דיווח חושף מדוע אפל שינתה את העיצוב בסדרת האייפון 12

iPhone 12 Pro / iPhone 12 Pro Max (תמונה: אפל) iPhone 12 Pro / iPhone 12 Pro Max (תמונה: אפל)

לפני כשלושה שבועות קיימה אפל את אירוע ההכרזה השנתי שלה, בו הכריזה על סדרת מכשירי האייפון 12, ואלו הציגו לנו השנה שינוי עיצובי כללי המחליף את הגוף המקומר והעגלגל בו השתמשה החברה עד כה לעיצוב מרובע יותר. העיצוב המרובע מתבטא בכך שאפל החליפה את הפינות המקומרות בפינות שטוחות וכך גם את הזכוכית שבחזית.

כעת, דיווח חדש אותו מביא אלינו המדליף המוכר Max Weinbach מספר כי אפל לא בהכרח “רצתה” לעבור לעיצוב החדש, אלא נדרשה במובן מסוים לעבור אליו עם ייצור הזכוכית החדשה אותה מיתגה תחת השם Ceramic Shield. המעבר לזכוכית אותה יצרה החברה יחד עם חברת קורנינג האמריקאית, יצרנית זכוכית ה”גורילה גלאס”, גרם לכך שלא ניתן לקמר את הזכוכית כלל, מה שאומר שאפל הייתה חייבת למצוא דרך להשאיר את הזכוכית שטוחה לחלוטין ועדיין לשמור על נוחות השימוש והעמידות.

עקב כך, שלל האייפונים החדשים מגיעים עם זכוכית שטוחה לחלוטין בחלקם הקדמי, כשהמסגרת המקיפה אותם עולה במעט מעל גובה הזכוכית. עד כה, אפל דבקה לעיצוב המקומר שלה, אשר עשה שימוש בזכוכית מסוג 2.5D המציעה קימור עדין במיוחד בקצוות הזכוכית. אפל עדיין משתמשת בזכוכית הזו בגב דגמי ה-iPhone 12 החדשים, בעיקר על מנת לשמור על נוחות האחיזה של האייפונים.

על הנייר, אפל משתמשת בזכוכית בה השתמשה בסדרת האייפון 11 בגב של דגמי האייפון 12, כך שזו עדיין מעניקה לנו את העמידות הטובה של האייפונים הקודמים בגזרה האחורית. בנוסף לשינוי המוזכר, אפל הטמיעה השנה גם סדרת מגנטים בשם MagSafe מתחת לגב המכשירים, מה שהתיר לה ליצור סדרת אביזרים שלמה התומכת בעבודה באמצעות המגנטים המדוברים.

השוואת מפרטים