כנס Adobe Max 2019 (תמונה: Adobe)

כנס Adobe Max 2019 (תמונה: Adobe)

חברת Adobe מתכננת אפליקציית צילום אוניברסלית לטלפונים עם יכולות מתקדמות

| יום שלישי, 21 ביולי 2020, 09:30 | סלולר

מארק לבוי (Marc Levoy), ראש צוות המחקר והפיתוח של גוגל (Google) בתחום הצילום, הצטרף החודש לחברת אדובי (Adobe) כסמנכ"ל ועמית בחברה. הוא צפוי להוביל פיתוח אפליקציית צילום חדשה ואוניברסלית של Adobe בעבור המכשירים הסלולריים השונים' אפליקציית צילום שצפויה לספק איכות צילום משופרת לעומת האפליקציה המובנית של היצרנים השונים.

מכשירי הפיקסל (Pixel) של גוגל, נחשבים כבר מספר שנים לבעלי אחת ממצלמות הסלולר המובנות הטובות ביותר בשוק, כאשר מרבית היכולת שלהם מגיעה מתוכנת המצלמה הידועה של החברה עם פיצ'רים כמו +HDR, צילום הלילה Night Sight ועוד, פיצ'רים שפותחו על ידי צוות מחקר בגוגל בראשותו של מארק לבוי, שעוזב את גוגל אחרי כ~6 שנים ומצטרף החודש לחברת Adobe.

בעוד שלחברת Adobe קיימת כבר אפליקציית מצלמה יעודית בשם Photoshop Camera (אנדרואיד/iOS), הצירוף של מארק לבוי לצוות החברה כסמנכ"ל ועמית בחברה צפוי להוביל לשיפור ניכר ביכולות של Adobe בתחום הצילום. בין הפרויקטים השונים עליהם צפוי לעבוד מארק נמצאת אפליקציית צילום אוניברסלית חדשה (Universal Adobe Camera App) עליה אין פרטים נוספים נכון לרגע זה, אך הציפייה היא כי ב-Adobe מנסים להביא יכולות הדומות לאלו שראינו במצלמות מכשירי ה-Pixel של גוגל גם לציבור הרחב.

עמוד הלינקדאין של מארק לבוי (מקור linkedin)

בעוד שלא ידוע מתי תושק אפליקציית הצילום החדשה של אדובי, או אילו תכונות יהיו לה, העובדה כי היא תפותח על ידי מארק לבוי גורמת להתרגשות לא מעטה ברחבי הרשת, לאור ההצלחה הכבירה שלו כראש צוות הפיתוח של מצלמת הגוגל המובנת במכשירי הפיקסל, אפליקציית צילום שהצליחה להגיע גם למכשירים אחרים באופן לא רשמי ולהציג עד כמה יכולה האפליקציה והאלוגריתם שלה לשפר את יכולות הצילום במכשירים השונים.

מקורות
The Verge
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות