דפדפן Firefox Daylight (מקור מוזילה)

מוזילה מכריזה על Firefox Daylight – דפדפן חדש לאנדרואיד

קרן מוזילה (Mozilla Foundation), המפתחת את דפדפן פיירפוקס, הכריזה על השקת אפליקציית ה-Firefox Daylight, דפדפן האינטרנט החדש של החברה למכשירי אנדרואיד. גרסת הדפדפן החדשה של מוזילה מגיעה למעשה כדפדפן חדש לגמרי עם ממשק חדש ומשופר המשתמש במנוע ה-GeckoView המספק שיפור ביצועים של כ~10% בהשוואה לגרסה הקודמת של החברה.

בעוד שדפדפן הכרום של גוגל נותר הדפדפן העיקרי של מרבית המשתמשים במחשבים ובסלולר, דפדפן ה-Firefox Daylight החדש של מוזילה נועד להתחרות בו בתחום דפדפני הסלולר, כאשר הוא מגיע עם ממשק חדש לגמרי, משתמש במנוע ה-GeckoView של החברה ומביא עימו מגוון שיפורים ופיצ'רים שהיו זמינים למשתמשים בדפדפן ה-Firefox Quantum, שהיה השדרוג הגדול של החברה לדפדפן הפיירפוקס למחשביים האישיים.

בדומה ללא מעט מהמוצרים של מוזילה, דפדפן ה-Daylight החדש שם דגש מוגבר על פרטיות. הוא מגיע עם מנגנון ה-ETP (ר"ת Enhanced Tracking Protection) להגנה על המשתמש בפני מעקב ברשת ומצב "פרטי" (Private Mode) לגלישה אנונימית, המשלב חלקים מדפדפן ה-Firefox Focus, שנועד לגלישה מוסתרת ומוגנת במיוחד בפני מעקב ברשת.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בנוסף לאפשרויות הפרטיות המיוחדות שמובנת בדפדפן החדש, הוא יציע אפשרות להפעלת מצב כהה למשתמשים עם תמיכה בפיצ'ר האוספים (Collections) של מוזילה לניהול המועדפים באופן מקוון ואפשרות למצב תמונה בתוך תמונה עם חלון צף לשימוש נוח יותר בריבוי משימות.

הדפדפן יגיע עם אוסף התוספים המומלצים של החברה, כאשר בשלב הראשוני היא תאפשר הפעלה של 9 תוספים שונים לדפדפן, בהם תוסף ה-uBlock Origin המשמש לחסימת פרסומות ו-HTTPS Everywhere המפעיל גלישה מוגנת דרך חיבור HTTPS במידה והוא זמין.

ניתן להוריד את דפדפן הפיירפוקס החדש של מוזילה מחנות ה-Google Play, כאשר הגרסה החדשה הופכת להיות זמינה לכלל המשתמשים בהדרגה.

קרן מוזילה ודפדפן הפיירפוקס שלה נשארים למעשה האלטרנטיבה היחידה כמעט לדפדפן הכרום של גוגל ומנוע הכרומיום של החברה בתחום הדפדפנים לאנדרואיד, כאשר מיקרוסופט בעצמה זנחה את מנוע ה-EdgeHTML היעודי שלה ועברה להשתמש בכרומיום כבסיס לדפדפן ה-Microsoft Edge שלה.

מקורות
mozilla
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות