לוגו אינטל

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

הדלפה חדשה מציגה את ביצועי מעבד ה-Lakefield של אינטל

| יום שני, 29 ביוני 2020, 13:51 | חומרה, מחשבים

בעוד שאינטל חשפה את מעבדי ה-Lakefield ההיברידיים החדשים שלה בתחילת החודש, אנו עדיין מחכים לראות את הביקורות הראשונות על הניידים שישתמשו בדור המעבדים החדש. עד שנוכל לקבל ביקורות מלאות וטובות יותר אנו יכולים להסתפק במבט זריז על ביצועי מעבד ה-Core i5 החדש בנייד Galaxy Book S של סמסונג.

מעבדי ה-Lakefield החדשים של אינטל מגיעים בתצורה לא שגרתית במיוחד של 4+1, המשלבת בין ליבת Sunny Cove חזקה ו-4 ליבות Tremont חלשות יותר של אינטל באמצעות טכנולוגיית ה-Foveros 3D, תצורה שדומה יותר ל-big.LITTLE של ARM, ליצירת מעבד חזק אבל חסכוני במיוחד בעבור הדור הבא של הניידים.

אתר notebookcheck.net הצליח לבדוק את הביצועים של מעבד ה-Core i5-L16G7 בנייד ה-Galaxy Book S של סמסונג, כאשר במבט ראשון המעבד החדש מציג ביצועים מעורבים למדי לעומת מעבדי ה-Amber Lake החסכוניים הקודמים של החברה, אך ככל הנראה הבעיה נעוצה במנגנון "תזמון מערכת הפעלה מונחה חומרה" (Hardware-Guided OS Scheduling) שנועד לנהל את השימוש בין ליבת ה-Sunny Cove החזקה לליבות ה-Tremont החלשות.

למרות שרמת הביצועים אותה מציג מעבד ה-Core i5 פחות מאופטימלית, אתר Notebookcheck הצביע על כך כי בבדיקות הליבות הגיעו לתדר של 2.8GHz בלבד, הנמוך מהתדר של ליבת ה-Sunny Cove הבודדת, מה שמצביע על כך שהיא לא מנוצלת כראוי ומעיד על "בעיה" בבדיקות, ומצד שני על בעיה במנגנון ניהול הליבות של אינטל. נותר לראות את ביצועי המעבדים החדשים בבדיקות מאוחרות יותר, כאשר יש לזכור כי הדגש העיקרי של מעבדי ה-Lakefield הוא על החיסכון בסוללת הנייד.

מקורות
notebookcheck
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות