderbolt 3, כשבניגוד לתקנים הקודמים, USB 4 יגיע בחיבור USB-C בלבד.

התרומה של אינטל צפויה להציע שדרוג משמעותי למהירות של תקן ה-USB, כאשר נותר לחכות ולראות מתי יציע ארגון ה-USB-IF את התקן החדש לקהל הרחב וכמה זמן יקח ליצרנים לאמץ אותו, צעד שלמעשה ימזג בין תקן ה-Thunderbolt וה-USB.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים