חברת HOT Mobile החלה בפיילוט לפריסת רשת 5G בישראל

לוגו HOT Mobile

הוט מובייל (HOT Mobile) מודיעה היום (א’, 2.8) כי החלה בפיילוט אשר במסגרתו תטמיע את טכנולוגיות רשת הדור החמישי (5G) שלה באתרי סלולר בישראל בשיתוף נוקיה, כאשר בשלב זה מטרתו של הפיילוט היא בבחינה של הביצועים והיכולות הטכנולוגיות של הרשת על אתרי דור 5 של אריקסון.

ב-HOT Mobile מציינים כי במסגרת בדיקות מעבדה שערכה הצליחה לקבל קצבי גלישה לש כ-1.3 גיגה-ביט בשנייה (Gbps) ממכשיר סלולרי שחובר לרשת הדור ה-5, וכעת מבקשת החברה לבחון את היכולות הטכנולוגיות של הרשת גם בעולם האמיתי.

רשתות 5G מסוגלות, באופן תיאורטי, להשיג מהירות הורדה מירבית של עד 20 גיגה-ביט בשנייה, אך הדבר יתאפשר רק לאחר ביצוע ההקצאות המתאימות של התדרים, בעוד בשלב זהב רשתות הדור החמישי בישראל נמצאות בשלבים מוקדמים מאוד בשוק הישראלי, כאשר מכרז התדרים לרשת דור 5, אליו תיגש HOT Mobile בשיתוף עם פרטנר שהציגה התקדמות בתחום בעצמה בחודש הקודם, עדיין לא נחתם.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בינה מלאכותית בכבישים בחסות רשתות 5G

יחד עם הכרזתה על תחילת פריסה של תשתיות בתחום ה-5G, מודיעה Hot Mobile על שיתוף פעולה עם חברת נקסאר (Nexar) הישראלית, במסגרתו יתבצע שימוש ברשתות התקשורת המהירות על מנת לעבד מידע שיאסף ממוצריה של Nexar לרכבים, זה יאפשר לספק תמונת מצב בזמן אמת על הנעשה בכבישים בישראל. הטכנולוגיה מבוססת הבינה המלאכותית (AI) שפיתחה Nexar משתמשת במצלמות רכב חכמות ומיקור המונים כדי לייצר תמונה חיה של הדרך והסביבה העירונית בזמן אמת. הטכנולוגיה מסוגלת לעבד את כל המידע שנקלט ממצלמות הרכב והסלולר כדי לספק תמונת מצב על הנעשה בכבישים.

אילן ברוק, מנכ”ל HOT mobile:

בחודשים האחרונים התחלנו בשלב השני של הקמת רשת 5G ופרסנו אתרים מתקדמים במספר מקומות בארץ. בנוסף, הדרך ליישום עוברת דרך פלטפורמות של חדשנות, המבוססת על שיתופי פעולה עם חברות טכנולוגיות מובילות בתחומן. שמנו לעצמנו למטרה להתנסות ולהטמיע חדשנות בהיבטים המשמעותיים ביותר בליבת העסקים שלנו ועל כן אנו מודיעים על תכנית חדשנות טכנולוגית, לאיתור טכנולוגיות ויישומים חדשניים בתחומי ה-5G.

ערן שיר, מנכ”ל ומייסד שותף חברת נקסאר:

טכנולוגיית דור 5 תאפשר לנו לעבד את המידע המועבר בקצב מהיר ולעבד את כל תמונת המציאות של ישראל בזמן אמת. הטכנולוגיה שפיתחנו מאפשרת לנו ליצור תמונה תחבורתית-עירונית בזמן אמת, בעזרתה הצלחנו לעזור לערים ברחבי העולם לנהל ביעילות את הכבישים, ולנהגים לנהוג בבטחה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים