אוזניות Redemption ANC (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

אוזניות Redemption ANC (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גאדג'טי מסקר: Redemption ANC – אוזניות נטולות חוטים ומסננות רעשים מבית האוס אוף מארלי

לפני כחצי שנה הושקו בישראל האוזניות נטולות החוטים (TWS) ומסננות הרעשים של האוס אוף מארלי מדגם Redemption ANC, כשהן מגיעות בעיצוב שונה מאוזניות TWS אחרות שתמצאו בשוק ומשלבות אלמנטים חמים יותר עם צבעי עץ הן על גבי קייס הטעינה והן על גבי האוזניות עצמן. במחיר של 690 ש"ח מדובר באוזניות הנמצאות ברף הבינוני של המחירים, מתחת לאוזניות יוקרתיות יותר כמו ה-Airpods Pro של אפל או ה-Momentum True Wireless 2 של סנהייזר, כשמתחרותיהן כיום בצד המחיר הן אוזניות ה-Buds Live של סמסונג או Jabra Elite 75t.

Redemption ANC: עיצוב, הפעלה ושימוש ראשוני

אוזניות ה-Redemption ANC של האוס אוף מארלי הן בין האוזניות היחודיות וגם היפות שראיתי. עם שילוב חומרים שונים מהרגיל, בהם במבוק וסיבי עץ טבעיים, עיצוב האוזניות והקייס בו הן מגיעות נראים מצויין, אך בשני המקרים מדובר במוצרים מעט גדולים, כאשר הקייס עצמו אינו מהקייסים הסופר קומפקטיים שניתן לשים בכיס בנוחות וגם האוזניות גדולות ובולטות מהאוזן.

יתרון בקייס המאחסן את האוזניות נמצא באפשרות לבצע טעינה באמצעות מחבר USB-C, התואם את מרבית הטלפונים בשוק היום, כאשר מתחת לשקע הטעינה ישנו כפתור שמטרתו לאפס את האוזניות ולהפעיל את מצב הקישור באמצעות בלוטות' 5.0. בחלקו הקדמי של הקייס ניתן למצוא פס נורות LED המעיד על מצב הטעינה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי
אוזניות Redemption ANC (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

אוזניות Redemption ANC (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

ההפעלה והקישור הראשוני פשוטים למדי – רק ללחוץ על כפתור הקישור כשהאוזניות עדיין בקייס עד שמחוונים מהבהבים בצבע כחול מופיעים על האוזניות עצמן, אז תוכלו למצוא את האוזניות גם בין האפשרויות לקישור בלוטות' בתפריט המתאים במכשיר הטלפון שלכם. במידה ומצאתם את שתי האוזניות בנפרד, מהניסיון שלי ישנה עדיפות לבחור את האוזניה הימנית (R) לקישור, ואין צורך לקשר גם את השמאלית, כשקישור בין האוזניות מתבצע אוטומטית.

השליטה באוזניות מתבצעת באמצעות מחוות ונגיעות במשטח המגע הממוקם על גבי החלק החיצוני של האוזניות עצמן, וכאן נמצא החיסרון הגדול ביותר באוזניות. הפעלה והפסקה של שירים (2 נגיעות באוזניה הימנית), מענה לשיחות (2 נגיעות באוזניה הימנית) וסיום שיחות (2 נגיעות באוזניה השמאלית), הפעלת מצב סינון רעשים (3 נגיעות באוזניה השמאלית), העברת שירים (3 נגיעות באוזניה הימנית) והפעלת פקודות קוליות באמצעות סירי או גוגל אסיסטנט (2 נגיעות באוזניה השמאלית) ניתנות כולן לביצוע על פי הגדרת היצרן, אך בפועל מצאתי זאת קשה עד בלתי אפשרי לקבל תגובה הולמת מביצוע כל אחת מפעולות אלו, ונדרשתי לבצע את הפעולה מספר פעמים עד שזו תפסה.

עוד בשימוש השוטף, מורגש חסרונה של אפליקציה תואמת לשליטה על פעולות שונות באוזניות, החלת מצבי אקוולייזר ועדכוני קושחה, בעיקר כאשר כפתורי השליטה הקיימים באוזניות אינם מתפקדים היטב. פעולה נוספת בזמן השימוש באוזניות היא הפסקת המוסיקה כאשר תוציאו את האוזניות מהאוזניים. מספיק שתוציאו רק את אחת מהאוזניות והשיר המתגנן במכשיר המקושר יופסק באופן מיידי.

האוזניות מדגם Redemption ANC עמידות בפני השפרצות מים וזיעה תחת תקן IPX4, כך שלא מדובר בתקן המחמיר ביותר הקיים באוזניות, ומבחינה זו הן מספקות לפעילויות ספורטיביות, אך לא יוכלו לסבול כמות גדולה של זיעה ובטח לא לאפשר לשחות עימן בים או בבריכה. בצד הנוחות בזמן פעילות ספורטיבית לא נתקלתי במקרים בהם הן זזו או נפלו מהאוזניים, יתרון נוסף למבצעים עימן פעילויות ספורטיביות, אם כי העיצוב החיצוני שלהן, בשילוב העץ, לא מקנה תחושה שהיעוד המקורי שלהן היה לפעילות ספורטיבית.

אוזניות Redemption ANC (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

אוזניות Redemption ANC (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

איכות שמע וחיי סוללה

כפי שניתן היה לצפות מאוזניות המגיעות תחת השם "מארלי", הבסים כאן הם חלק משמעותי מהמשוואה. ישנו דגש גדול למדי על בסים, כזה שעומד ממש על הסף, כשברוב השירים מצאתי כי הבסים מודגשים באופן מושלם, ובמקרים מאוד מעטים טיפה יותר מידי, ודווקא במקרים אלו הייתה אפליקציה עם אקוולייזר פותרת את הבעיה ומוסיפה מעט כיוונון לטעמים שונים המיועדים לאוזניים שונות. לצערי, להאוס אוף מארלי אין אפליקציה התואמת לאוזניות.

אף הדגש על הבסים, קולות הזמרים בשירים מלודים יותר נשמעים גם הם היטב, והצלחתי גם להבחין בכלים שונים המתנגנים ברקע היטב, וגם ברחשים אחרים שנוספים לשירים. בהאוס אוף מארלי עשו עבודה טובה בהצגת איכות הצליל, וחובבי בסים בעיקר יהנו מהצליל של האוזניות.

סינון הרעשים מספק ערך מוסף לחווית השמע ועובד טוב, ואף שלא מדובר בסינון הרעשים המצטיין באוזניות בשוק, הוא כן נתפס בעיני כאחד מהמרשימים ברמת המחיר של אוזניות אלו. הוא מבודד מרעשי רקע קלים עד בינוניים היטב, ומספק חווית שמע טובה בביצוע שיחות, אולם נתקלתי במקרים בהם מהעבר השני של השיחה סיפרו לי כי לא נשמעתי היטב וכי נשמעו רעשי רקע, בעיקר רוח, שהפריעו לשמוע אותי, עדות לכך שמיקרופון מסנן רעשים לא בנמצא באוזניות אלו.

חיי הסוללה המוצהרים של ה-Redemption ANC עומדים בין 5 שעות שימוש כשסינון הרעשים פעיל ועד 7 שעות כשהוא כבוי. מאחר וכיבוי והפעלה של מצב ה-ANC בעזרת משטח המגע באוזניות כה בעייתי, מצאתי עצמי משתמש בעיקר במצב ה-ANC, ובפועל הצלחתי לקבל את זמני השימוש עליהם מצהירה החברה – בין 4.5-5 שעות בממוצע, בטעינה בודדת, ובין 3-4 טעינות נוספות באמצעות קייס הטעינה. ניתן גם להטעין את האוזניות במהירות ל-10 דקות ותקבלו כשעתיים של שימוש בפועל באוזניות.

השורה התחתונה

אוזניות ה-Redemption ANC של האוס אוף מארלי מציגות שילוב טוב בין עיצוב, איכות שמע, חיי סוללה ומחיר. הצלילים שהן מציעות מדויקים, עם דגש גבוה יותר על תחום הבס, והן נראות טוב, אם כי הייתי שמח שהיו מגיעות בגודל פיזי קטן יותר, שכן הן מאסיביות ובולטות בהשוואה לאוזניות מתחרות רבות כיום בשוק. החיסרון הגדול ביותר של האוזניות הוא בשליטה בהן באמצעות משטח המגע, זה היה על סף בלתי שמיש ודרש להשתמש במכשיר הטלפון כדי להעביר שירים, לענות לשיחות ועוד.

את האוזניות התקשיתי למצוא, כשהן נמכרות דרך חנות היבואן (דיזנגוף סנטר) ודרך אתר החברה בהזמנה אונליין, כאשר בחנויות אינטרנט ואפילו בזאפ לא הצלחתי למצוא אותן.

מחיר: 690 ש"ח

מה אהבנו?

  • איכות שמע
  • דגש על בסים
  • עיצוב נאה לאוזניות ולקייס
  • חיי סוללה

ומה לא?

  • גודל פיזי גדול לאוזניות ולקייס
  • משטח מגע לביצוע פעולות באוזניות
  • אין אפליקציה

*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות