חברת מיקרון הכריזה על זכרונות אחסון מהירים יותר לכונני SSD וטלפונים

מיקרון (מקור Micron)

יצרנית הזכרונות מיקרון (Micron) הכריזה על זיכרון 3D NAND בעל 176 שכבות, הכמות הגבוהה ביותר לזיכרון NAND בתעשיה נכון לרגע זה, בה ניתן למצוא כיום, לשם ההשוואה, זכרונות NAND של עד 128 שכבות. זיכרון ה-NAND החדש יגיע בנפח של 512Gbit בתצורת TLC ויציע שיפור ביצועים משמעותי לעומת הדור הקודם.

על מנת להגיע לכמות גבוהה במיוחד של שכבות זיכרון NAND בשבבים החדשים, מיקרון החליפה את שערי ה-NAND הרגילים בשערי RG NAND (ר”ת replacement-gate) המאפשרים לצמצם את גודל השכבות, כך שזיכרון NAND בעל 176 שכבות מגיע לעובי של 45µm (מיקרו-מטר) בדומה לזיכרון NAND רגיל של החברה בעל 64 שכבות בלבד.

המעבר לשימוש ב-176 שכבות משפר גם את מהירות העברת האותות שגדלה מ-1200MT/s ל-1600MT/s, בהשוואה לזכרונות NAND בעלי 96 ו-128 שכבות, כאשר בנוסף יש שיפור בשיהוי של מעל 35% ו-25% בהשוואה אליהם, בהתאמה. שיפור המהירות צפוי להגדיל את ביצועי המכשירים שישתמשו בשבבים החדשים, החל ממחשבים רגילים עם כונני SSD ועד מכשירים סלולריים בעלי זיכרון UFS מובנה ועוד.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

זיכרון 3D NAND בעל 176 שכבות (מקור מיקרון)

זכרונות ה-3D NAND החדשים בעלי 176 שכבות של מיקרון נמצאים כבר עכשיו בייצור המוני, כאשר הם יהיו זמינים גם בכונני ה-SSD של חברת Crucial, חטיבת פתרונות האחסון הביתיים של מיקרון. 

אין ספק כי תחום זכרונות ה-NAND ממשיך להתפתח במהירות. מיקרון הופכת לחברה המציעה את כמות שכבות זיכרון ה-NAND הגבוהה ביותר, כאשר המתחרה הקרובה ביותר היא סמסונג עם זכרונות ה-V-NAND מהדור השביעי בעלי 160 שכבות, הנמצאים עדיין בפיתוח.

השוואת מפרטים