גאדג’טי מסקר: Xiaomi Mi Band 5 – צמיד הכושר החכם של שיאומי לשנת 2020

רצועת כושר Mi Band 5 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

משפחת רצועות הכושר החכמות של שיאומי (Xiaomi) קיבלה מוקדם יותר השנה את התוספת החדשה בדמות רצועת ה-Mi Band 5 אותה יצא לנו לסקור הפעם. רצועת הכושר החדשה מצטרפת לסדרת רצועות ה-Mi Band של שיאומי האחראיות להצלחה הגבוהה שלה בתחום המוצרים הלבישים, עם מגוון שיפורים לעומת הדור הקודם.

רצועת ה-Mi Band 5 הוכרזה רק לפני חודשיים ואף הספיקה להגיע רשמית גם לארץ בעזרת היבואן הרשמי, המילטון, כאשר היא מגיעה במבנה דומה מאוד לדגם ה-Mi Band 4 הקודם שסקרנו באתר, שהיווה שינוי משמעותי לעומת ה-Mi Band 3 הקודם. ה-Mi Band 5 החדשה מגיעה עם מסך AMOLED גדול יותר, ממשק משופר ועם זמן הסוללה הארוך המוכר מסדרת רצועות ה-Mi Band, שיספיק לפי החברה עד 14 ימים.

נותר לנו רק לבדוק האם ה-Mi Band 5 תענה לציפיות שלנו ממנה והאם יש לשיאומי רצועת כושר מנצחת חדשה שתוביל את החברה בתחום המוצרים הלבישים.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

רצועת Mi Band 5 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

מבט מקרוב – Mi Band 5

במבט ראשון רצועת הכושר Mi Band 5 נראית זהה ל-Mi Band 4, כשלמעשה הדגם החדש גדול במעט ומגיע עם מסך 1.1 אינץ’ הגדול בכ~20% ומציע איכות צבעים משופרת ובהירות גבוהה יותר של 450 ניט. המסך מצליח להציג ביצועים מרשימים בבהירות מקסימלית ולהיות מספיק קריא גם בשמש ישירה, למרות שפחות רואים זאת בתמונה עצמה, כשהצללה של ענן חולף או של גוף המשתמש מאפשרת תצוגה ברורה הרבה יותר.

מבנה ה-Mi Band 5 נותר זהה יחסית לדורות הקודמים, כאשר הגוף העיקרי מגיע בצורה ארוכה ומעוגלת עם כפתור מגע בודד מתחת למסך המגע העיקרי, כשבצד האחורי ניתן לראות את חיישן הדופק האופטי החדש והמשופר, זה מבטיח לתת דיוק גבוה יותר ב-50% לעומת הדור הקודם, לדברי שיאומי, יחד עם חיבור הטעינה. את רצועת הסיליקון המחזיקה בגוף ניתן להסיר בקלות ולהחליף במידת הצורך.

בעוד שה-Mi Band 5 מגיע עם רצועה שחורה בערכה, ניתן למצוא רצועות רשמיות ב-5 צבעים נוספים: צהוב, ירוק כחלחל, כחול כהה, ירוק מנטה וכתום. מלבד הרצועות הרשמיות ניתן למצוא מגוון עצום למדי של רצועות חלופיות במחיר נמוך יחסית באינטרנט.

Mi Band 5 – רצועה (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

מפרט טכני:

 • מסך – 1.1 אינץ’ ברזולוציית 126×29.
 • חיבור – Bluetooth 5.0 BLE.
 • עמידות למים – 5ATM.
 • סוללה – 125mAh, עד 14 יום שימוש.
 • משקל – 11.9 גרם.

בסופו של דבר אנו מקבלים מפרט דומה למדי ל-Mi Band 4 הקודם עם שינוי עיקרי במסך הרצועה, כאשר היא מגיעה במשקל נמוך במיוחד שאינו מורגש ביום יום וזמן סוללה ארוך למדי שנבדוק לעומק בהמשך הסקירה.

ממשק – Mi Band 5

כאן אנו נתקלים באחד מהשינויים הגדולים ביותר אותם עשתה החברה, כאשר הממשק החדש מזכיר בהרבה מובנים את ממשק מוצרי ה-Amazfit של Huami, בהם ה-BIP S שנבדק לאחרונה. ממשק המשתמש מגיע עם פיצ’רים דוגמת מדד הפעילות PAI של חברת Huami עם אפשרויות חדשות כמו מד סטרס (לחץ), תרגול נשימה ועוד…

בניגוד לממשק הקודם של ה-Mi Band 4, שהתבסס על תפריט שנע בעיקר מעלה ומטה על מנת לעבור בין האפשרויות השונות, בדגם החדש שיאומי שילבה כמות אפשרויות גדולה במיוחד ברצועה, וניתן לומר שיש אפילו עומס גדול בהקשר זה. בנוסף למעבר על התפריט הרגיל מעלה ומטה, החברה הוסיפה “קיצורי דרך” המזכירים ווידג’טים הנגישים בגלילה ימינה או שמאלה עם תצוגה מהירה של מידע מתפריטים השונים, כמו גם שליטה על מוזיקה, הפעלת מצלמה בסלולר ועוד.

מדובר על כמות גדולה מאוד של אפשרויות, את אלו אני מציג באופן חלקי בלבד, אך יש לציין גם את כמות פעילויות הספורט שגדלה בדגם החדש, אשר מעבר לפעילויות המוכרות כוללת גם מעקב אחרי: אופני חתירה, אליפטיקל, יוגה, ריצה, רכיבה, שחייה, רכיבה באולם, קפיצה בחבל, הליכון, הליכה, אימון חופשי. החברה אף הוסיפה בעבור הקהל הנשי אפשרות למעקב אחרי המחזור החודשי דרך הרצועה.

קל מאוד ללכת לאיבוד באוסף התפריטים הגדול של ה-Mi Band 5, אך לשמחתי ניתן לשנות בקלות את כמות התפריטים השונים ולהעלים אפשרויות שאינן רלוונטיות למשתמש דרך אפליקציית ה-Mi Fit עליה נרחיב בהמשך.

טעינה וחיי סוללה – Mi Band 5

שינוי משמעותי וגדול במיוחד שמגיע ברצועת ה-Mi Band 5 החדשה הוא המעבר לשימוש בכבל טעינה מגנטי אשר בפעם הראשונה אינו דורש להוציא את גוף השעון מהרצועה עצמה לשם טעינה שלה, מה שמאפשר פשטות שימוש גדולה במיוחד שהייתה חסרה בדגמי ה-Mi Band הקודמים.

מניסיון העבר למדנו לצפות לחיי סוללה ארוכים מסדרת ה-Mi Band של שיאומי, כאשר רצועת ה-Mi Band 5 איננה מאכזבת ומגיעה ל-5% אחוז סוללה אחרי שימוש כבד יחסית במשך כ~11 ימים עם מעקב שינה פעיל ודופק רציף העושה בדיקה כל דקה. בפועל הדבר אומר כי ניתן להגדיל את זמן השימוש ברצועה ל-14 יום הרשמיים בקלות רבה יחסית עם שינוי המדידה, לדוגמה, מכל דקה ל-5 דקות בהגדרות אפליקציית ה-Mi Fit.

מצב סוללה Mi Fit

אפליקציית Mi Fit

בדומה לכלל רצועות ה-Mi Band, אפליקציית השליטה של ה-Mi Band 5 היא ה-Mi Fit (אנדרואיד/iOS) של שיאומי המגיעה בעברית מלאה, כאשר הגרסה האחרונה היא 4.4 ששומרת על העיצוב הכללי שלה ולכן נעבור עליה בקצרה בלבד.

הגרסה החדשה של אפליקציית ה-Mi Fit מתחלקת ל-3 מסכים עיקריים:

 • מסך אימון – המסך הראשי של האפליקציה המאפשר לראות את כמות הצעדים היומית, שינה ודופק, כאשר ממנו ניתן להגיע למידע מורחב על פעילויות הספורט שינה ועוד.
 • מסך חברים – מסך המאפשר להציג פרטי פעילות ושינה של חברים ו\או בני משפחה.
 • מסך פרופיל – מסך הכולל את הגדרות האפליקציה וההתקנים המחוברים למכשיר.

בעוד שרוב האפשרויות והתפריטים נשארו דומים לדור הקודם, רצועת ה-Mi Band 5 מגיעה עם מספר פונקציות חדשות, בהן מדד הפעילות PAI, מדידת לחץ ומעקב שינה משופר הכולל מעקב REM (ר”ת Rapid Eye Movement), המוכר גם בתור “שנת חלום”.

שינוי נוסף מגיע בהגדרות הרצועה דרך ה-Mi Fit שנובע מכמות התפריטים הגדולה אותה שיאומי שילבה ברצועה, כאשר ניתן לסדר ולהסיר פריטים מהתפריט, קיצורים וסוגי פעילות הכושר השונים. בעוד ששימוש בכל התפריטים בו זמנית יוצר עומס על המשתמש בעבודה עם הממשק, שילוב נכון בין סידור תפריטים וקיצורים מאפשר עבודה נוחה ויעילה בהרבה ב-Mi Band 5.

תצוגות שעון – Mi Band 5

אחד מהפיצ’רים החשובים בכל שעון/רצועה חכמה, הוא היכולת להתאים את תצוגת השעון הראשית לטעם המשתמש, כאשר במקרה של ה-Mi Band 5 שיאומי אף הצהירה על כך שיהיו זמינות למעלה מ-100 תצוגות שעון שונות לרצועה. כמו בדגמים הקודמים, ניתן למצוא מספר תצוגות שעון מובנות שמשלבות את יכולת ההתאמה משעוני ה-Amazfit ומאפשרות לבחור אילו נתונים להציג בתצוגת השעון.

את תצוגת השעון ניתן לשנות באמצעות מעבר על התפריטים בדומה לדור הקודם, כשבדגם החדש ניתן בנוסף להחליף אותן בלחיצה ארוכה על תצוגת השעון הראשית לכמה שניות, ולעבור במהירות למצב הגדרת תצוגת השעון.

תחום תצוגות השעון נחשב כמתקדם למדי בעבור שיאומי, ובנוסף למגוון תצוגות השעון שניתן למצוא באפליקציית ה-Mi Fit, הרצועה תומכת בשימוש בתצוגות שעון צד ג’ אותן ניתן להוריד בקלות דרך אפליקציה דוגמת AmazFaces (אנדרואיד).

עברית – Mi Band 5

עדכון: עברית מלאה נוספה בגרסת העדכון הרשמית האחרונה לרצועת הכושר (גרסה 1.0.2.46)

בעוד שאפליקציית ה-Mi Fit מגיעה עם עברית מלאה בממשק, רצועת ה-Mi Band 5 עצמה לא תומכת בעברית, כאשר היא תומכת בפונטים בעברית אך לא בהצגה תקינה שלהם. ניתן לפתור את הבעיה עם שימוש באפליקציית ה-Notify & Fitness for Mi Band במכשירי האנדרואיד, כאשר ניתן להשתמש במדריך אותו כתב פבל מאתר WearYourTech.

יש לציין כי נושא העברית תמוה מעט אחרי 5 דורות של רצועות Mi Band ושלל השעונים האחרים של שיאומי. הפעם הרצועה מכילה פונטים בעברית, אך היכולת לנצל אותם עם תיקון כיוון כתיבה “פשוט” יחסית עדיין אינה זמינה באופן מובנה.

השורה התחתונה

בתור משתמש וותיק של כל סדרת ה-Mi Band מאז הדגם המקורי ועד היום, ה-Mi Band 5 מצליחה לשפר עוד יותר את המוצר הפופולרי של שיאומי כאשר היא מעניקה בדגם החדש יותר פונקציות מאי פעם במחיר נמוך, כאשר היא משלבת פיצ’רים שניתן היה למצוא בדרך כלל בשעונים החכמים של החברה ולא רצועות הכושר.

עם מסך AMOLED גדול ובהיר שניתן לראות גם בשמש, מדובר בפתרון לשימוש יום יומי שבאופן אישי אני לא טורח להסיר כלל מאחר ולא מרגישים את הרצועה על היד.

מחיר מומלץ: 199 ש”ח

לרכישה:     אייבורי   |   KSP

מה אהבנו?

 • מסך מגע AMOLED גדול יותר.
 • מטען מגנטי!!! לא צריך להוציא את השעון מהרצועה יותר.
 • מעקב אחרי 11 סוגי פעילויות כושר שונות.
 • משקל נמוך.
 • זמן סוללה ארוך.
 • מגוון פי’צרים: מדד PAI, שליטה במוזיקה, מד סטרס ועוד…
 • מגוון רחב של תצוגות שעון.
 • מחיר זול.

ומה לא?

 • חוסר תמיכה רשמי בעברית (עדכון: נוספה תמיכה בעברית בעדכון האחרון לשעון)

*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים