שלט לוגו סלקום (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

בדרך למיזוג: משרד התקשורת אישר את מכירת גולן טלקום לסלקום

משרד התקשורת אישר היום (ה', 13.8) את עסקת הרכישה של גולן טלקום על ידי סלקום, כך עולה מתוך הודעות מידיות לבורסה של סלקום (הרוכשת) ואלקטרה צריכה (המוכרת, יחד עם גיל שרון), כאשר אישור משרד התקשורת מביא לקיום כל התנאים המתלים להשלמת העסקה, זאת לאחר שב-10 ביוני 2020 התקבל האישור לעסקה מטעם הממונה על התחרות.

במסגרת עסקת הרכש, שנחשפה לראשונה בפברואר 2020, תרכוש סלקום 100% ממניות גולן טלקום מידי אלקטרה צריכה, שמחזיקה ב-90.01% מהמניות ומגיל שרון, שמחזיק ביתר המניות על סך 9.99%, תמורת סכום הנאמד בכ-665 מיליון ש"ח. על פי ההסכם, העסקה תתבצע במזומן בסכום של 590 מיליון שקלים ובחלוקה ל-70% (כ-413 מיליון שקלים) שישולמו במועד השלמת העסקה, ו-30% הנותרים (כ-177 מיליון שקלים) שישולמו באמצעות הלוואת מוכר למשך תקופה בת 3 שנים, עם ריבית של 3% בשנה.

במועד הצגת ההסכם בפברואר האחרון התחייבה סלקום לתשלום בגובה קופת המזומנים שנמצאה בידיה של גולן באותה עת, זו נאמדה בכ-67 מיליון שקלים, וכן על תשלום נוסף בסך של כ-7.6 מיליון שקלים בגין השלמת העסקה טרם סיומה של שנת 2020, וסכומים נוספים שיושקעו כנגד השקעתה של גולן בתשתיות דור 5, זאת במסגרת הרשת המשותפת של שתי ספקיות הסלולר.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

ההודעה על השלמת העסקה מגיעה בתזמון שככל הנראה נבחר בקפידה, שכן רק לאחרונה דיווח משרד התקשורת על השלמת מכרז התדרים לרשתות הדור ה-5 בישראל. במסגרת המכרז ניגשו יחד סלקום וגולן טלקום כקבוצה אחת, בשיתוף חברת מרתון (אקספון 018), כאשר רצועות התדרים שיקבלו החברות בקבוצה יחולקו לאחר השלמת העסקה בין סלקום-גולן ומרתון באופן שווה. קבוצת החברות הייתה גם זו ששילמה את הסכום הגבוה ביותר במכרז התדרים, עם סכום שעולה על 115 מיליון ש"ח, זאת לעומת כ-88 מיליון ששילמה פלאפון וכ-62 מיליון ששילמה הקבוצה של פרטנר והוט מובייל.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות