שלט Huawei

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

וואווי שולטת בשוק הסמארטפונים הסיני ברבעון הראשון, שיאומי נחתכת

שוק המובייל ספג ירידה במשלוחי טלפונים ברבעון הראשון של השנה עקב התפרצותה של מגפת הקורונה, כאשר חלק גדול בהשפעה על הירידות נזקף לרעתו של השוק הסיני, אשר אחראי לכ-50% מסך הירידה במשלוחי הטלפונים משנה לשנה. אחרי שחשפה את סקר משלוחי הטלפונים הגלובלי שלה לרבעון הראשון, מפרסמת כעת חברת המחקר IDC את הסקר המקומי בסין, ומציגה תמונה עגומה למדי, עם ירידה של כל החברות בכמות המשלוחים.

הירידה בכמות משלוחי הטלפונים בסין ברבעון הראשון עמדה על 20.3% על פי סקר IDC האחרון, כאשר מדובר בצמצום של 17 מיליון משלוחי טלפונים בהשוואה לנתוני הרבעון המקביל ב-2019. נתון זה מהווה לכ-46.5% מסך הירידה הגלובלית שפירסמה חברת המחקר, זו עומדת על 36.5 מיליון משלוחי טלפונים משנה לשנה.

שיאומי נחתכת

בעוד חברת שיאומי הייתה לאחת מנקודות האור היחידות כאשר בחנו את נתוני המשלוחים הגלובליים, בשוק הסיני היא מציגה ירידה חדה בכמות המשלוחים. על פי הסקר החדש המגיע מסין, ברבעון הראשון של השנה רשמה שיאומי ירידה של 33.8% משנה לשנה בכמות המשלוחים וסיכמה את רבעון זה עם משלוח 7 מיליון יחידות בלבד, מול 10.6 מיליון ברבעון המקביל של 2019. חברת VIVO הציגה עליות בכמות המשלוחים בסקר הבינלאומי גם כן, אולם בשוק הסיני היא רושמת ירידה בת 24.5% עם כמות משלוחים של 12 מיליון מכשירים, לעומת 16 מיליון ברבעון המקביל אשתקד.

אפל רושמת ירידה של 12.2% משנה לשנה, עם משלוח 5.1 מיליון יחידות בלבד בשוק הסיני, לעומת 5.8 מיליון שנה קודם לכן. על פי הנתונים הרשמיים שפירסמה החברה בדוחותיה הרבעוניים שפורסמו לאחרונה, ירדו הכנסותיה של אפל בשוק הסיני בכ-7.5% לעומת הרבעון המקביל ב-2019.

וואווי (Huawei), ש-58% ממשלוחי הטלפונים שלה בעולם הגיעו מסין, הציגה את הירידה הקלה ביותר מבין כל החברות שנכללו בסקר. את הרבעון הראשון סיימה חהברה עם משלוח 28.4 מיליון טלפונים בשוק הסיני, מתוך 49 מיליון בסה"כ בעולם, נתון המשקף ירידה שנתית של 4.4%. בשוק הבינלאומי הציגה וואווי ירידה חדה יותר של 17% בסה"כ. עיקר היתרון של וואווי בשוק הסיני מגיע מתוך העליה באימוץ מכשירים התומכים בדור ה-5, אלו היוו ל-21.8% מסך כמות המשלוחים בסין, כשלוואווי נתח של 55.4% מסוג מכשירים זה על פי סקר IDC.

משלוחי טלפונים בסין, רבעון 1/2020 (מקור: IDC)

משלוחי טלפונים בסין, רבעון 1/2020 (מקור: IDC)

קשה להתעלם מהעובדה ששמה של סמסונג לא מופיעה ברשימת 5 החברות המובילות את כמות המשלוחים בשוק הסיני, כאשר על פי הרשימה של IDC, שחלקה מופיעה בשפה הסינית, אלו החברות הנכללות בה:

  • מקום 1 – וואווי, עם 28.4 מיליון משלוחים.
  • מקום 2 – Vivo, עם 12 מיליון משלוחים.
  • מקום 3 – Oppo, עם 11.8 מיליון משלוחים.
  • מקום 4 – שיאומי, עם 7 מיליון משלוחים.
  • מקום 5 – אפל, עם 5.1 מיליון משלוחים.
  • אחר – 2.3 מיליון משלוחים.
  • סה"כ – 66.6 מיליון משלוחים.
נתח שוק 5G בסין, רבעון 1/2020 (מקור: IDC)

נתח שוק 5G בסין, רבעון 1/2020 (מקור: IDC)

שמה של סמסונג מופיע רק בשקף של IDC המציג את הפילוח של נתח שוק ה-5G בסין ברבעון הראשון, לפי זה תופסת החברה הדרום קוריאנית נתח של 1.8% מהשוק, נתון המשקף לה כ-261 אלף משלוחי טלפונים, אולם נתון זה מתייחס לכמות מכשירי ה-5G בלבד.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות