דיווח: רוכשי האייפון 12 לא יקבלו מטען בקופסה

Apple (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי) Apple (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

לאחר ששמענו כי רוכשי ה-iPhone 12 Pro וה-iPhone 12 Pro Max יקבלו מטען חדש ומהיר בהספק של 20 וואט כחלק מקופסת המכשיר, דיווח עדכני אשר מגיע אלינו מהאנליסט Ming-Chi Kuo טוען כי אפל כלל לא תציע מטען לרוכשי האייפון 12 הרגיל, אלא רק את כבל העברת הנתונים המשמש גם לטעינה. את השינוי הזה מבצעת החברה לכאורה, על מנת שתוכל להציע את האייפון 12 במחיר זהה למחיר ההשקה של האייפון 11, כאשר גם אוזניות ה-earbuds עשויות להיעלם מהקופסה.

בנוסף לכך, הסרת המטען מהקופסה תאפשר לחברה לצמצם את גודל הקופסה של המכשיר ובכך לצמצם עלויות ופגיעה בסביבה. יחד עם זאת, האנליסט מספר כי התמונות שנחשפו של המטען בהספק 20 וואט אכן אמיתיות, אך בניגוד לדיווח הראשוני, המטען לא יגיע כחלק מהאריזה אלא יימכר בנפרד, בעוד שאפל תפסיק לייצר את מטעני ה-5 וה-18 וואט.

לצד סדרות האייפונים, קו מגלה שסדרת האייפדים הבאה אשר תכלול אייפד בגודל 10.8 אינץ’ שיגיע בהמשך השנה ואייפד בגודל 8.5 אינץ’ שיגיע בחצי הראשון של שנת 2021 ימשיכו לכלול מטען באריזה. כך או כך, סדרת האייפונים הבאה עתידה להגיע אלינו עם 4 דגמים חדשים תחת השמות אייפון 12, אייפון 12 מקס, אייפון 12 פרו ואייפון 12 פרו מקס, כשכולם יגיעו עם מסכי OLED ומערכת שבבים חדשה.

כבר ברגעים אלו הרשת זועמת על כך שאפל עתידה להסיר את המטען מאריזת האייפון הבא, אך מנגד, נצטרך להזכיר כי גם עם הסדרה השלישית של שעון ה-Apple Watch רוכשיו לא קיבלו את ראש המטען אלא רק את החיבור המגנטי. כמו כן, יש הטוענים כי בשלב זה לרובנו יש מספיק מטענים בבית כך שגם אם נרכוש את האייפון החדש לא נצטרך את המטען שלו. בצד השני של הוויכוח נמצאים הטוענים שהדבר מונע מלקוחות חדשים לעבור לאייפון כשהם יצטרכו לרכוש את המטען בנפרד.

השוואת מפרטים