ולפעמים החגיגה נגמרת: Google Photos תפסיק להציע אחסון תמונות ללא הגבלה

Google Photos 5.0 (מקור גוגל)

חמש שנים לאחר שגוגל (Google) השיקה את שירות ה-Google Photos (“גוגל תמונות”), שהציע בזמנו הצעה חסרת תקדים של אחסון מדיה בנפח בלתי מוגבל למשתמשים שיסכימו לאחסון אותו באיכות גבוהה, אך נמוכה יותר מזו המקורית, מכריזה החברה על ביטול מדיניות האחסון החינמי שתחל ב-21 ביוני 2021. לאחר תאריך זה, כל מדיה שתועלה לשירות תשתמש בנפח האחסון הזמין של המשתמש ולא תאוחסן עוד בחינם.

שירות ה-Google Photos שהושק ב-2015 הציע למשתמשים דרך פשוטה ונוחה לאחסן את התמונות מהמכשיר הסלולר או המחשב באחסון הענן של גוגל, כאשר הוא הציע למשתמשים 2 סוגי אחסון:

  • אחסון בלתי מוגבל של תמונות וסרטונים באיכות “גבוהה”
  • אחסון התמונות והסרטונים באיכות המקורית שלהם, כאשר נפח האחסון יורד ממכסת האחסון של המשתמש בחשבון הגוגל שלו.

ולמרות שינוי המדיניות הפתאומי בכל הנוגע לתכנית ה”חינמית”, כל המדיה באיכות גבוהה שתעלה לשירות עד ה-1 ביוני 2021 לא תיקח מנפח האחסון של המשתמש.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

לפי הפרסום הרשמי של גוגל, שירות ה-Google Photos מאחסון כיום למעלה מ-4 טריליון תמונות, עם הוספה של כ~28 מיליארד תמונות וסרטונים מדי שבוע, מה שהופך אותו למעשה לפתרון אחסון המדיה הפופולרי ביותר בעולם, פופולריות שנבעה באופן גדול מהעובדה כי היה ניתן לאחסון מדיה באיכות גבוהה מבלי הצורך לשלם על נפח אחסון נוסף לגוגל, דבר אותו החברה תשנה כאמור ב-2021.

Google Photos 5.0 (מקור גוגל)

גוגל מציינת כי גם משתמשי אחסון הגוגל החינמי בעלי נפח של 15GB יוכלו להשתמש בנפח האחסון הפנוי שלהם למשך פרק זמן ארוך יחסית גם לאחר השינוי, כאשר החברה הוסיפה תצוגת נפח חדשה ל-Google Photos המחשבת לכמה זמן יספיק נפח האחסון הקיים של המשתמש בהתבסס על היסטוריית השימושי שלו. בנוסף לכך, ביוני 2021 החברה תציע פתרון חדש לסידור וניהול המדיה הקיימת של המשתמש להסרה מהירה ופשוטה של תמונות או סרטונים גדולים, מטושטשים ועוד.

הערכת זמן שימוש בנפח הקיים (מקור גוגל)

בעוד שיש עוד כ~7 חודשים עד השינוי במדיניות האחסון של גוגל, מומלץ לנצל את פרק הזמן הנוכחי לגיבוי ואחסון אלבום התמונות שלכם בשירות ה-Google Photos באיכות גבוהה מבלי שהם יקחו נפח אחסון. לחלופין, אפשר לשקול ולהשתמש במנויים בתשלום של Google One, המציעים נפח אחסון של החל מ-100GB בתשלום חודשי של 8 ש”ח.

השינוי החדש שיגיע ב-2021 יכלול כמעט את כלל משתמשי גוגל תמונות, כשהוא יחריג למעשה את משתמשי מכשירי הפיקסל (Pixel) של גוגל, שקיבלו יחד עם רכישת המכשיר נפח אחסון בלתי מוגבל לתמונות באיכות המקורית שלהן, בניגוד למשתמשים הרגילים שקיבלו אחסון בלתי מוגבל באיכות גבוהה בלבד. לאחר השינוי, ובניגוד למשתמשים האחרים, משתמשי הפיקסל יזכו לקבל אחסון באיכות גבוהה ללא הגבלה כפי שקיים כיום, כאשר האחסון באיכות המקורית יקח מנפח האחסון שלהם בענן.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים