לוגו מיקרוסופט סניף הרצליה (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

מיקרוסופט משיקה כלי שחזור קבצים חינמי לווינדוס 10

חברת מיקרוסופט (Microsoft) השיקה כלי שחזור קבצים חדש למערכת הווינדוס 10 בשם Windows File Recovery, כלי שחזור הקבצים הראשון של החברה שנועד לעזור למשתמש לשחזר קבצים שנמחקו בטעות מהדיסק הקשיח, כרטיס הזיכרון או התקני אחסון אחרים.

בעוד קיימים בשוק לא מעט פתרונות תוכנה חינמיים לשחזור קבצים, דוגמת Recuva או Puran, תוכנת ה-Windows File Recovery (להלן WinFR) היא הפתרון הראשון שמגיע ממיקרוסופט עצמה, כפתרון חינמי לשחזור קבצי המשתמש. ההבדל הגדול ביותר בינו לבין תוכנות אחרות שזמינות בשוק הוא העובדה כי מדובר בכלי שורת הפקודה (command line app) שלא מגיע עם ממשק GUI גרפי אלא טקסטואלי בלבד, מה שעלול להקשות על חלק מהמשתמשים.

עם זאת, ולפחות לפי התיאור של מיקרוסופט עצמה, מדובר בכלי רב תכליתי למדי המציע אפשרות לשחזור ממערכות קבצי קבצים מסוג NTFS, FAT, exFAT, ו-ReFS, עם תמיכה בשחזור סוגי קבצים מרובים בהם תמונות, וידאו, אופיס וקבצים דחוסים. הדרישה המינימלית לשימוש בכלי ה-WinFR החדש היא שימוש במערכת ההפעלה ווינדוס 10 בגרסת "מאי 2020" ומעלה.

תוכנת Windows File Recovery (מקור מיקרוסופט)

את תוכנת ה-Windows File Recovery ניתן להוריד מחנות התוכנות של ווינדוס.

מאחר ומדובר על כלי חדש לחלוטין, קשה להגיד עד כמה הוא עדיף מפתרונות שחזור קבצים חינמיים אחרים, אך ניתן לומר בביטחון די גדול כי כמות המשתמשים בו תהיה נמוכה יחסית לאור השימוש בממשק טקסטואלי, דבר שאפשר יהיה לפתור בקלות עם תוספת GUI בשלב מאוחר יותר או אפילו תוכנת ממשק צד ג' יעודית ולא רשמית.

מקורות
microsoft
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות