הוכרז: Xiaomi Mi Band 5 – מסך AMOLED גדול וסוללה ל-14 ימים

רצועת Mi Band 5 (מקור שיאומי)

שיאומי (Xiaomi) הכריזה על צמיד הכושר החכם Mi Band 5, הדגם החדש ביותר בסדרת ה-Mi Band של החברה לשנת 2020, המגיע עם מסך AMOLED צבעוני גדול יותר מבעבר בגודל 1.1 אינץ’, מעקב אחר 11 פעילויות ספורט שונות וזמן סוללה של עד 14 ימים.

דגם ה-Mi Band 5 החדש מגיע כשנה לאחר חשיפתו של ה-Mi Band 4 הפופולרי של שיאומי, כשהוא שומר על עיצוב דומה, אך משפר ומשדרג את הפיצ’רים הקיימים עם חיבור Bluetooth 5.0 BLE, אפשרות לשליטה על מוזיקה והפעלת מצלמה מהרצועה עצמה, כאשר בדומה לדגם הקודם, גם בדגם החדש נוכל למצוא גרסת NFC יעודית לסין שתגיע עם תמיכה בהפעלה קולית של העוזרת הקולית Xiao Ai של שיאומי.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי

גרסת ה-Mi Band 5 החדשה מגיעה עם מסך AMOLED בגודל 1.1 אינץ’ הגדול ב-20% מהדור הקודם, ברזולוציית תצוגה של 126×294, והחברה תציע מעל 100 תצוגות שעון חדשון ומיוחדות. הדגם החדש יוכל לעקוב אחר 11 פעילויות ספורט שונות, בהן פעילויות מים, אחריהן ניתן יהיה לעקוב הודות לעמידות בתקן 5ATM (עד 50 מטרים). שיאומי מוסיפה גם את מדד ה-PAI (ר”ת Personal Activity Intelligence) המוכר משעוני ה-Amazfit השונים למעקב אחר רמת הפעילות של המשתמשים.

רצועת Mi Band 5 (מקור שיאומי)

שיאומי שדרגה גם את חיישן הדופק האופטי בדגם החדש, עם חיישן PPG, זה אמור לספק דיוק גבוה יותר בעד 50% לעומת הדגם הקודם, עם תוספת ניטור שינה משופר למעקב אחרי שנת REM‏ (ר”ת Rapid Eye Movement) עמוקה, בנוסף למדידת השינה הרגילה. אפשרות חדשה עבור נשים תספק מעקב אחרי המחזור החודשי.

אחד ההבדלים הגדולים ביותר בדגם החדש הוא המעבר של שיאומי ממטען יעודי שדרש להפריד את הגוף העיקרי מהרצועה עצמה, כאשר בדגם החדש הרצועה משתמשת בכבל טעינה מגנטי המתחבר בקלות לחלק התחתון, כאשר סוללת 125mAh תספיק לפי החברה לעד 14 ימי שימוש.

רצועת Mi Band 5 (מקור שיאומי)

רצועת ה-Mi Band 5 תהיה זמינה למכירה בסין החל מה-18 ביוני במחיר של 189 יואן (כ~92 ש”ח) לגרסה הרגילה ו-229 יואן (כ~112 ש”ח) לגרסת ה-NFC. הרצועה צפויה להגיע מאוחר יותר גם לישראל, אך בשלב זה לא ידוע מועד ההשקה או המחיר שלה בארץ.

אין ספק כי הפופולריות הרבה של סדרת ה-Mi Band תימשך גם עם דגם ה-Mi Band 5 החדש, שמביא עימו לא מעט שיפורים, כאשר בין ה-100 ויותר תצוגות שעון של שיאומי ניתן לראות כמה תצוגות שעון מיוחדות המצביעות על כך שהחברה חתמה על הסכמים עם מותגים וחברות שונות, כאשר אפשר למצוא תצוגות של Neon Genesis Evangelion, Detective Conan, Hatsune Miku, ובובספוג.

 

השוואת מפרטים