דיווח: מכשירי הנוקיה 6.3, 7.3 ו-9.3 יוכרזו עד סוף השנה הנוכחית

נוקיה (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) נוקיה (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

כמעט שנתיים חלפו מאז הציגה HMD Global, לה רשיון השימוש בשם המותג נוקיה (Nokia), את מכשיר ה-Nokia 9 PureView עם מערך הצילום מרובה העדשות איתו הגיע, ועל פי דיווח חדש המגיע אלינו מאתר NokiaPowerUser, אנחנו מגלים כעת כי החברה מתכננת להציג את ממשיך דרכו עד סוף השנה הנוכחית. בנוסף לכך, HMD עתידה להציג זוג מכשירים חדשים לצידו אשר יענו לשמות Nokia 6.3 ו-Nokia 7.3 5G.

עוד על פי הדיווח, מכשיר ה-Nokia 9.3 PureView היה צריך לצאת לאור כבר בחודש הנוכחי, אך ההשקה נדחתה לסוף השנה מסיבה שאינה ידועה. כמו כן, בעוד שהדיווח מאשר בוודאות ש-HMD תציג את מכשיר הנוקיה 7.3 במהלך האירוע שתקיים בסוף השנה, המידע אודות זוג הדגמים האחרים אינו בטוח לגמרי, כך שייתכן שהדבר לא יתרחש לבסוף.

עם זאת, ישנם סיכויים רבים המאשרים כי HMD אכן מתכננת אירוע הכרזה גדול בסוף השנה, כך שסביר להניח שהאחרונה לא תציג מכשיר ביניים בודד במהלכו. בגזרת המפרט הטכני, מכשיר הנוקיה 6.3 צפוי להגיע עם מערכת השבבים Snapdragon 670 או ה-Snapdragon 675, כשמערך הצילום האחורי שיככב בגבו יגיע עם עדשות מבית Zeiss כיאה לרוב מכשירי החברה האחרונים.

במעבר לדגם הנוקיה 7.3, כאן נמצא כמובן תמיכה בגלישה ברשת הדור החמישי (5G) עקב הזכרת המאפיין בשמו, בשעה שמתחת למכסה המנוע תרוץ מערכת השבבים Snapdragon 690 עם מסך בקצב רענון של 90 או 120 הרץ בחזיתו. לבסוף, מכשיר הנוקיה 9.3 עתיד לכלול את מערכת השבבים Snapdragon 865, עם מערך צילום הכולל 6 עדשות בחלקו האחורי, תמיכה בהסרטה ב-8K, מסך בקצב רענון של 120 הרץ ועד 8 גיגה-בייט של זיכרון עבודה.

השוואת מפרטים