מכשירים בעלי זיכרון נמוך לא יוכלו להתקין את גרסת אנדרואיד 11 המלאה

Android 10 Go Edition (תמונה: גוגל) Android 10 Go Edition (תמונה: גוגל)

מסמך הנחיות חדש של גוגל (Google) חושף כי החברה צפויה לחייב יצרני סלולר המייצרים מכשירים בעלי 2GB זיכרון ומטה להשתמש במערכת ה-Android Go החל מגרסת אנדרואיד 11 ועבור מכשירי אנדרואיד 10 שיוכרזו ברבעון הנוכחי של 2020. גרסת ה-Android Go היא מערכת אנדרואיד קלה יותר מהגרסה הרגילה,  שנועדה במקור לשווקים מתפתחים ולמכשירי אנדרואיד בתקציב נמוך במיוחד.

חברת גוגל מפתחת מאז 2017 את מערכת ה-Android Go, גרסה “רזה” של מערכת האנדרואיד הרגילה, המיועדת למכשירים בעלי מפרט טכני חלש וזיכרון נמוך. גרסה זו של מערכת ההפעלה זמינה כיום בגרסת Android Go 10 המקבילה לאנדרואיד 10 הרגילה. עד כה החברה לא אכפה את השימוש במערכת ה-Android Go על מכשירים בעלי זיכרון נמוך והמליצה להשתמש בה במכשירים בעלי 1GB זיכרון, אך המצב צפוי להשתנות כעת.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

מסמך הנחיות חדש של גוגל שדלף לרשת תחת הכותרת “Android 11 Go edition Device Configuration Guide” מציג את הכללים החדשים של גוגל ליצרני הסלולר:

  • החל מאנדרואיד 11, מכשירים בעלי 512MB לא יהיו זכאים להתקין מראש את חבילת ה-GMS של גוגל.
  • מכשירים חדשים שיגיעו עם אנדרואיד 11 בעלי 2GB זיכרון ופחות יהיו חייבים להפעיל את גרסת ה-GO עליהם.
  • החל מהרבעון הרביעי של 2020, כל מכשיר חדש בעל מערכת אנדרואיד 10 ו-2GB זיכרון או פחות יהיה חייב להפעיל את גרסת ה-GO.
  • מכשירים קודמים עם 2GB זיכרון יוכלו להמשיך להשתמש בגרסאות הרגילות.

גרסת ה-GO של אנדרואיד מכילה את אותן הפונקציות כמו הגרסה הרגילה, אך מגיעה עם מיטוב למכשירים בעלי זיכרון נמוך ומשתמשת בגרסאות ה-GO הקלות של שלל האפליקציות השונות של גוגל. הצעד החדש מגיע למעשה כיישור קו שנועד לספק למשתמשים רמת ביצועים גבוהה יחסית גם במכשירים בעלי זיכרון נמוך על ידי שימוש בגרסת ה-Android GO במקום בגרסת האנדרואיד המלאה, כאשר ביטול ה-GMS במכשירים בעלי זיכרון 512MB יהפוך את ה-1GB למינימום החדש במכשירים מבוססי אנדרואיד.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים