לוגו נטפליקס

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

נטפליקס בוחנת השקה של ערוץ לינארי ראשון

| שבת, 7 בנובמבר 2020, 18:00 | בידור ופנאי
תגיות: Netflix, נטפליקס

נטפליקס פוצחת בניסוי להיכנס לעולם הטלוויזיה הלינארית – אותו העולם שחתרה תחתיו משנכנסה לחיינו. הפלטפורמה שגילתה לנו את המונח "צפיית רצף" (בינג') ושינתה את הדרך בה רובנו צופים בטלוויזיה החלה לבחון את האופציה להשקת ערוץ חי, שישדר את מיטב תכניה בלוח שידורים קבוע מראש. נטפליקס בחרה בצרפת להיות המדינה הראשונה בה יושק ערוץ שכזה.

הערוץ הצרפתי, שייקרא "Direct", יהיה זמין למנויי נטפליקס בלבד וישדר סדרות וסרטים מכל העולם, עם דגש על תוכן צרפתי, הזמינים בפלטפורמה במדינה. הרעיון הוא לנסות לספק את תכני החברה לקהל שמעדיף שהבחירה תעשה עבורו. נטפליקס בחרה להתחיל את הניסוי דווקא בצרפת כיוון שרבים במדינה מעדיפים עדיין את שיטת הצפייה הקלאסית בטלוויזיה, המבוססת על זפזופ ולוח שידורים מובנה מראש. בניגוד לפלטפורמת הסטרימינג, הערוץ החי של נטפליקס יהיה זמין רק בדפדני אינטרנט ובינתיים לא יימצא בממירים וסטרימרים.

הניסוי דומה לרעיון אחר שהחלה נטפליקס לאחרונה, כאשר השיקה את כפתור ה-Shuffle, המנגן תכנים באופן רנדומלי. גם שם הייתה המטרה לספק תוכן בצורה קלה יותר ולחסוך את המנהג המתסכל של רבים מאיתנו לדפדף בפלטפורמה במשך נצח ולא להצליח להחליט במה לצפות. בניגוד לכפתור ה-Shuffle, שהושק אצל משתמשים רנדומליים, הערוץ הלינארי של נטפליקס יינסה לבחון מדינה שלמה בו זמנית.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

על פי נטפליקס, הערוץ החדש יוכל לסייע לקהל מבוגר יותר, שפחות מתמצא בממשק הסטרימינג, וכן לצופים שכבר סיימו לצפות בכל מה שהאלגוריתם המליץ להם ונותרו ללא השראה לבחון תכנים נוספים. הערוץ יוכל להשיק סדרות וסרטים חדשים, וכן לפרסם תכנים ישנים יותר שניתן להתחיל לצפות בהם בערוץ הלינארי ולהמשיכם בצפייה ישירה בסטרימינג לאחר מכן כבינג'.

הערוץ יחל את ההשקה במהלך נובמבר, ויגיע לכל מנויי החברה בצרפת בתחילת דצמבר – מספר העומד על כ-9 מיליון מנויים.

חשוב לציין כי ערוץ לינארי המשדר תכנים הזמינים ב-VOD אינו רעיון חדש. בארץ למשל, מנויי סלקום tv יכולים ליהנות ממספר ערוצים דומים, המשדרים תכנים ישירות מה-VOD של הפלטפורמה – ביניהם ערוץ HBO, ערוץ סדרות וסרטים ישראליים, ערוץ מרתון סרטים וערוץ הגיל השלישי. כולם בעצם מספקים לוח שידורים לינארי המורכב מהיצע הזמין גם לצפייה ישירה בכל זמן.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות