טיקטוק תובעת את ממשל טראמפ

אפליקציית TikTok (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) אפליקציית TikTok (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

לאחר הבטחות שהגיעו בשבוע האחרון, מימשה טיקטוק (TikTok) את איומיה והגישה תביעה כנגד ממשל טראמפ, זאת לאחר הטלת סנקציות על החברה בגין חשד לסכנה לביטחונם של תושבי ארה”ב, מה שהוביל למירוץ לאיתור חברה אמריקנית שתקנה את פעילותה של האפליקציה בארה”ב ובמספר מדינות נוספות.

לצו שניתן [כנגד טיקטוק] ב-6 באוגוסט, 2020, יש את הפוטנציאל לשלול מהקהילה שלנו מזכויותיה מבלי לספק כל הוכחה או הליך מפשטי הוגן“, כך ציינה היום (ב’, 24.8) טיקטוק בהודעה לעיתונות שפירסמה, ובה היא מסבירה מדוע הגישה את כתב התביעה כנגד ממשל טראמפ. “כעת זהו הזמן שלנו לפעול. זהו לא צעד פשוט עבורנו לתבוע ממשלה, אך אנו מרגישים שלא נותרה לנו ברירה אלא לקחת צעדים על מנת להגן על זכויותינו ועל הזכויות של הקהילה והעובדים שלנו“.

הקהילה של טיקטוק בארה”ב היא משמעותית למדי, ובחברה מציינים כי זו מונה מעל 100 מיליון, כאשר החברה מעסיקה מעל 1500 עובדים במטה בארה”ב במועד זה ומתכננת להגדיל את מצבת העובדים שלה במספר מדינות בארה”ב, כך שזו תמנה עד 10,000 עובדים.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בטיקטוק משוכנעים כי הצעד של ממשל טראמפ כנגד פעילות האפליקציה, אשר החברה האם שלה ByteDance הינה חברה סינית, וכי אין כל הוכחה חד משמעית לכך שהאפליקציה מהווה סיכון לביטחון תושבי ארה”ב. בחברה אף מדגישים כי כל ההנהלה הבכירה של טיקטוק בארה”ב מורכבת מתושבים אמריקנים, “כולל המנכ”ל, מנהל הביטחון הראשי ומועצמת המנהלים“. בחברה אף מדגישים כי הפעילות בצד האמריקני מנוהלת בנפרד מסין וכי “אפליקציית טיקטוק מאחנסת את המיעד על המשתמשים בארה”ב בשרתים הממוקמים בארה”ב ובסינגפור“.

עם הגשת כתב התביעה, בטיקטוק מקווים כי בתי המשפט בארה”ב יעצרו את כניסתו לתוקף של צו שימנע מהאפליקציה להמשיך את פעילותה בארה”ב, צו זה אמור היה להיכנס לתוקף כבר בספטמבר, אך קיבל דחייה עד ה-12 בנובמבר, 2020. בינתיים, כבר הודיעה מיקרוסופט באופן פומבי כי היא נמצאת במשא ומתן עם טיקטוק לרכישת פעילותה בארה”ב, עם אפשרות לרכישת הפעילות במדינות נוספות.

השוואת מפרטים