התרשמות ראשונה: 48 שעות עם ה-iPhone 12 ו-iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro ו-iPhone 12 (צילום: אלון גרעיני) iPhone 12 Pro ו-iPhone 12 (צילום: אלון גרעיני)

מכשירי הדגל החדשים של אפל כבר הושקו בארה”ב ומדינות נוספות וצפויים להגיע לישראל בחודש הבא. האייפון 12 והאייפון 12 פרו הם הראשונים להגיע לשוק, אחרי שהשנה אפל חילקה את הוצאת הסדרה לשני חלקים, כשהאייפון 12 מיני והאייפון 12 פרו מקס יהיו הבאים בתור ויושקו באופן רשמי בארה”ב במהלך חודש נובמבר.

עוד לפני שזה יקרה, הצלחתי לשים את ידי על מכשיר ה-iPhone 12 בצבע הכחול, בגרסה המגיעה עם רכיב אחסון בנפח 128 גיגה-בייט וגם על ה-iPhone 12 Pro בצבע הזהב החדש, גם זה מגיע עם אחסון בנפח 128 גיגה-בייט. האייפון 12 פרו מגיע עם 128 גיגה-בייט בדגם הבסיס שזה מצויין, אבל בכדי לקבל 128 גיגה-בייט של אחסון באייפון 12, כמובן שיש צורך לשלם יותר, שהרי דגם הבסיס כולל 64 גיגה-בייט בלבד במקרה זה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

אייפון 12 – למה הקופסה שלך כל כך קטנה?

כשמדברים על דגמי האייפון החדשים של אפל, אי אפשר שלא לדבר על הפיל שבחדר, או יותר נכון הפיל שכבר לא בחדר. סדרת האייפון 12 מגיעה ללא מטען וללא אוזניות, ובקופסה המצומצמת נקבל רק את הרכיבים הבאים:

  • מכשיר אייפון 12 או אייפון 12 פרו
  • כבל Lightning ל-USB-C
  • ניירת: הוראות הפעלה, כתב אחריות, מדבקה של אפל
  • חולץ כרטיסי סים

באפל טוענים שהסיבה להוצאת המטען והאוזניות היא לטובת הסביבה, אבל זה בעיקר מרגיש שהם שוב בודקים את הסבלנות של הלקוחות הנאמנים שלהם. קל להתחבר לרעיון של עולם נקי יותר וצעדים דרסטיים בהחלט צריכים להתבצע על מנת לשפר את המצב, אבל נדמה שאפל ממש תופסת טרמפ על מצב האקלים בכדי להוריד עלויות ולהשיא רווחים.

לא מטרידה אותי במיוחד העובדה שלא ניתן למצוא בקופסה אוזניות, אבל אחרי שרק בשנה שעברה אפל חילקה מטען מהיר בכל קופסה של האייפון 11 פרו, המעבר למצב בו לא קיים מטען בקופסה בכלל בהחלט מתריסה ומתסיסה.

iPhone 12 Pro ו-iPhone 12 (צילום: אלון גרעיני)
iPhone 12 Pro ו-iPhone 12 (צילום: אלון גרעיני)

כפי שלמדנו בהכרזה של אפל מוקדם יותר החודש, דגמי ה-iPhone 12 וה-iPhone 12 Pro מגיעים עם מנגנון טעינה חדש ומגנטי ה-MagSafe, מה שאומר שאם נרצה ליהנות מהפיצ’ר המרכזי, בכל מקרה נצטרך לרכוש מטען יעודי, שגם הוא מגיע ללא שנאי. ויתרה מכך, מטען ה-MagSafe תומך בטעינה מהירה רק עם שנאי בהספק של 20 וואט, שאפל כמובן מציעים למכירה ב-20 דולר נוספים.

עיצוב ונוחות אחיזה: iPhone 12 ו-iPhone 12 Pro

העיצוב החדש של האייפון 12 והאייפון 12 פרו נראה מעולה – הם זהים בצורתם ושניהם מגיעים עם מסכי OLED בגודל 6.1 אינץ’, עם קצוות חדים יותר שנותנים לו מראה יחודי, המזכיר את האייפד פרו המוצלח והאייפון 4 הנוסטלגי.

כשאוחזים במכשירים ניתן להרגיש מיד את השינויים שביצעה אפל בשני הדגמים, עת החילה את העיצוב החדש, כבהשוואה לדגמים קודמים של החברה לא מצאתי בו שום בעיה, ומבחינתי העיצוב נראה פשוט מעולה, במיוחד עם הצבעים החדשים והמגוונים בהם מוצעים האייפונים החדשים.

האיפון 12 פרו מגיע גם השנה בגימור מט לגב המכשיר והמסגרת שלו עשויה מפלדת אל חלד מבריקה. זה ללא ספק נראה טוב יותר מהגב המבריק ומסגרת האלומיניום של האיפון 12, אבל מסגרת האל חלד היא מגנט לטביעות אצבע וכבר בנגיעה הראשונה היא תאבד את הברק.

האייפון 12 נוח יותר לאחיזה ומרגיש הרבה יותר קליל ביד, ובעוד דגם האייפון 12 פרו כבד יותר ב-25 גרם בלבד, בהחלט מדובר בהבדל משמעותי בו ניתן להבחין כשאוחזים את שני המכשירים בזה אחר זה ביד, בטח ובטח כשמדובר באחיזה ממושכת.

מסכי ה-OLED של דגמי האייפון 12

כל מכשירי סדרת האייפון 12 מגיעים עם מסך בעל פאנל OLED, לו קוראת אפל בשם “Super Retina XDR”, המסך של ה-iPhone 12 Pro בהיר קצת יותר, אבל זה לא ממש מורגש, וגם הבהירות של דגם ה-iPhone 12 מרשימה למדי. בניגוד לרבות ממתחרותיה, אפל עדיין לא שילבה קצב רענון גבוה לתצוגה והמסכים עדיין תומכים בקצב רענון של 60 הרץ בלבד.

בתור משתמש כבד אני לא יכול להגיד שזה לא מאכזב, וגם אם לא באמת חייבים קצב רענון גובה, ישנו סטנדרט שהולך ומתהווה בשוק הסמארטפונים, ואפל עם מכשירי האייפון 12, לא מצליחה לעמוד בו.

דגםiPhone 12 ProiPhone 12
גודל התצוגה6.1 אינץ'6.1 אינץ'
רזולוציה ופאנלפריסה: 2532 על 1170 פיקסלים
פאנל: OLED
סוג: Super Retina XDR
פריסה: 2532 על 1170 פיקסלים
פאנל: OLED
סוג: Super Retina XDR
צפיפות פיקסלים460 פיקסלים לאינץ'460 פיקסלים לאינץ'
מאפיינים נוספיםתמיכה מלאה במרחב הצבעים P3
זכוכית מסוג Ceramic Shield
ניגודיות של 2 מיליון ל-1
תמיכה בהצגת תכנים ב-HDR
תמיכה במצב True Tone
בהירות רגילה: עד 800 ניטים
בהירות במצב HDR: עד 1200 ניטים
קצב רענון: 60 הרץ
תמיכה מלאה במרחב הצבעים P3
זכוכית מסוג Ceramic Shield
ניגודיות של 2 מיליון ל-1
תמיכה בהצגת תכנים ב-HDR
תמיכה במצב True Tone
בהירות רגילה: עד 625 ניטים
בהירות במצב HDR: עד 1200 ניטים
קצב רענון: 60 הרץ

iPhone 12 ו-iPhone 12 Pro: המצלמות

השוני בין האייפון 12 והאייפון 12 פרו מאוד קטן יחסית, ומעבר למה שהזכרנו בכל הנוגע לרמת העיצוב מדובר בהבדלים מינוריים, כשאת ההבדל הגדול נמצא במערך הצילום.

לאייפון 12 יש מערך צילום כפול ולאייפון 12 פרו מערך מרובע, זה כולל בתוכו את חיישן ה-LiDAR אותו הציגה אפל לראשונה עם ה-iPad Pro 2020. חיישן ה-LiDAR מגיע לצד המצלמות וחיישני התנועה הזמינים במכשיר, ומאפשר תפיסה טובה יותר של עומק בתמונות לשימושים עבור עולם המציאות הרבודה (AR), כשבין הפונקציות שלו ניתן למנות את אפשרות מדידת המרחק של עצמים הנמצאים עד 5 מטרים מהחיישן, בין אם בבית ובין אם בחוץ.

iPhone 12 Pro (צילום: אלון גרעיני)
iPhone 12 Pro (צילום: אלון גרעיני)

לפניכם המפרט הטכני של מערכי הצילום של שני הדגמים:

דגםiPhone 12iPhone 12 Pro
מספר חיישנים במערך הראשי24
חיישן ראשי12 מגה פיקסל12 מגה פיקסל
תכונות חיישן ראשימפתח צמצם f/1.6
אורך מוקד 26 מ"מ
ייצוב אופטי מובנה בחיישן (SOIS)
תמיכה ב-Deep Fusion בכל המצלמות
תמיכה ב-Smart HDR 3
תמיכה ב-Night Mode בכל המצלמות
פוקוס בטכנולוגיית ה-Dual Pixel AF
מפתח צמצם f/1.6
אורך מוקד 26 מ"מ
ייצוב אופטי מובנה בחיישן (SOIS)
תמיכה ב-Deep Fusion בכל המצלמות
תמיכה ב-Smart HDR 3
תמיכה ב-Night Mode בכל המצלמות
פוקוס בטכנולוגיית ה-Dual Pixel AF לצד חיישן LiDAR לשיפור הפוקוס עד פי 6 בתנאי תאורה קשים
תמיכה במצב פורטרייט גם בלילה
אפשרות לצילום בפורמט Apple ProRAW
חיישן זווית רחבה12 מגה פיקסל
מפתח צמצם f/2.4
אורך מוקד 13 מ"מ
זווית צילום 120 מעלות
12 מגה פיקסל
מפתח צמצם f/2.4
אורך מוקד 13 מ"מ
זווית צילום 120 מעלות
חיישן משני \ טלפוטו-12 מגה פיקסל
מפתח צמצם f/2.0
אורך מוקד 52 מ"מ
ייצוב אופטי מובנה (OIS)
זום אופטי עד פי 2
תמיכה בפוקוס אוטומטי PDAF
וידאועד 4K בקצב של 60 פריימים לשנייה
צילום, עריכה ושיתוף ב-Dolby Vision עם HDR פעיל עד 30 פריימים לשנייה
ייצוב אופטי מובנה בחיישן לצילום וידאו
תמיכה ב-Audio Zoom
הילוך איטי ברזולוציית Full HD עד קצב של 240 פריימים לשנייה
הסרטת Time-Lapse עם מצב לילה פעיל
הקלטה בסטריאו
עד 4K בקצב של 60 פריימים לשנייה
צילום, עריכה ושיתוף ב-Dolby Vision עם HDR פעיל עד 60 פריימים לשנייה
ייצוב אופטי מובנה בחיישן לצילום וידאו
תמיכה ב-Audio Zoom
הילוך איטי ברזולוציית Full HD עד קצב של 240 פריימים לשנייה
הסרטת Time-Lapse עם מצב לילה פעיל
הקלטה בסטריאו
מצלמת סלפי12 מגה פיקסל
מפתח צמצם f/2.2
אורך מוקד 23 מ"מ
תמיכה במצב פורטרייט
תמיכה ב-Smart HDR 3
תמיכה במצב לילה (Night Mode) קדמי
תמיכה ב-Deep Fusion לעיבוד תמונה משופר
12 מגה פיקסל
מפתח צמצם f/2.2
אורך מוקד 23 מ"מ
תמיכה במצב פורטרייט
תמיכה ב-Smart HDR 3
תמיכה במצב לילה (Night Mode) קדמי
תמיכה ב-Deep Fusion לעיבוד תמונה משופר
וידאו סלפיעד 4K בקצב של 60 פריימים לשנייה
צילום, עריכה ושיתוף ב-Dolby Vision עם HDR
הילוך איטי ברזולוציית Full HD ב-120 פריימים לשנייה
ייצוב וידאו קולנועי ב-4K, 1080P ו-720P
עד 4K בקצב של 60 פריימים לשנייה
צילום, עריכה ושיתוף ב-Dolby Vision עם HDR
הילוך איטי ברזולוציית Full HD ב-120 פריימים לשנייה
ייצוב וידאו קולנועי ב-4K, 1080P ו-720P

אין ספק שזה נחמד לקבל ורסטיליות גבוהה יותר בדגם הפרו וגם נחמד שקיימת אפשרות לצלם במצב פורטרט בלילה. עם זאת, מערך הצילום של האייפון 12, עד כמה שהוא מצומצם יותר בהשוואה לדגם הפרו – לא מאכזב כלל. המצלמות באייפון 12, הרחבה והאולטרה רחבה, זהות למקבילותיהן בדגם האייפון 12 פרו והתוצאות טובות מאוד.

עיבוד התמונה החדש של אפל ה-Smart HDR 3, עושה עבודה מעולה. הפרטים נראים מעולה, הטווח הדינמי מרשים והצבעים מדויקים וקרובים למציאות.

האייפון 12 והאייפון 12 פרו קיבלו גם את היכולת לצלם במצב לילה בכל המצלמות, אם כי התוצאות במצלמה העיקרית טובות בהרבה. המצלמה העיקרית בשני הדגמים קיבלה עדשה חדשה שכוללת שבעה אלמנטים אופטיים וצמצם פתוח יותר
של f/1.6, שנותן ליותר אור להיכנס וכך לשפר את הצילום במצבי תאורה מאתגרים.

לפניכם תמונות מהאייפון 12:

לפניכם תמונות מהאייפון 12 פרו:

שני הדגמים יכולים גם לצלם וידאו ב-HDR בפורמט של Dolby Vision, כשהאייפון 12 יצלם עד 30 פריימים בשנייה ב-HDR (ועד 4K ב-60 פריימים בשנייה בוידאו רגיל), בעוד האייפון 12 פרו יכול להגיע עד 60 פריימים בשנייה ב-4K HDR. באייפון כמו באייפון, צילום הוידאו נראה מדהים והיכולת לערוך את הוידאו ולהוסיף פילטרים מרשימה גם היא.

ביצועים, סוללה וטעינה ב-MagSafe

ברמת הביצועים, נראה שה-Apple A14 Bionic עושה עבודה טובה – שני הדגמים רצים חלק ומהר ללא שום לאג או תקיעה. קשה להגיד שמרגישים הבדל מהאייפון 11, גם הוא היה מהיר ביותר, אבל זה תמיד טוב לדעת שיש מעבד חזק מתחת למכסה המנוע שלנו.

הסוללה בשני הדגמים קטנה יחסית לזו המגיעה עם האייפון 11 פרו ומגיעה בקיבולת של 2,815mAh. עם האייפון 12, בשימוש די אינטנסיבי של גלישה ברשת, הרבה סושיאל וצילום, הגעתי ל-8 שעות מסך, נתון מרשים בהחלט. נראה כי למרות שהסוללה קטנה יותר, המעבד אכן חסכוני יותר בצריכת אנרגיה ומספק חיי סוללה טובים, וזה חשוב מאוד.

עוד לא יצא לי לבדוק לעומק את הסוללה של ה12 פרו, אבל בהתחשב בכך שמדובר במסך ומעבד זהים, אפשר לצפות לחיי סוללה שפחות או יותר חיי יהיו דומים גם כן.

בחזרה ל-MagSafe שהוזכר בהתחלה, כאן ללא ספק ישנה תכונה חדשה אשר סוללת את הדרך של אפל לאייפון ללא מחברים, וגם פותחת עולם חדש של אביזרים שיכניסו המון כסף לקופה של אפל ושל חברות רבות נוספות. להניח את האייפון על המטען בלי לחשוב אם שמנו אותו במקום הנכון ומיד להתחיל טעינה זה נוח ביותר. הירידה לפרטים והוספה של שבב NFC והיכולת של האייפון לזהות איזה אביזר חיברנו, בין אם זה קייס, ארנק או מטען, ובנוסף מתן חיווי בהתאם לאביזר, אלה בדיוק הדברים הקטנים שאפל יודעים לעשות כל כך טוב.

לפניכם השוואת המפרטים הטכניים של זוג המכשירים:

error

השורה התחתונה

האייפון 12 הוא כנראה המכשיר הכדאי יותר, ורבות מהתכונות שקיימות בדגם הפרו תוכלו למצוא גם בו, כשביחס לאייפון 11 הפופולרי של אפל, הוא עבר את שדרוג רציני.

האייפון 12 פרו מרשים ללא ספק, אבל נראה שאין לו יתרון אמיתי על פני האייפון 12, כשהשינוי הגדול ביותר בין השניים נוגע למצלמה נוספת המוסיפה אפשרויות זום, ובעיקר כשלפנינו עוד ממתין דגם האייפון 12 פרו מקס, שמבטיח עוד כמה שדרוגים על פניו.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים