נייד Dell Latitude 9510 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)

גאדג'טי מסקר: DELL Latitude 9510 2-in-1 – מחשב הפרימיום העסקי החדש של דל

| יום רביעי, 5 באוגוסט 2020, 14:00 | גאדג'טי מסקר, מחשבים

אחרי שסקרנו את נייד ה-Dell Latitude 7210, הגיע הזמן לבדוק גם את האח הבוגר ביותר בסדרת ה-Latitude של דל לשנת 2020, ה-Dell Latitude 9510 2-in-1. נייד הפרימיום בעל מסך ה-15 אינץ' מסדרת ה-9000 החדשה של דל שזמין בגרסה רגילה ובגרסת ה-2 ב-1 אותה נבדוק בסקירה.

ה-9510 החדש מגיע כחלק מסדרת ניידי ה-Latitude 2020 של דל שהוכרזה במאי האחרון בתור נייד הפרימיום החדש ביותר של דל, כאשר הנייד שנסקר מגיע עם מעבד ה-Core i7-10810U העוצמתי ביותר בסדרת מעבדי ה-Comet Lake U העדכנית של אינטל.

בתור נייד עסקי, ה-9510 מגיע עם מגוון פיצ'רים יעודיים לקהל העסקי, אך אין הדבר אומר שגם משתמש רגיל לא יוכל ליהנות מהנייד, שמציע גימור איכותי ומשקל נמוך שנועד במיוחד בעבור המשתמשים בדרכים, לא רק העסקיים שבהם.

נייד Dell Latitude 9510 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)

מבט מקרוב על ה-Dell Latitude 9510

כמו בכל מחשב נייד, הדבר הראשון והבולט ביותר ב-9510 הוא מסך ה-15.0 אינץ' שלו המגיע ברזולוציית Full HD בלבד. מדובר בגודל מסך לא שגרתי יחסית הממקם אותו בין 15.6 אינץ' הסטנדרטי ל-14 אינץ', עבור מי שרוצים לקבל מחשב נייד עם מסך גדול יותר, אך בגודל פיזי קטן המתקבל הודות לשילובה של מסגרת המסך הדקה שלו, המאפשר ל-9510 להשתוות לגודל הפיזי של נייד 14 אינץ' סטנדרטי.

המסך מספק רמת צבעים טובה למדי עם בהירות של עד 400 ניט, שמספקת לשימוש רגיל, אך נמוכה יחסית לדגמי פרימיום אחרים, כאשר בגרסת ה-2 ב-1 שנסקרה המסך תומך במגע ומגיע עם ציפוי זכוכית Gorilla Glass DX לעמידות מוגברת, בנוסף לתמיכה בעט המגע היעודי של דל שאיננו מצורף לערכה. בנוסף למצלמת הרשת, ניתן למצוא בחלקו העליון של המסך את מצלמת ה-IR לזיהוי פנים וחיישן קרבה יעודי להתחברות מהירה בטכנולוגיה לה קוראת דל ExpressSign-In, עליה נרחיב בהמשך, ו-4 מיקרופונים במסגרת המסך לניהול שיחות עם סינון רעשים מובנה.

בצד החיבורים אנו יכולים למצוא בצד הימני חיבור USB בודד עם חיבור אוזניות משולב וחיבור למנעול קנסינגטון, כאשר בצד השמאלי אפשר למצוא חיבור HDMI בגודל מלא שדי נדיר למצוא היום במחשבים ניידים מהסוג הזה, יחד עם צמד חיבורי Thunderbolt 3, כאשר השמאלי מביניהם משמש גם לטעינת הנייד. בנוסף, ניתן למצוא חריץ מיקרו SD ובדגם שנבדק גם חריץ מיקרו סים שממוקם מתחתיו.

בתצורת ה-9510 שנבדקה, הנייד הגיע עם מודם Snapdragon X20 LTE מובנה עם תמיכה ב-eSIM, בעוד שקיימת אפשרות תצורה למודם 5G. ה-X20 מאפשר שמירה על חיבור אינטרנט סלולרי מהיר יחסית, אך האפשרות לא נבדקה במהלך הסקירה.

פרט מעניין נוסף שהתגלה במקרה וקיבל אישור בבדיקה נוספת היא העובדה שבשני צדי המקלדת קיימים מגנטים מובנים שנועדו להצמיד לנייד את עט המגע היעודי של דל מאחר ואין מקום אחסון מובנה בנייד עצמו.

מקלדת ה-9510 מגיעה במבנה שגרתי למדי עם תאורה אחורית מובנית בעלת 2 רמות תאורה וכפתורים נוחים מאוד לשימוש, כאשר מתחת למקלדת ניתן למצוא משטח עכבר גדול למדי המגיע עם ציפוי זכוכית המעניק למשתמש משטח חלק בהרבה מאשר משטחי עכבר אחרים שיצא לי לבדוק בעבר.

הדבר היותר מעניין במקלדת ה-9510 הם צמד הרמקולים העליונים שנמצאים בצידי המקלדת, מיקום לא שגרתי במיוחד ולפי הידוע לי הפעם הראשונה בה דל משתמשת בתצורה כזו, כאשר הרמקולים חזקים למדי עם איכות קול טובה מאוד. עיצוב הרמקולים מסתיר פרט מעניין למדי, מאחר וגוף הנייד עצמו עשוי אלומיניום באופן מלא עם עובי מקסימלי של 13.99 מ"מ, מסגרת הרמקולים המודגשת היא למעשה חלק הפלסטיק היחיד בו מהנדסי דל הצליחו לדחוף את האנטנות הדרושות לשימוש תקין בנייד.

צריך לציין בנוסף שבעוד שבגרסה שנסקרה אמצעי האבטחה המובנה היחיד בנייד הוא זיהוי הפנים, ניתן למצוא אותו בגרסה "מאובטחת יותר" עם חיישן טביעת אצבע מובנה ואף עם קורא כרטיסים חכמים מובנה וקורא כרטיסי NFC.

הגב האחורי של הנייד מגיע בעיצוב מינימליסטי בצבע הכסוף של הנייד עם לוגו החברה במרכזו, כאשר החלק התחתון מינימליסטי גם כן עם פתח אוורר בחלקו העליון, פסי גומי דקים שמשמשים לשיפור האחיזה של הנייד בשולחן ומתן מרחב נוסף לקירור המובנה שלו המגיע עם פתחי אוורר נוספים בחלקו האחורי של הנייד.

בסיכומו של דבר ה-Latitude 9510 מגיע בתור מחשב נייד פרימיום לשוק העסקי והוא בהחלט "מרגיש" כך. גוף הנייד מגיע כולו ממתכת, מה שמעניק לו יציבות טובה, כאשר העובי של 13.99 מ"מ הוא בחלקו הרחב ביותר ויורד עד 8.23 מ"מ בחלקו הקדמי, מה שמעניק לו "מראה" דק וסולידי יותר.

מבחני ביצועים

ה-Latitude 9510 של דל מגיע כדגם הפרימיום הגבוהה ביותר בסדרת ה-Latitude 9000 החדשה של החברה, המתבסס על מעבדי ה-Comet Lake U של אינטל, כאשר במקרה של הנייד שקיבלנו לביקורת מדובר על התצורה החזקה ביותר שזמינה:

 • מעבד – Core i7-10810U vPro של אינטל עם 6 ליבות ו-12 נימים.
 • זיכרון – 2×8 LPDDR3 Hynix.
 • אחסון – SSD בנפח 512GB של טושיבה מדגם Kbg40zns512g.
 • כרטיס מסך – Intel UHD 620 מובנה.
 • מסך – 15.0 אינץ’ עם פאנל IPS ברזולוציית Full HD.
 • משקל – 1.5 ק"ג.

בעוד שה-9510 הוא לא מכונת הביצועים החזקה ביותר בשוק, מקום השמור למעבדי ה-Comet Lake H, עם מעבד Core i7 בעל 6 ליבות ו-12 נימים, ה-9510 מגיע עם מספיק עוצמת עיבוד לצרכים שלו העומדים בעיקר על "עבודה משרדית" כמחשב שנועד לתחום העסקי עם דגש על נייד שנועד לנשיאה ממקום למקום.

על מנת לקבל מדד לביצועי הנייד ערכנו כמה בדיקות ביצועים עם חלוקה לביצועים כלליים, ביצועי מעבד, ביצועי כרטיס מסך וביצועי אחסון מובנה, כאשר הנייד הוגדר על מצב Ultra Performance. לצורך מדד הביצועים הכללי הנייד נבדק בתוכנת ה-PCMark 10 עם ציון כללי של 4167 נקודות. בדיקה נוספת שהוספנו הפעם היא UserBenchmark בה הנייד הציג התאמה של 15% למשחקים, 81% לעבודה שולחנית ו-55% כתחנת עבודה.

מבחן ביצועים PC Mark 10

לבדיקת מעבד ה-Core i7-10810U הורצו תוכנת ה-.GeekBench 5.2.2 בה המעבד קיבל ניקוד של 1240 לביצועי ליבה בודדת ו-4957 לריבוי ליבות וכן תוכנת ה-Cinebench R20 בה המעבד קיבל ניקוד של 1739.

לשם בדיקת כרטיס ה-Intel UHD המובנה הורצו תוכנות ה-3DMark עם מבחן Time Spy בה הנייד קיבל ניקוד של 425 ומבחן Superposition בהגדרת 1080p Medium בו הנייד קיבל ניקוד של 819 נקודות. לא ציון גבוה במיוחד אך כזה הצפוי מכרטיס ה-UHD המובנה של אינטל.

כונן ה-SSD המובנה מדגם Kbg40zns512g של טושיבה מציג מהירות קריאה שנעה עד  1.86GB/s וכתיבה עד 1.42GB/s בתוכנת ה-ATTO כשב-AS SSD הכונן מקבל ציון כללי של 2574 נקודות עם מהירות כתיבה רציפה של כ~1.9GB/s וקריאה של 713MB/s.

בסיכומו של דבר ה-Latitude 9510 של דל מצליח להציג ביצועים טובים מאוד למעבד בזכות 6 הליבות המובנות. כרטיס המסך המובנה לא נועד למשחקים ולכן גם אין ציפיות גבוהות במיוחד ממנו. ההפתעה החריגה בעבור מחשב פרימיום ברמה של דגם מחשב Dell זה היא כונן ה-SSD, שמציג מהירות מאכזבת למדי בהשוואה לניידים אחרים שנבדקו בעבר.

פרט מעניין למדי שעלה במהלך הביקורת הוא שעל אף שה-9510 נבדק במצב ה-Ultra Performance שנועד לספק ביצועים מירביים, הנייד הצליח להישאר שקט יותר מאשר במצב Cool שנועד לשמור על טמפרטורה נמוכה, מה שמצביע על כך שניתן להשיק ביצועים טובים אף יותר עם הגברת הקירור במצב ה-Ultra.

חווית שימוש

במהלך הסקירה של הנייד השתמשתי ב-Latitude 9510 בתור "נייד היום יום" שלי, כאשר הביקורת כולה נכתבה על הנייד עצמו. הדבר הראשון שבולט יותר מהכל הוא הגודל של הנייד, אשר למרות מסך ה-15 אינץ' שנשמע "גדול", מצליח להגיע בגודל פיזי קטן למדי בזכות מסגרת המסך הדקה שלו, כאשר הוא עובר את "מבחן הניידות" האישי שלי – הוא נכנס לתיק צד שבו אני לוקח את נייד ה-13.3 אינץ' הישן שלי, ובולט מעט יותר ממנו אך נכנס ללא בעיה.

השימוש בנייד נוח מאוד ובתור נייד פרימיום שנועד לעבודה, החוויה כולה חיובית למדי. מעבד ה-Core i7 מספק די והותר עוצמה לשימוש השוטף ומצליח לשמור על שקט מופתי גם במצב Ultra Performance בו הוא נבדק. הרעש היחיד שהנייד יצר היה למעשה בהגדרה שונה, Cool, שנועדה לשמור על טמפרטורה נמוכה על חשבון הרעש.

מקלדת הנייד מספקת חווית הקלדה טובה במיוחד, כאשר המקשים מגיעים במבנה קשיח ועשויים פלסטיק שמרגיש איכותי יותר בהשוואה למספר ניידים שנבדקו בעבר. אליהם מצטרף משטח העכבר הגדול שמגיע עם ציפוי זכוכית (לפחות לפי התחושה), שהצליח לגרום לי לעבוד איתו בלא מעט מקרים למרות הסלידה שלי ממשטח עכבר באופן כללי.

חיסרון קל בתצורה שנבדקה היא סוללת ה-52Wh, למרות שקיימת אפשרות לסוללה מורחבת של 88Wh עליה מתבסס גם הנתון הרשמי של עד 34 שעות, כשמדובר על תוצאות בתנאי מעבדה בתנאים האופטימליים ביותר. עם זאת, גם סוללת ה-52Wh מצליחה לשרוד שימוש של יום מלא בצורה קלה יחסית, עם זמן סוללה של 8~9 שעות, כאשר ניתן לסחוט עוד זמן סוללה על ידי שימוש בתוכנת Dell Power Manager עליה נרחיב בהמשך. מלבד זאת, הנייד תומך בטעינת ExpressCharge של דל המאפשרת טעינה של 35% ב-20 דקות בלבד, או 80% בטעינה של שעה.

בצד התוכנה נוכל למצוא ב-9510, בדומה ל-Latitude 7210, את תוכנת ה-Dell Command | Update, אליה ניתן להתייחס כגרסה יעודית של דל למרכז העדכונים של מיקרוסופט בעבור מחשבי החברה, יחד עם ה-Dell Optimizer, תוכנת הניהול החכמה של החברה.

ה-Dell Optimizer מגיע עם אפשרות נוספת ב-9510 לניהול חיישן הקרבה המובנה במסך. זהו חלק מה-ExpressSign-in של דל שנועד להתחברות מהירה לנייד, כאשר הוא משתמש בטכנולוגיית ה-Intel Context Sensing של אינטל. מדובר על פיצ'ר שימושי למדי שמשתמש בחיישן קרבה המזהה את המשתמש במרחק של כמטר מהנייד ומאפשר הפעלה אוטומטית של זיהוי הפנים המובנה בנייד, לכניסה בצורה מאובטחת מבלי לבצע שום פעולה מלבד כניסה לזווית ה"ראיה" של החיישן. אותו החיישן משמש גם להתנתקות של המשתמש לאחר פרק זמן מוגדר כשהוא לא מול הנייד עצמו.

תוכנה נוספת שלא מגיעה באופן מובנה אך מומלצת מאוד להתקנה היא ה-Dell Power Manager, תוכנת השליטה בצריכה החשמלית של הנייד המאפשרת לסחוט זמן סוללה נוסף על ידי שליטה טובה יותר בסוללה. בנוסף, השימוש היותר רלוונטי בה הוא לשינוי הגדרות הביצועים של הנייד, אפשרות שללא התוכנה דורשת להיכנס ל-BIOS של הנייד על מנת לבצע את השינויים הדרושים.

השורה התחתונה

נייד ה-Dell Latitude 9510 נועד להיות נייד פרימיום עסקי והוא אכן מגיע ככזה, החל מאיכות הבניה ועד רמת הביצועים הגבוהה עם פיצ'רים יעודיים למשתמשים העסקיים, בהם גם אפשרות יעודית להתקנת מערכת הפעלה מרוחקת על הנייד על ידי מחלקות ה-IT של החברות מתפריט שחזור יעודי, פיצ'ר שאינו רלוונטי למשתמש רגיל, אך קריטי למשתמשים עסקיים במקרי קיצון.

עם מסך 15.0 אינץ' לא סטנדרטי הנייד מציע נקודת אמצע בעבור משתמשים שרוצים מסך גדול אך לא מוכנים לוותר על הניידות שלהם, כאשר באופן אישי הייתי ממליץ להשתמש בגרסה הרגילה של הנייד ולא ב-2 ב-1 בעבור משתמשים שאין להם צורך יעודי בתצורה זאת, כאשר הגרסה הרגילה מגיעה ללא מסך מגע ומשקל נמוך יותר של 1.4 ק"ג.

בסיכומו של דבר, מדובר על נייד פרימיום המיועד לשוק העסקי שמציע למשתמשים בו די והותר כוח במעטפת אלומיניום איכותית, קלה ודקה אך עם תג מחיר פרימיום גם כן.

נייד ה-Latitude 9510 זמין למכירה בארץ במחיר של החל מ-5,999 ש"ח (תלוי דגם).

מה אהבנו?

 • מסך 15 אינץ' איכותי.
 • מראה פרימיום מרשים, דק וקל בעבור נייד 15 אינץ'.
 • מעבד חזק.
 • חיישן קרבה להתחברות מהירה.
 • זמן סוללה טוב לסוללת 55Wh.
 • מודם סלולרי Snapdragon X20 LTE מובנה עם eSIM, קיימת אפשרות ל-5G.
 • רמקולים חזקים.
 • תמיכה בעט מגע עם מגנט מובנה להצמדת העט.

ומה לא?

 • מחיר.
 • ביצועי SSD בינוניים.
 • קיימת אפשרות לסוללה חזקה יותר.
 • מגיע ללא עט המגע.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות