ד"ר ליסה סו, מנכ"לית AMD (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

ד"ר ליסה סו, מנכ"לית AMD (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

חברת AMD מתכננת להשיק את Ryzen 4000 ו-Navi X2 עוד השנה ולעבור ל-5nm ב-2021

| יום רביעי, 29 ביולי 2020, 19:07 | חומרה, מחשבים

AMD מצהירה על עמידה בלוחות הזמנים הקיימים של החברה כחלק משיחת משקיעים על הדוחות הכספיים של הרבעון השני של 2020. במהלך השיחה, ד"ר ליסה סו (Lisa Su), מנכ"לית AMD, אישרה מחדש כי החברה עומדת בלוחות הזמנים הקיימים עם צפי להשקת מעבדי ה-Ryzen 4000 מבוססי Zen 3 וכרטיס מסך RDNA 2 מבוססי Navi 2X במהלך החציון הנוכחי של 2020, עם צפי למעבר לייצור 5nm עד סוף 2021.

בתחום המעבדים לשוק הביתי AMD צפויה להשיק השנה את סדרת מעבדי ה-Ryzen 4000, שתבוסס על ליבות Zen 3 בייצור 7nm, ללא התייחסות נכון לעכשיו לליבות ה-Zen 4 בייצור 5nm. בשוק השרתים החברה צפויה להשיק את מעבדי ה-EPYC מבוססי Zen 4 בייצור 5nm במהלך 2021 תחת שם הקוד Genoa.

בתחום הגרפי אנו צפויים לראות מאוחר יותר השנה את כרטיסי ה-RDNA 2 לשוק הבייתי ו-CDNA 1 לשוק השרתים, כאשר ליסה סו אף מסרה כי כרטיסי המסך מבוססי ה-RDNA 2 יהיו זמינים למשתמשים עוד בטרם השקת קונסולות ה-PlayStation 5 ו-Xbox Series X המתבססים על ה-RDNA2. בנוסף נמסר כי כרטיסי הדור הבא, ה-CDNA 2 ו-RDNA 3 שיושקו ב"בתהליך ייצור מתקדם", המתייחס, לפי כלל המידע הקיים על ייצור 5nm של TSMC או אף סמסונג, יוצגו במהלך 2021.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

 

אישור מפת הדרכים ולוחות הזמנים של AMD מגיע בעיתוי טוב במיוחד בעבור החברה, כשהוא גורר עליה של מעל 10% במחיר המניה שלה היום (ד', 29.7), דבר הנגרם בחלקו גם לאור העדכונים החיוביים פחות מאינטל, שרק השבוע הציגה דחיה במעבר לייצור 7nm ואף ארגון מחדש של חטיבת ה-TSCG ועזיבתו של ד"ר מורטי רנדוצ'ינטלה (Dr. Murthy Renduchintala), המהנדס הראשי של אינטל.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות