סוני מפרקת את ה-PlayStation 5 לגורמים בסרטון פירוק רשמי

יסוהירו אוטורי (Yasuhiro Ootori), סמנכ”ל בחברת סוני, גויס לסרטון החדש שהפיקה החברה בו ניתן לראות את הפירוק המלא של ה-PlayStation 5 לשלל חלקי הקונסולה. חוץ מהמרכיבים השונים של המכשיר ניתן גם לראות כיצד להצמיד את הרגלית במצב עמידה ובמצב שכיבה, ולהתרשם מההחלטות ההנדסיות שהובילו ליצירת הקונסולה.

ראשית כל, המציג מתחיל בהדגמה בה הוא מעביר את המכשיר ממצב אנכי (עומד) למצב אופקי (שכיבה). הדבר מצריך מעט התעסקות ושימוש במברג, אך לא יותר מכך. יש לציין כי היות והמכשיר אינו שטוח יהיה צורך ברגלית גם במצב מאוזן. נחמד לראות כי ברגלית עצמה יש תא ייעודי לאחסון הברגים, היות ובמצב מאוזן אין בהם צורך, אך אם תרצו לחזור למצב אופקי תוכלו לשלוף אותם מהרגלית עצמה ולא לחשוש כי יילכו לאיבוד.

מתכת נוזלית לקירור המעבד. צילום: סוני

בהמשך ניתן לראות את המציג פותח את הפאנלים של המכשיר, שגם המשתמשים בבית יכולים לפרק למטרות ניקוי ותחזוקה. צריך רק להרים פינה, והפאנלים מחליקים החוצה. הסרת הפאנלים תאפשר לכם לגשת למפרץ הרחבה באמצעותו תוכלו להתקין כונן קשיח מסוג M.2 בעתיד. יתר על כן, ניתן לשאוב את האבק שהצטבר במכשיר באמצעות חורי שאיבה ייעודיים, עליהם מצביע המציג.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

יתר ההדגמה מתמקד במה שמתחת לפלסטיק. אלו כבר רכיבים שלמשתמש הממוצע אין סיבה לגשת אליהם. אחרי פירוק המאוורר הגדול המציג מפרק את כונן הבלו-ריי של המכשיר, אשר נמצא במעטפת מתכת קשיחה הכוללת גם שכבות בידוד להפחתת רעש הכונן. בהמשך אנו רואים את כונן ה-SSD של המכשיר, את המעבד הגרפי ואת יחידת העיבוד המרכזית.

אחד הקטעים המעניינים בסרטון עוסק בקירור המעבד: סוני פיתחה פתרון קירור שכולל מתכת נוזלית, אשר מתווכת בין המעבד למערכת הקירור. ניתן לראות את החומר המיוחד כאשר המציג מסובב את הלוח, והמתכת הנוזלית, שנראית מעט צמיגית, זזה בהתאם לתנועותיו. היות וגישה לרכיבים אלו מצריכה פירוק מלא של המכשיר, סביר להניח כי מרבית המשתמשים יראו אותם רק בסרטונים כמו זה.

סרטון הפירוק מסתיים בתזכורת להשקת המכשיר בחודש הבא, יחד עם מחירי הדגמים השונים. ה-PlayStation 5 מגיעה לישראל במחיר של החל מ-1,999 ש”ח עבור הגרסה הדיגיטלית ובמחיר של 2,499 ש”ח עבור הגרסה הכוללת את כונן הדיסקים האופטי, כאשר האספקה תחל ב-19.11.2020. ניתן להזמין מראש את המכשיר כבר כעת במכירה מוקדמת.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים