לוגו אינטל

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

הדלפה: פרטים ראשונים על מעבד Core i3 מסדרת ה-Tiger Lake של אינטל

| יום רביעי, 12 באוגוסט 2020, 17:55 | מחשבים

בזמן שאנו עדיין מחכים להכרזה הרשמית על משפחת מעבדי ה-Tiger Lake של אינטל (Intel), המדליף הידוע TUM_APISAK הצליח לאתר מבחן ביצועים של מעבד ה-Core i3-1115G4, אחד ממעבדי הבסיס של הדור ה-11 של אינטל, שחושף מספר פרטים מעניינים על ארכיטקטורת ה-Willow Cove בה הוא משתמש ועל הדור הבא באופן כללי.

מעבד ה-Core i3-1115G4 צפוי להחליף את מעבד ה-Core i3-1005G1 או Core i3-1000G4 מסדרת ה-Ice Lake של אינטל, כשהוא ישתמש בליבות Willow Cove בייצור ++10nm של החברה. בעוד שהמעבד מגיע עם 2 ליבות ו-4 נימים כמו הדור הקודם, תדר הבסיס צפוי לעמוד על לא פחות מ-3GHz עם תדר בוסט לא ידוע, כאשר לשם השוואה, תדר הבוסט של הדור הקודם עומד על 3.2GHz. שינוי נוסף מגיע בדמות זיכרון קאש L3 מוגדל של 6MB בהשוואה ל-4MB בדור הקודם.

מלבד יכולות העיבוד המשופרות, מעבדי ה-Tiger Lake צפויים להציג שיפור דרמטי למדי בתחום הגרפי עם המעבר לליבות ה-Gen 12 מבוססות ה-Xe של אינטל, שיחליפו את ה-Intel UHD ו-Intel Iris Plus בהם החברה משתמשת כיום. המעבדים יציעו עד 96 יחידות עיבוד (EU) בהשוואה לעד 64 יחידות עיבוד בסדרת ה-Ice Lake, מה שמתורגם לעליה של 50% בכמות יחידות העיבוד עוד לפני שמשקללים את שיפור הביצועים של הליבות עצמן.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

מבחן ביצועים SiSoftware למעבד Core i3-1115G4 (מקור TUM_APISAK)

סדרת מעבדי ה-Tiger Lake של אינטל צפויה להיות מוכרזת ב-2 בספטמבר במהלך אירוע מקוון אותו החברה צפויה לערוך.

למרות שההדלפה לא מציגה מידע ספציפי על הדור הבא של מעבדי אינטל, העובדה כי תדר הבסיס עומד על 3GHz מראה כי אנו צפויים לראות קפיצה גדולה בתדרי המעבדים של החברה שמתורגמים בסופו של דבר גם לשיפור ביצועים. נותר לראות עד כמה גדול יהיה שיפור הביצועים הזה בפועל לאחר שיושק דור המעבדים החדש בתחילת החודש הבא.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות