גאדג'טי מסקר: Xiaomi Mi 10T Pro 5G – מכשיר דגל במחיר מצויין

Xiaomi Mi 10T Pro 5G (צילום: רונן מנדזיצקי)

שיאומי הציגה לאחרונה את סדרת מכשירי הדגל Xiaomi Mi 10T, זו מגיעה יחד עם תמיכה ברשתות הדור ה-5 ומביאה עימה מפרט דגל הכולל סוללות גדולות עם טעינה מהירה, מסכי ענק עם קצב רענון מהיר של עד 144 הרץ ומערכי צילום מרובי חיישנים, כל זאת במחירים נמוכים למדי המציגים תחרות משמעותית אל מול הקיים כיום בשוק.

את דגם ה-Xiaomi Mi 10T Pro 5G קיבלנו לידנו לסקירה מטעם היבואן הרשמי, קבוצת המילטון, בסמוך להשקה של המכשיר בישראל. הוא הגיע אלינו בגרסת 128GB בצד האחסון ובצבע השחור, זו זמינה בישראל במחיר מומלץ של 2,299 ש"ח.

מה בקופסה?

 • מכשיר Xiaomi Mi 10T Pro 5G
 • כבל USB-C ל-USB לטעינה והעברת נתונים
 • מטען מהיר תומך בטעינה בהספק של 33 וואט
 • מתאם אוזניות USB-C ל-3.5 מ"מ
 • ספרות: הוראות התקנה והפעלה, כתב אחריות
 • מגן גמיש שקוף לגב המכשיר עם לוגו שיאומי

עיצוב ונוחות שימוש

כמו רבים מהמכשירים הקיימים כיום בשוק, כך גם ה-Xiaomi Mi 10T Pro 5G הוא מכשיר גדול ממדים. עם מסך 6.67 אינץ', אין זו הפתעה כי מדובר במכשיר כה גדול, וגודלו הופך אותו ללא נוח במיוחד לאחיזה לזמן ממושך, בעיקר הודות למשקלו הגבוה, אשר נמדד ב-218 גרם.

חור המצלמה בחלק העליון והשמאלי של התצוגה לא מפריע לפעולה השוטפת במכשיר והוא קטן מספיק כדי לא להציק כמעט בכלל בזמן משחק או צפייה בסרטים במסך מלא. השוליים סביב המכשיר דקים למדי, מה שגם דוחף את הרמקול העליון המשמש לביצוע שיחות לחלק קטן מעל התצוגה, מה שמוביל לאי נוחות מסוימת בזמן ביצוע שיחות, בן מצאתי עצמי מסדר מחדש את המכשיר מול האוזן כדי שאוכל לשמוע היטב את הצד השני בשיחה. הרמקול הנוסף הזה משמש גם כחלק ממערך סטריאופוני בשיתוף עם הרמקול הראשי הממוקם על המסגרת התחתונה של המכשיר, והוא תורם לחווית השמע הכללית במכשיר בזמן משחקים וצפייה בסרטים.

Xiaomi Mi 10T Pro 5G (צילום: רונן מנדזיצקי)
Xiaomi Mi 10T Pro 5G (צילום: רונן מנדזיצקי)

בגב המכשיר נמצא את מערך הצילום הראשי, זה בולט באופן משמעותי מעל הגב, אך זוכה לעיצוב נאה, זאת עד שיחלו להופיע עליו טביעות אצבע שילכלכו אותו באופן משמעותי. יחד עם כיסוי המגן המגיע עם המכשיר באריזה ניתן לצמצם מעט את הבליטה של המצלמה, אולם זו עדיין בולטת גם יחד עם המגן.

על גבי מסגרת המכשיר ניתן למצוא את כפתור ההפעלה והכיבוי, זה משלב בתוכו גם את חיישן טביעות האצבע הביומטרי. לא מדובר במיקום החביב עלי, שכן הוא מותיר שימוש מוגבל בחיישן טביעות האצבע בפתיחת המכשיר, אך במקרה של ה-Mi 10T Pro מדובר בכפתור גדול למדי, אשר נוח למדי לאתר, כך שהחיישן מבצע את פעולתו היטב בכל ניסיון.

מסך ה-Mi 10T Pro – האם LCD עושה את העבודה?

אחת מהשאלות שחזרו הכי הרבה מצד גולשי גאדג'טי בקשר למכשיר נגעה לבחירה של שיאומי בשילוב מסך LCD במכשיר הדגל, במקום מסך ה-AMOLED שליווה את הדגם הקודם בסדרה (Xiaomi Mi 9T). הבחירה של שיאומי נוגעת בעיקר לקצב הרענון הדינמי הזמין במכשיר, זה תומך בטכנולוגיית Adaptive Sync המאפשרת לתצוגה לנוע בין קצבי רענון גבוהים של 144 הרץ המיועדים בעיקר עבור משחקים ועד לרמות נמוכות יותר המגיעות ל-30 הרץ ברף התחתון, לשם חיסכון בחיי הסוללה.

קצב הרענון הדינמי דורש ויסות מחדש של רמות ה-Gamma והצבעים על המסך, והדבר קל יותר ליישום על גבי מסכי LCD, ומסיבה זו, כך ניתן להניח – בחרה שיאומי במסך ה-LCD על פני AMOLED.

מסכי AMOLED שומרים לעצמם את היתרון בניגודיות וגם הבהירות בהם תהיה מרשימה יותר עבור העין האנושית, זאת בשל דרך הפעולה של המסכים, המאפשרת לכל פיקסל להידלק (ולהיכבות) בנפרד. אולם התאורה האחידה יותר של מסכי ה-LCD מספקים לה יתרונות מסוימים בויסות הצבעים, וניתן לראות את ההבדלים בין גווני הצבע השונים טוב יותר על גבי מסך ה-LCD.

Xiaomi Mi 10T Pro 5G (צילום: רונן מנדזיצקי)
Xiaomi Mi 10T Pro 5G (צילום: רונן מנדזיצקי)

השורה התחתונה היא שמסכי AMOLED נראים טוב יותר, בעיקר בשל הצגת הבהירות הטובה יותר בהם והצבעים העשירים יותר שיוצגו על המסך. זה לא גורע מהיותו של מסך ה-LCD של ה-Xiaomi Mi 10T Pro 5G מסך מוצלח מאוד, אך מרבית האנשים כיום מעדיפים את הדרך בה מציגים מסכי ה-AMOLED את הצבעים העשירים והבהירות והניגודיות הגבוהות.

ולמרות כל זאת, מסך ה-Mi 10T Pro, שמגיע בגודל 6.67 אינץ' וברזולוציית +Full HD, מרשים מאוד ביכולותיו, עם הצגת צבעים מדויקים, בהירות גבוהה וזוויות צפייה רחבות. בנוסף, נדמה שהבחירה של שיאומי בפאנל תצוגה מסוג LCD הייתה נכונה במקרה זה, זאת בשל שילוב האפשרות לקצבי הרענון הגבוהים שמגיעים עד 144 הרץ, ומקנים תחושה של זריזות גבוהה יותר בשימוש שוטף במכשיר ותנועה חלקה במשחקים.

Mi 10T Pro: ביצועים וחיי סוללה

את מכשיר ה-Xiaomi Mi 10T Pro מניעה מערכת השבבים Snapdragon 865 של קוואלקום, בין החזקות ביותר במערכת על שבב הקיימות כיום בשוק, כשזו מגיע לצד זיכרון עבודה בנפח 8GB RAM ואחסון של 128GB או 256GB. בעזרת החומרה החזקה ובשילוב קצבי הרענון המהירים של המסך ומערכת ההפעלה החדשה בגרסת MIUI 12, מצליח הסמארטפון החדש של שיאומי לשמור על אחידות בביצועיו הגבוהים לכל רוחבה של המערכת, ממעבר בין אפליקציות ועד למשחקים עתירי גרפיקה.

המפרט המתקדם מאפשר לבחור בהגדרות גבוהות בזמן משחק ב-PUBG, עם הצגת תמונה ב-HDR ורמת התצוגה בעלת הפרטים הגבוהים ביותר, כאשר גם במצב זה לא מתחמם המכשיר יתר על המידה לאחר חצי שעת משחק, וגם הסוללה לא יורדת ביותר מכ-6-7 אחוזים. התנועה במשחק מרגישה חלקה במיוחד הודות לקצב הרענון הגבוהה ולא הרגשתי שום לאג במהלך המשחק.

הסוללה אשר מגיעה יחד עם המכשיר היא בקיבולת גבוהה למדי של 5000mAh, ומספיקה בקלילות גם לימי עבודה תובעניים יותר, כאשר בשימוש רגילים היא מסוגלת לספק גם יום וחצי ועד שני ימי עבודה. באריזת המכשיר ניתן למצוא גם את המטען המהיר אשר תומך בטעינה בהספק של עד 33 וואט, זה מאפשר לטעון 60% מהסוללה תוך חצי שעה בלבד ולהגיע לטעינה מלאה תוך כשעה ו-5 דקות.

מצלמות ה-Xiaomi Mi 10T Pro 5G

מערך הצילום ב-Mi 10T Pro כולל 3 חיישנים, את אלו מוביל חיישן ה-HMX של סמסונג דרכו ניתן לתפוס תמונות בגודל מירבי של 108 מגה-פיקסל, אך בעוד קיימת אפשרות לצלם תמונות בגודל זה, הגדרת ברירת המחדל של המצלמה היא לצילום תמונות בחלוקה של 4 פיקסלים ל-1, לקבלת תמונה קטנה יותר בנפח, אך בעלת פיקסלים גדולים יותר של 1.6 מיקרון. המצלמה הראשית תומכת בייצוב אופטי (OIS) ובפוקוס אוטומטי, מצלמת דרך מפתח צמצם f/1.69 ומציעה אפשרות לזום דיגיטלי עד פי 30.

יחד עם המצלמה הראשית נמצא גם מצלמת 13 מגה-פיקסל לצילום תמונות בזווית רחבה בת 123 מעלות דרך מפתח צמצם f/2.4, עם פיקסלים בגודל 1.12 מיקרון, ומצלמת מאקרו ברזולציית 5 מגה-פיקסל המאפשרת לצלם צילומי תקריב ממרחק של 2-10 ס"מ דרך מפתח צמצם f/2.4, עם פוקוס אוטומטי ופיקסלים בגודל 1.12 מיקרון. בצד הוידאו קיימת תמיכה בצילום עד לרמת 8K, אך ברזולוציה זו תוכלו להסריט רק עד 6 דקות עבור כל קטע.

Xiaomi Mi 10T Pro 5G (צילום: רונן מנדזיצקי)
Xiaomi Mi 10T Pro 5G (צילום: רונן מנדזיצקי)

המצלמה הראשית במכשיר מציגה רמה גבוהה למדי בזמן צילום תמונות באור יום, עם דיוק מצויין בפרטים ושמירה על רמות צבע טובות הנותרות נאמנות למקור. שימוש בפונקציית ה-AI להתאמת הגדרות הצילום למה שתצלמו מוסיפה עוד תאורה וצבע עבור מי שמעדיפים את התמונות שלהם עם אפקט ה-Pop שמציע צבעים עשירים יותר ותאורה גבוהה יותר ובמקרה של ה-Mi 10T Pro לא מדובר בהדגשה מוגזמת של צבעים אותה ניתן לראות ברבים המכשירים של שיאומי וחברות נוספות בשוק.

צילום בזום מתאפשר בעזרת המצלמה הראשית, אך למכשיר אין עדשת טלפוטו או או פריסקופ. בשיאומי מדגישים כי המצלמה מסוגלת לספק זום של עד פי 30, אך ברמה זו התמונות כבר מאוד לא ברורות, רחוק מאוד מהביצועים של מכשירים אחרים בשוק המציעים זום דיגיטלי דומה. בביצוע זום פי 2 הפרטים נשמרים מצויין והתמונות נראות בהתאם, כאשר במעבר לזום דיגיטלי פי 5 ניתן כבר לחוש במריחות באיזורים שונים בתמונה, ומעבר לכך כבר מדובר בתמונות באיכות שאינה טובה כלל.

השוואת רמות זום דיגיטלי (צילום: רונן מנדזיצקי)
השוואת רמות זום דיגיטלי (צילום: רונן מנדזיצקי)

מצלמת המאקרו מספקת תוצאות טובות מאוד בצילומי תקריב, עם דיוק בפרטים באיזור בו תתמקדו:

מצלמת הזווית הרחבה מציגה תוצאות סבירות, אך לא מדובר בתמונות המרשימות ביותר שתמצאו בתחום זה, כאשר מבט מקרוב מעיד על אי דיוק בפרטים ומריחות באיזורים שונים בתמונה. המצלמה הראשית עתירת הפיקסלים היא כנראה החלק הטוב ביותר במערך הצילום הזה, כשאליו ניתן לצרף גם את הביצועים הטובים ופשטות השימוש במצלמת המאקרו.

תמונת זווית רחבה ב-Mi 10T Pro (צילום: רונן מנדזיצקי)
תמונת זווית רחבה ב-Mi 10T Pro (צילום: רונן מנדזיצקי)

צילומים בתנאי תאורה נמוכה מציגים רמת צבע מפתיעה וההפרדה בין איזורים בהירים מאוד ובין חשוכים טובה, אך לא מעבר לכך. הדברים משתנים לחלוטין כאשר נכנס לפעולה מצב הלילה הייעודי, בעזרתו ניתן לראות ירידה משמעותית בשריפה של איזורים בהירים במיוחד בתמונה, הדגשת פרטים באיזורים החשוכים והפקה של תמונה דינמית יותר עם פרטים רבים יותר גם באיזורים שבצילום הרגיל נראו חשוכים למדי.

בתחום הסלפי נוכל למצוא מצלמת 20 מגה-פיקסל של סמסונג (חיישן S5K3T2), גם זו מאחדת 4 פיקסלים ל-1 כמו המצלמה הראשית בגב המכשיר ומספקת פיקסלים בגודל מאוחד של 1.6 מיקרון, בצילום דרך מפתח צמצם f/2.2. התוצאות של מצלמת הסלפי טובות כשהתאורה מיטבית, אם כי ניתן להתחיל לראות מריחות כאשר רמת התאורה מתחילה לרדת. ההפרדה בשימוש באפקט הבוקה לטשטוש הרקע סביב המצולם מבוצעת היטב עם מעט מאוד טשטוש בקצוות, משהו שלא ניתן להבחין בו על גבי מסך הטלפון, אלא רק במבט מקרוב.

השורה התחתונה – מה חשבנו על ה-Mi 10T Pro 5G?

ה-Xiaomi Mi 10T Pro 5G הוא מכשיר דגל מפתיע במיוחד בשל המחיר הנמוך יחסית בו הושק. תמורת פחות מ-2500 שקלים תוכלו לקבל ביצועים גבוהים מאוד, מסך LCD מהמרשימים בשוק אשר תומך בקצב רענון מהיר במיוחד שמגיע עד 144 הרץ, רמקולים סטריאופוניים חזקים, סוללה גדולה עם תמיכה בטעינה מהירה ומצלמה ראשית שמספקת תוצאות מצוינות באור יום ומצב לילה ייעודי מרשים.

מחיר: החל מ-2,299 ש"ח – לרכישה: אייבורי \ KSP \ מחסני חשמל

אחריות לשנתיים, יבואן רשמי: המילטון

האריזה ותכולתה
10/10
עיצוב ואיכות בניה
7/10
חומרה וביצועים
10/10
מסך ותצוגה
8/10
מערכת הפעלה
9/10
מולטימדיה
9/10
סוללה
10/10
מצלמה
8/10
9.2
ציון כללי   ... ולא בהכרח ממוצע

מה אהבנו
 • מחיר
 • ביצועים וסוללה עם טעינה מהירה
 • מצלמה ראשית 108MP
 • תמיכה ב-5G
 • מסך LCD עם קצב רענון גבוה ודינמי
 • רמקולים סטריאופוניים
 • זוג כרטיסי סים
מה פחות אהבנו
 • ללא חיבור אוזניות
 • גדול וכבד
 • ללא הרחבת זיכרון

איפה קונים ומה המחירים?
 • יבואן רשמי: החל מ-2299 שקלים
 • שוק פתוח: החל מ-2199 שקלים

שאלות הגולשים

עבור מרבית השאלות ששלחתם לנו סיפקנו מענה בגוף הסקירה. לפניכם ההתייחסות לשאלות הנוספות.

השוואה למכשירים אחרים

אחת מהשאלות שחזרו על עצמן נגעה למחיר של ה-Mi 10T Pro 5G, אשר נמוך באופן משמעותי מזה שראינו לדגם הקודם בסדרה (Mi 9T Pro) עת הושק בשנה הקודמת . הירידה החדה במחיר הובילה לשאלות השוואתיות אל מול מכשירים אחרים של שיאומי וההבדלים ביניהם ובין הדגם החדש ("מה הקאץ?! למה הוא עולה כזה זול מהמי10?", "האם באמת שווה להוסיף עוד כסף לעומת Poco X3?").

בהשוואה אל מול דגם ה-Mi 10 לא ניתן למצוא הבדלים רבים בין השניים, ואף שה-Mi 10 מוצע במחיר גבוה יותר מהיבואן הרשמי, ניתן למצוא אותו במחיר דומה לזה של ה-Mi 10T Pro דרך יבוא מקביל. ההבדלים העיקריים בין השניים מסתכמים בתצוגה, זו מגיעה עם פאנל AMOLED וקצב רענון של 90 הרץ בדגם ה-Mi 10, בעוד ה-Mi 10T Pro מציע קצב רענון דינמי, וגם גבוה יותר של עד 144 הרץ, על גבי פאנל LCD. פירוט על המסך תוכלו למצוא מעלה בסקירה. אל מצלמות ה-Mi 10 מצטרף חיישן עומק נוסף שלא קיים בדגם ה-Mi 10T.

בהשוואה אל מול דגם ה-Poco X3 – מדובר במכשירים בשתי קטגוריות נפרדות, כשה-Mi 10T Pro נמצא ללא ספק בקטגוריית השוק הגבוה, עם מפרט טכני תואם, בעוד דגם ה-Poco X3 עומד בין מכשירים שוק נמוך לשוק הביניים. ההבדלים בין השניים משמעותיים, ועל כן גם המחיר (כ-1200 ש"ח לדגם הפוקו X3 מול כ-2300 ש"ח לדגם ה-Mi 10T Pro).

האם המכשיר מרגיש כטלפון לשוק הביניים או כמכשיר דגל?

מכשיר דגל. הביצועים, המצלמות, המפרט הטכני – כולם מעידים כי מדובר במכשיר דגל.

האם יש הקלטת שיחות מובנית במכשיר?

אין הקלטת שיחות מובנית.

האם המכשיר עמיד במים ואבק?

לא, אין תקן עמידות בפני מים ואבק.

האם יש תמיכה בכרטיס זיכרון (MicroSD)?

לא, אין גישה להרחבת זיכרון באמצעות כרטיס MicroSD, אבל המכשיר תומך בשני כרטיסי סים (DUAL SIM).

האם קיים חיבור אוזניות?

לא, אך המכשיר מגיע באריזה עם מתאם USB-C לחיבור 3.5 מ"מ לאוזניות.


*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים