Realme Watch (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)

Realme Watch (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)

גאדג’טי מסקר: Realme Watch – השעון החכם הראשון של Realme

| יום שני, 23 בנובמבר 2020, 18:30 | גאדג'טי מסקר, מחשוב לביש

חברת הסלולר רילמי (Realme) נכנסה לשוק הישראלי  לאחרונה והביאה איתה לא רק את מכשירי הסלולר שלה, אלא גם את המוצרים הלבישים של החברה, בהם שעון ה-Realme Watch אותו נסקור הפעם בגאדג'טי. מדובר בשעון חכם בעל מסך 1.4 אינץ' צבעוני, המספק מעקב אחר 14 סוגי פעילות כושר ומבטיח עד 9 ימי סוללה, כשהוא מגיע עם ממשק עברי מלא ישר מהקופסה.

בעוד שרצועת ה-Realme Band הייתה המוצר הלביש הראשון עליו הכריזה רילמי במרץ השנה, שעון ה-Realme Watch הוא השעון הראשון של החברה שהוצג במאי, כשמאז החברה כבר הספיקה להשיק גם את ה-Realme Watch S, השעון השני של החברה המגיע בעיצוב עגול שעדיין לא זמין למכירה בישראל.

השעון של רילמי נועד להיות פתרון "כניסה" לשוק השעונים החכמים, המיועד עבור משתמשים המחפשים שעון חכם בתקציב נמוך עם מגוון פיצ'רים, בהם מעקב דופק, שינה, פעילות כושר, שליטה על מדיה קבלת התראות מאפליקציות, שיחות ועוד. אם בהכרזה על שעון ה-Realme Watch ניתן היה להניח כי החברה לוקחת "השראה" מסדרת שעוני ה-Apple Watch של אפל, הרי עיצוב האריזה די מקבע את הכיוון העיצובי של החברה, כאשר ניתן למצוא בערכה של השעון מטען מגנטי ומדריך משתמש בעברית.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

ערכת ה-Realme Watch (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)

מבט מקרוב – Realme Watch

שעון ה-Realme Watch מגיע בעיצוב מרובע ופשוט יחסית המזכיר את שעוני ה-Apple Watch של אפל, כאשר בקדמת השעון תמצאו מסך IPS בגודל 1.4 אינץ' וברזולוציית 320×320, המגיע עם זכוכית מעוגלת (2.5D) מסוג גורילה גלאס 3 של חברת קורנינג לעמידות נגד שריטות, ובחלק התחתון ניתן למצוא את לוגו ה-Realme של החברה.

מדובר על מסך גדול יחסית, אשר תופס כשני שליש מהחלק הקדמי של השעון, דבר הבולט יותר בשימוש עם תצוגת שעון בהירה ולא כהה או שחורה. למרות שהשימוש בתצוגת IPS הוא פחות אופטימלי בהשוואה למסך AMOLED או Transflective TFT, המסך מספק איכות תמונה טובה למדי ומאפשר צפיה גם ביום שמשי במיוחד, אך לא בשמש ישירה.

גוף השעון עשוי פלסטיק שחור קל משקל ומבריק בצדדים התורם למשקל הנמוך שעומד על 31 גרם בלבד, והוא מגיע עם עמידות למים ובאבק בתקן IP68. בצד הימני ניתן למצוא את הכפתור הפיזי הבודד של השעון, המעוטר ב"פס" זהוב בחלקו הפנימי, המשמש לכיבוי והדלקה של המסך בלחיצה קצרה, כיבוי והדלקה של השעון בלחיצה ארוכה ושימוש ככפתור "חזור" בזמן השימוש בשעון.

בחלק האחורי של השעון ניתן למצוא בליטה עגולה גדולה למדי המכילה את חיישן הדופק ורווית החמצן בדם של השעון, יחד עם 2 פינים המיועדים להטענה בשימוש עם המטען המגנטי המצורף בערכה. השעון מגיע עם רצועת סיליקון פשוטה ונוחה יחסית בצבע שחור ומשתמש בחיבור 20 מ"מ סטנדרטי עם יכולת החלפה מהירה לרצועות אחרות במידת הצורך.

מפרט טכני מלא:

 • מסך – 1.4 אינץ' ברזולוציית 320×320 עם ציפוי Gorilla Glass 3.
 • רצועה – 20 מ"מ סטנדרטית עם חיבור מהיר באורך 164-208 מ"מ.
 • חיישנים – מדידת דופק, סטורציית חמצן בדם SpO2, שינה, צעדים.
 • מעקב ספורט – ריצה בחוץ, הליכה, ריצה על הליכון, רכיבה על אופניים בחוץ, סיבולת אירובית, אימון כוח, כדורגל, כדורסל, טניס שולחן, כדור נוצה, רכיבה על אופני כושר, מכשיר אליפטי, יוגה, קריקט.
 • סוללה – 160mah לעד 7~9 ימים במצב רגיל ועד 20 יום במצב חיסכון.
 • עמידות – אבק ומים בתקן IP68.
 • גודל – 36.5×25.6×11.8 מ"מ.
 • משקל – 31 גרם.

ממשק – Realme Watch

השימוש בשעון ה-Realme Watch פשוט ונוח למדי – הסטה לצד ימין או שמאל מתצוגת השעון הראשית מעבירה אותנו במהירות על מסך השליטה המהירה, דרך זה ניתן לבצע פעולות כמו הפעלה וכיבוי של פונקציית הדלקת המסך האוטומטית בהרמת היד, הפעלת מצב "לא להפריע", מצב חיסכון ושליטה מהירה בתאורת השעון. לאחר מכן מגיעים למסכי הפעילות היומית, בהם נוכל לראות את כמות הצעדים והקלוריות היומיות, ולבסוף תצוגת מידע דופק, שינה ומזג אוויר נוכחי.

הסטה של תצוגת השעון הראשית מטה פותחת את תצוגת ההתראות של השעון, כאן גם אפשר למצוא "באג" מעצבן למדי. בעוד שהתראות באנגלית מהמכשיר הסלולרי יציגו מידע כמו שם וחלק מהתוכן של ההודעה במקרה של התראה מהטלגרם, הודעות בעברית מוצגות רק כ"הודעות חדשות", מה שידרוש מאיתנו לפתוח אותן על מנת לראות את התוכן, דבר שסביר להניח ניתן יהיה לפתור באמצעות עדכון תוכנה בעתיד.

לחיצה על התראה מהרשימה תפתח את תצוגת ההתראה המלאה המציגה את מלוא תוכן ההודעה עם תצוגה תקינה בעברית, אם כי בהסטה לשמאל ולא לימין, דבר פחות קריטי לטעמי. יש לציין כי השעון מאפשר הצגת התראות בלבד ללא אפשרות מענה מהשעון.

הסטה מעלה מתצוגת השעון הראשית מעבירה אותנו על התפריט המלא של השעון הכולל: אימון, ריווית חמצן בדם, קצב לב, תיעוד פעילות כושר, שינה, שליטה במוזיקה, הפעלת מצלמה מרחוק בסלולר, פיצ'ר מצא את הטלפון, מדיטציה, שעון מעורר, שעון עוצר, מזג אוויר והגדרות.

המעבר בין התפריטים פשוט ונוח, כאשר לחיצה על הכפתור הצדדי משמשת לחזרה לאחור, כמו גם הסטה של המסך שמאלה. באופן מפתיע למדי, רילמי הכניסה להגדרות השעון המתקדמות כמה אפשרויות מעניינות כמו שליטה בבהירות המסך מרמה של 10% עד 100% בקפיצות של 10%, כאשר תפריט ההגדרות המהירות מעלה את הבהירות רק עד 80%. בנוסף, ניתן לבחור בין 3 רמות רטט שונות, דבר בו לא נתקלתי עד היום בשום שעון.

בעוד שהשעון עצמו לא מכיל GPS מובנה למעקב טוב יותר אחר פעילויות כושר, הוא מסוגל לקבל את המיקום במידה והמכשיר הסלולרי נמצא בקרבת מקום. את המעקב אחר פעילות הכושר עצמה מבצעים ישירות מהשעון, כאשר בחירה בתפריט האימון מציגה רשימה של פעילויות הכושר השונות הכוללת: ריצה בחוץ, הליכה, ריצה על הליכון, רכיבה על אופניים בחוץ, סיבולת אירובית, אימון כוח, כדורגל, כדורסל, טניס שולחן, כדור נוצה, רכיבה על אופני כושר, מכשיר אליפטי, יוגה וקריקט.

בחירה בפעילות הכושר הרצויה תעביר אותנו למסך מעקב פעילות הכושר היעודי בהתאם לפעילות, עם מידע כמו שעה, דופק, מרחק, צעדים וזמן הפעילות, כאשר בסיום הפעילות באמצעות לחיצה על הכפתור הצדדי ניתן לראות סיכום על מסך השעון.

2 פיצ'רים נוספים עליהם יש צורך להרחיב כוללים את מצב החיסכון בסוללה, ההופך את השעון ה"חכם" ל"טיפש" עם תצוגה בסיסית של שעה להגדלת זמן השימוש בשעון ופיצ'ר השליטה במדיה, המאפשר לשלוט במדיה המופעלת במכשיר הסלולרי עם אפשרות הנמכה והגבהה של האודיו ותצוגה של הקובץ הפעיל. "באג" קל נוסף המגיע עם אפשרות השליטה במדיה מהשעון נוצר עם המעבר האוטומטי של השעון למסך זה בכל פעם שמופעלת מדיה ולא בבחירה של המשתמש.

טעינה וחיי סוללה – Realme Watch

נושא חשוב בכל מוצר לביש הוא אורך חיי הסוללה שלו, ובמקרה של ה-Realme Watch החברה מבטיחה 7 ימי שימוש במצב רגיל עם מדידת דופק רצופה, 9 ימים ללא מדידת דופק ועד 20 ימי שימוש במצב חיסכון בסוללה עם סוללת ה-160mAh המובנית שלו. במהלך הבדיקות של השעון הגיע זמן השימוש בפועל לכ-5~6 ימים הנמוך מעט מה-7 ימים עליהם מצהירה החברה, כאשר המסך מוגדר רוב הזמן על בהירות בינונית, רטט בינוני ומעקב דופק רציף כל 5 דקות.

בעוד שלא מדובר על ה-9~7 ימים עליהם מצהירה החברה, שעון בביקורת לרוב עובד יותר משעון רגיל ביום יום, מה שאומר שמשתמש ממוצע יגיע ככל הנראה ל-7 ימי השימוש הרשמיים עם מעקב דופק ובתלות בכמות ההתראות, בהירות ורטט של השעון. את ההבטחה ל-20 ימי שימוש במצב חיסכון לא בדקנו בפועל לאור מגבלת הזמן, אך המעבר למצב חיסכון הופך את השעון ל"טיפש" עם תצוגת שעה בלבד, מה שאומר שאין זה מוגזם לחשוב שהוא יצליח להגיע ל-20 ימי סוללה במצב זה.

חיי סוללה Realme Watch

אפליקציית Realme Link

השליטה והבקרה על שעון ה-Realme Watch מבוצעת באמצעות אפליקציית ה-Realme Link (אנדרואיד) של רילמי המגיעה בעברית מלאה, אך באופן מפתיע יחסית זמינה רק למכשירי אנדרואיד ולא למכשירי iOS. היא אמורה לאפשר פיצ'ר נוסף שעדיין לא מופעל בשעון בדמות שליטה על מוצרי הבית החכם של החברה הנשלטים גם הם דרך האפליקציה.

בפתיחת אפליקציית ה-Realme Link מקבלים תצוגה מהירה של כלל מוצרי רילמי המחוברים לאפליקציה, כאשר פתיחה של מסך השעון מציגה מידע מרוכז על מצב הסוללה, צעדים, שינה, דופק, רווית חמצן ופעילות. בחירה בהגדרות מאפשרת לשנות את תצוגת השעון, הפעלת התראות מאפליקציות ושיחות טלפון, כאשר בנוסף ניתן להפעיל תזכורת לשתיית מים, תדירות מדידת דופק ואפשרויות נוספות.

בחירה בכל אחת מהתצוגות במסך הראשי של השעון באפליקציה מאפשרת תצוגה מורחבת של הצעדים, שינה, דופק, רווית חמצן ופעילות כושר, עם תצוגה של היסטוריית המדידות השונות, בדומה לאפשרויות הרגילות באפליקציות השעונים החכמים השונים.

תצוגות שעון – Realme Watch

אחד מהפיצ'רים החשובים בכל שעון/רצועה חכמה היא היכולת להתאים את תצוגת השעון הראשית לטעם המשתמש. במקרה של ה-Realme Watch, החברה הכריזה כי הוא מגיע עם 12 תצוגות שעון מובנות ולמעלה מ-100 תצוגות שעון נוספות באמצעות האפליקציה.

בחירת תצוגת שעון Realme Watch (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)

בפועל השעון מגיע עם 6 תצוגות שעון מובנות, אותן ניתן להחליף בקלות בלחיצה ארוכה על המסך, ו-32 תצוגות שעון שניתן להתקין דרך אפליקציית ה-Realme Link. בעוד שלא מדובר על כמות נמוכה של תצוגות שעון, עדיין מדובר בחצי ושליש מאלו עליהם הצהירה החברה. בנוסף, דרך האפליקציה ניתן ליצור תצוגת שעון אישית על ידי בחירה של תמונה והוספת תצוגת זמן ותאריך עליה.

השורה התחתונה – מה חשבנו על ה-Realme Watch

חברת רילמי היא שחקנית חדשה למדי בתחום המוצרים הלבישים, כאשר רצועת ה-Realme Band הוכרזה רק בחודש מרץ השנה ושעון ה-Realme Watch במאי. השעון מגיע כפתרון זול ושימושי למדי בשעון חכם בסיסי במיוחד אשר מציע תמיכה מלאה בעברית, דבר קריטי המבדיל אותו מפתרונות מתחרים דוגמת ה-Mi Band 5 של שיאומי.

עם זאת, קשה שלא להרגיש שמערכת השעון לא "בשלה" מספיק וכוללת מספר באגים שסביר למדי שיתוקנו בהמשך, אך יכולים בינתיים להציק למשתמשים. צמד בעיות עיקריות מגיעות בדמות ספירה לא תקינה של צעדים על ידי השעון או מעקב שגוי אחר השינה המציג שינה ארוכה יותר מזו שבוצעה בפועל. לא מדובר בבעיות קבועות, אלא בכאלה המתרחשות באופן מזדמן, מה שמצביע יותר על בעיה תוכנתית מאשר בעיה בשעון עצמו, דבר הניתן לפתרון באמצעות עדכון עתידי.

לסיכום, מדובר בשעון חכם, פשוט ובסיסי המגיע עם סט פיצ'רים רחב למדי ויתרון מהותי של ממשק עברי מלא, בניגוד לחלק לא קטן מהמתחרים שלו, במיוחד בקטגוריית המחיר שלו. למרות שקיימים מספר באגים בשעון עצמו, סביר למדי כי אלו יפתרו בעדכונים עתידיים של השעון.

שעון ה-Realme Watch זמין למכירה במחיר של 299 ש"ח (אחריות לשנה, באג).

מה אהבנו?

 • עברית מלאה.
 • זמן סוללה ארוך.
 • עמידות למים ואבק IP68.
 • רצועת 20 מ"מ סטנדרטית ונוחה.
 • אפשרות לתצוגת שעון מותאמת אישית.
 • מחיר.

ומה לא?

 • מדידת צעדים ושינה בעייתיים.
 • מסך סביר.
 • כמות תצוגות שעון נמוכה מהמובטח.
 • ללא GPS מובנה.
 • אין תמיכה ב-iOS.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות