פלאפון שומרת על רווחיות מינימלית ברבעון השני ו-yes עוברת לרווח

פלאפון צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

קבוצת בזק פירסמה היום (ב’, 17.8) את דוחותיה הכספיים לרבעון השני של השנה, ובתוכם אנו מוצאים גם את התוצאות הכספיות של החברות הבנות “פלאפון” ו”yes” (די.בי.אס). מתוך דוחות החברות ניתן ללמוד על השפעת הקורונה על הכנסותיה של פלאפון, זו רשמה ירידה של כ-6% בהכנסות משנה לשנה, בעוד yes מציגה ירידה דומה בגובה 5%.

חברת פלאפון סיימה את הרבעון השני עם הכנסות של 535 מיליון שקלים, ירידה בת 6% משנה לשנה, כשהיא שומרת על הפסד תפעולי של 8 מיליון שקלים, בדומה לנתון שהוצג שנה קודם לכן, וחותמת את הרבעון עם רווח נקי של מיליון שקלים. בפלאפון מסבירים כי הירידה בהכנסות משירותי נדידה הייתה אחד מהגורמים לירידה בהכנסות, ומוסיפה לכך מעבר של לקוחות לתכניות בעלויות נמוכות יותר וירידת מכירות מכשירים.

את הרבעון מסיימת פלאפון עם עליה קלה של 9000 מנויים, כאשר סך המנויים בתום הרבעון עומד על 2.376 מיליון. עיקר הגידול מגיע ממנויי הפוסט פייד, שצמחו בכ-20 אלף מנויים, זאת לעומת ירידה של כ-11 אלף מנויי פריפייד. ההכנסה החודשית הממוצעת מלקוח (ARPU) ירדה בכ-5% בהשוואה לנתון שהוצג ברבעון הראשון, כשהחברה סיימה את הרבעון השני עם ARPU של 55 שקלים.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

במהלך הרבעון הספיקה פלאפון להתמודד על מכרז התדרים, כשבניגוד לספקיות הסלולר האחרות בישראל, פלאפון השתתפה במכרז לבדה, ולא בשיתוף עם חברות אחרות. על פי דברי החברה, הקצאת התדרים “תאפשר תמיכה בגידול בנפח הגלישה בדור הרביעי ולהציע בעתיד שירותים בדור 5 בקצבי גלישה גבוהים בהרבה מקצבי הגלישה כיום, אשר יאפשרו, בין השאר, הרחבת מגוון שימושים מתקדמים ברשת הסלולרית, כגון ערים חכמות, שירותי IOT, שירותי critical mission בעלי שיהוי נמוך, רשתות פרטיות ועוד והכול על מנת לתת מענה תחרותי בשוק ותהיה כרוכה בהשקעות מתמשכות.

פלאפון שילמה סכום של 88.23 מיליון שקלים עבור הקצאת התדרים, סכום אותו היא תידרש לשלם רק בספטמבר 2022. עד אז, ניתן לצפות כי תושלם פריסת האתרים התומכים ברשת הדור ה-5 בישראל, אך בפלאפון לא המתינו והשיקו כבר החודש מספר חבילות יעודיות לרשת הדור החמישי.

בתחום הטלוויזיה הציגה חברת די.בי.אס 319 מיליון שקלים בסעיף ההכנסות, נתון המשקף ירידה של כ-5% משנה לשנה. עם זאת, רשמה החברה רווח תפעולי של 23 מיליון שקלים, מול הפסד של 24 מיליון שנה קודם לכן, וסיימה את הרבעון עם רווח נקי של 18 מיליון שקלים, מול הפסד של 27 מיליון ברבעון המקביל ב-2019. מספר המנויים ל-yes נותר דומה למספרים שראינו ברבעונים קודמים, עם 557 אלף מנויים, כאשר ההכנסה הממוצעת מלקוח ירדה מעט ל-190 שקלים, בהשוואה ל-195 שקלים ברבעון הראשון של השנה.

השוואת מפרטים