סמסונג תציע עדכוני אנדרואיד למכשיריה 3 דורות קדימה החל מסדרת ה-Galaxy S10

סמסונג מבטיחה לשדרג את מכשיריה 3 דורות קדימה (תמונה: סמסונג) סמסונג מבטיחה לשדרג את מכשיריה 3 דורות קדימה (תמונה: סמסונג)

לקראת סיום אירוע ההכרזה שנערך ביום רביעי האחרון, חשפה סמסונג כי תחל לתמוך במכשיריה 3 דורות קדימה החל מסדרת ה-Galaxy S10 ומעלה. עם זאת, סמסונג נמנעה מלהשתמש במילים “גרסאות” או “שנים“, אלא השתמשה במילה “דורות“, מה שגורם למשמעות של 3 דורות קדימה להתפרש בצורה מבלבלת במיוחד.

לעומת גוגל, אשר מעדכנת את מכשיריה 3 גרסאות/שנים קדימה, סמסונג תתמוך במכשיריה 3 דורות (Generations) קדימה, ולא שנים. פירוש המילה דורות יכול להשתמע במספר כיוונים, מה שגורם לבלבול רב הן מצד המשתמשים וכנראה שגם בצידה של סמסונג. בשלב זה לא נוכל לדעת בוודאות כיצד סמסונג תעמוד בהבטחתה והאם תעדכן את מכשירי 3 שנים קדימה או 3 דורות קדימה, כך שכל שנוכל לעשות זה להמתין ולראות כיצד ההבטחה החדשה תעמוד במבחן הזמן.

בהצהרה של החברה אשר ניתנה לאתר The Verge, סמסונג הבהירה כי ההצהרה לעדכונים 3 דורות קדימה תקפה למכשירים מסדרת ה-Galaxy S, Note ו-Z, כשמכשירים מסדרת ה-A יתעדכנו עד שהחומרה כבר לא תוכל לתמוך במערכת ההפעלה החדשה. מתי הדבר יקרה? לא נוכל לדעת. עם זאת, כן נוכל לשער שבמידה ורכשתם מכשיר שוק נמוך כדוגמת ה-Galaxy A10/A20 וכו’, כנראה שלא כדאי לצפות ל-3 עדכונים קדימה מצידה של סמסונג.

כאמור לעיל, גם ההצהרה המבלבלת הזו מוגבלת מצידה של החברה, כאשר זו פועלת החל מסדרת ה-Galaxy S10 ומעלה לסדרת ה-S, מה שאומר שסמסונג צריכה לעדכן לפחות 6 מכשירים מסדרת ה-S אך פוטרת את עצמה מלעדכן מכשירים ישנים יותר. בשלב זה, סביר להניח כי פשוט נצטרך להמתין ולראות כיצד סמסונג תעמוד בהבטחה וכיצד זו תבוא לידי מימוש במציאות.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים