לוגו אפל, כניסה לחנות בברצלונה (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

תביעה בגובה 1.4 מיליארד דולר עשויה למנוע מאפל למכור מכשירים בסין

| יום שלישי, 4 באוגוסט 2020, 17:34 | כלכלי

אפל עומדת בפני תביעת ענק בסין מצד חברת Shanghai Zhizhen Network Technology (נקראת גם Xiao-i), אשר מבקשת סכום של 1.4 מיליארד דולר בשל הפרת פטנטים הנוגעים לעוזרת הקולית סירי (Siri), תביעה אשר עשויה להוביל להוראה מטעם בית המשפט למנוע מאפל למכור את מוצריה הכוללים את העוזרת הקולית (אייפון, אייפד, מק) בסין.

על פי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, התביעה מגיעה לאחר שחברת Xiao-i קיבלה אישור לרישום פטנט על עוזרת קולית דיגיטלית ביוני 2020, אולם הקרב המשפטי בינה ובין אפל נמשך כבר תקופה ארוכה למדי, מאז 2012, כשנה לאחר שהשיקה אפל את סירי לראשונה. כעת, משהצליחה החברה הסינית לקבל את אישור הפטנט לו ייחלה כבר שנים רבות, היא מגישה תביעת נזיקין נגד אפל בשל שימוש בפטנטים שלה במכשירי אייפון, אייפד ומק אשר עושים שימוש פעיל בסירי.

במסגרת תביעת הנזיקין, מבקשת Xiao-i כי בית המשפט יורה לאפל לחדול ממכירה וייצור של מוצרים אשר עושים שימוש בפטנט שלה ומיועדים למכירה בסין, בקשה שאם תתקבל, עשויה למנוע מאפל למכור את מוצריה בסין גם במהלך המשפט. על פי דוחותיה האחרונים של אפל, מכירות החברה בסין ברבעון האחרון עמדו על כ-9.33 מיליארד דולר, והיוו לכ-15.6% מסך מכירותיה ברבעון זה, כך שעצירת מכירות המוצרים בסין עשויה להפעיל לחץ נוסף על אפל להתפשר במהירות.

באפל מציינים כי אין הם רואים עילה לתביעה, מאחר שלטענתם סירי אינה כוללת תכונות הקיימות בעוזרת הדיגיטלית של החברה הסינית אשר מוגנות בפטנט אותו קיבלה זה עתה. בתגובה לג'ורנל, נציג אפל ציין: "נציג את העובדות בפני בית המשפט ונמשיך להתמקד בהצגת המוצרים והשירותים הטובים בעולם עבור לקוחותינו".

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות