שיתוף קבצים Nearby Share (מקור גוגל)

גוגל מכריזה על Nearby Share לשיתוף קבצים מהיר

| יום חמישי, 6 באוגוסט 2020, 15:03 | סלולר

גוגל (Google) הכריזה על שחרור פיצ'ר שיתוף קבצים חדש למכשירי אנדרואיד בשם Nearby Share או "שיתוף בקרבת מקום", פיצ'ר המאפשר לבצע שיתוף קבצים מהיר בין מכשירים המריצים את גרסת אנדרואיד 6 ומעלה, כאשר בהמשך הפיצ'ר יהיה זמין גם במחשבי Chrome OS.

אפשרות שיתוף הקבצים החדשה בין מכשירי אנדרואיד מחליפה את פתרון ה-Android Beam העתיק של אנדרואיד שהתבסס על טכנולוגיית ה-NFC, כשהוא מזכיר את פיצ'ר ה-Fast Share עליו עבדה החברה עוד ב-2019. ניתן לומר כי משתמשי אנדרואיד סוף סוף מקבלים שיתוף קבצים איכותי ונוח המזכיר את פיצ'ר ה-AirDrop של אפל לשיתוף קבצים נוח ומהיר בין מוצרי החברה.

לאחר הפעלת הפיצ'ר החדש תתווסף אפשרות חדשה לתפריט השיתוף באנדרואיד שתאפשר הפעלה של ה-Nearby Share, שיתחיל לחפש מכשירים תומכים בשיתוף בקרבת מקום המוגדרים כגלויים. לאחר מציאת המכשיר הרצוי ואישור קבלת הקובץ על ידי הצד השני, המכשיר יבחר את הפרוטוקול תקשורת המועדף Bluetooth, Bluetooth Low Energy, WebRTC או peer-to-peer WiFi ויתחיל בהעברת הקובץ.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

על מנת לאפשר את פיצ'ר ה-Nearby Share במכשירים תומכים יש לבצע את השלבים הבאים:

  1. לגשת להגדרות גוגל במכשיר.
  2. לבחור ב"חיבורי מכשיר".
  3. לאשר הפעלת "שיתוף בקרבת מקום".

ניתן לקרוא הסבר מפורט יותר במרכז העזרה של גוגל.

פיצ'ר שיתוף הקבצים החדש יהיה זמין למערכות אנדרואיד 6 ומעלה, כאשר הוא יהיה זמין בשלב הראשון במכשירי הפיקסל של גוגל וגלקסי של סמסונג.

למרות שה-Nearby Share באמת מזכיר את ה-AirDrop של אפל, קשה לומר שלא היה פתרון קודם אליו לשיתוף קבצים מהיר בין מכשירי אנדרואיד. מכשירים רבים תמכו ב-Wi-Fi Direct להעברת קבצים מהירה על גבי WiFi בין מכשירים, כשבנוסף גוגל שילבה אפשרות שיתוף קבצים דומה ל-Nearby Share החדש גם באפליקציית סייר הקבצים שלה, ה-Files By Google, עוד קודם לכן.

מקורות
google
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות