גאדג’טי מסקר: Xiaomi Mi Band 4 – צמיד הכושר החכם של שיאומי לשנת 2019

Mi Band 4 – מסך ראשי (צילום – יאן לנגרמן, גאדג’טי)

אחרי שהספקנו לקבל התרשמות ראשונית מצמיד הכושר החדש של שיאומי, ה-Mi Band 4, הגיע הזמן לסקירה עמוקה יותר אחרי שימוש של מספר שבועות על מנת לענות על השאלה הגדולה – האם שיאומי שוב הצליחה ליצור רצועת כושר חכמה וזולה שתהפוך ללהיט העונתי בתחום רצועות הכושר.

עדכון 16/12/2019 – נוסף מדריך לא רשמי להוספת עברית.

תכונות רצועת ה-Mi Band 4

רצועת הכושר החכמה Mi Band 4 של חברת שיאומי (Xiaomi) הוכרזה בחודש יוני האחרון והפכה לזמינה בישראל בחודש אוגוסט כשהיא מחליפה את רצועת ה-Mi Band 3 הפופולרית של החברה. השינוי הגדול והבולט ביותר ברצועה הוא מסך המגע הצבעוני שמגיע בטכנולוגיית ה-AMOLED ברזולוציה גבוהה יותר של 120×240 ובהירות של עד 400 ניט.

מלבד המסך המשודרג הרצועה מגיעה עם חיבור Bluetooth 5.0 LE חדש יותר, כאשר סוללת ה-135mAh אמורה להספיק לעד 20 יום, נושא עליו ארחיב בהמשך. האטימות נגד מים נשארת על 5ATM לעומק של עד 50 מטרים, כאשר החברה הוסיפה אפשרות למעקב אחר שחיה, וכלל פעילויות הספורט מקבלות מעקב מדויק יותר הודות לחיישן 6 צירים, בניגוד ל-3 בדגם הקודם.

אף שנראה כי מסך ה-AMOLED לא נראה טוב בשמש הישירה, מדובר יותר על בעיה של המצלמה לקלוט כראוי את המסך. מסך ה-AMOLED, במיוחד על בהירות מלאה (מתוך 5 דרגות), נראה באופן ברור גם בשמש ישירה, אך נראה טוב בהרבה במצב מוצל או בשימוש במקום סגור.

נעבור בקצרה על תפריט המשתמש ב-Mi Band 4:

 • מסך ראשי – תצוגת תאריך שעה, מד צעדים ואחוז סוללה (בהתאם לבחירה).
 • סטטוס – תצוגת צעדים, מרחק וקלוריות.
 • מד דופק.
 • פעילויות ספורט – ריצה בחוץ, ריצה על מכונה, אופניים, הליכה, אימון משקולות ושחיה.
 • מזג אוויר – תצוגה של מזג האוויר היומית + 4 ימים הקרובים.
 • התראות – תצוגת התראות מיישומים באנגלית ובסינית בלבד (כרגע).
 • אפשרויות – מצב “לא להפריע”,  שעון מעורר, מוזיקה, שעון עצר, סטופר, מצא מכשיר, בחירת תצוגה והגדרות.

כפי שהוצג בהתרשמות הראשונית, התוספת הגדולה ביותר בדגם הרצועה החדשה היא האפשרות לשליטה על המוזיקה במכשיר הסלולרי. דגש קל הוא שבעוד שהרצועה יכולה לשלוט במוזיקה, היא לא מסוגלת להפעיל מוזיקה ישירות מרצועת הכושר.

Mi Band 4 – חיי סוללה וטעינה

בעוד שרשמית סוללת ה-135mAh של ה-Mi Band 4 אמורה להספיק עד 20 ימים, מהניסיון האישי שלי עם הרצועה מדובר על הערכה שמרנית למדי, בשימוש סביר ונכון לרגע כתיבת הביקורת סוללת הרצועה עומדת על 50% אחרי שימוש של 16 יום, מה שיכול להצביע על זמן שימוש של כ~30 יום. ניתן להעריך כי 20 ימי השימוש הרשמיים לוקחים בחשבון שימוש ספורטיבי תכוף הרבה יותר מזה שעבר על הרצועה במהלך הביקורת.

למרות השיפור בחיי הסוללה לעומת ה-Mi Band 3, רצועת ה-Mi Band 4 מגיעה עם אותה “בעיה”. על מנת להטעין את הרצועה יש צורך להוציא את הגוף העיקרי של ה-Mi Band מהרצועה, זאת למרות ששיאומי העבירה את נקודות הטעינה לחלק התחתון שלה, מה שאפשר בעיקרון לייצר מטען שלא ידרוש את פירוק הרצועה.

מצב סוללה Mi Fit

אפליקציית Mi Fit

בדומה ל-Mi Band 3 ול-BIP, רוב השליטה על רצועת ה-Mi Band 4 מתבצעת דרך תוכנת ה-Mi Fit (אפלאנדרואיד) של שיאומי. התוכנה עברה שינוי עיצובי גדול יחסית בגרסה 4.0.7 העדכנית לעומת גרסת ה-3.4.1 עליה הורחב בסקירה של ה-Mi Band 3. בדומה לגרסה הקודמת, גם הגרסה החדשה של האפליקציה מגיעה בעברית מלאה.

הגרסה החדשה של אפליקציית ה-Mi Fit מתחלקת ל-3 מסכים עיקריים:

 • מסך אימון – המסך הראשי של האפליקציה המאפשר לראות את כמות הצעדים היומית, שינה ודופק, כאשר ממנו ניתן להגיע למידע מורחב על פעילויות הספורט שינה ועוד.
 • מסך חברים – מסך המאפשר להציג פרטי פעילות ושינה של חברים.
 • מסך פרופיל – מסך הכולל את הגדרות האפליקציה וההתקנים המחוברים למכשיר.

בעוד המידע המוצג במסך הראשי הוא מתומצת יחסית (ועם קצת בעיות תצוגת העברית) ניתן להיכנס למסכי המשנה שנותנים פירוט רב יותר על מידע כמו מעקב שינה, פעילויות כושר, צעדים ועוד.

בנוסף, ניתן למצוא הסבר מקוצר על רצועת ה-Mi Band 4 החדשה.

החלפת תצוגות שעון

בעוד שרצועות כושר רבות מגיעות עם מסכים צבעוניים, לא כולן מציעות מגוון רחב של תצוגות שעון שניתן להשתמש בהן. כאן חשוב לציין לטובה את שיאומי, שלא רק מציעה הרבה תצוגות שעון מובנות בתוכנת ה-Mi Fit, אלא תומכת בתצוגות שעון צד ג’ אותן ניתן להוריד בקלות דרך אפליקציה דוגמת MiBand4 – WatchFace (אנדרואיד).

על מנת לבחור בתצוגת שעון חדשה בתוכנת ה-Mi Fit יש לגשת למסך הפרופיל בתוכנה > Mi Band 4 > הגדרות התצוגה של הצמיד. כאן ניתן לבחור בין רשמית “תצוגת צמיד” שכוללת את התצוגות השונות של שיאומי או לבחור ב”תצוגת הצמיד שלי” שמציגה את התצוגות שהמשתמש מתקין באופן עצמי, לחיצה על התצוגה שרוצים להתקין ולאשר את הסנכרון לרצועה.

הוספת תצוגה חדשה דרך אפליקציית ה-WatchFace קלה ונוחה במיוחד ולאחר שבוחרים את תצוגת השעון הרצויה בוחרים להוריד אותה עם כפתור ה-Download ולאחר מכן יש צורך להתקין אותה ב-Mi Fit עם כפתור ה-Install. לבסוף, היא תופיע ב-Mi Fit תחת תפריט ה-“תצוגת הצמיד שלי”.

עברית

עודכן 16/12/2019 – למרות שבאופן רשמי רצועת ה-Mi Band 4 לא תומכת בשפה העברית, ניתן להוסיף בצורה לא רשמית קושחה עם עברית. זהו פתרון ביניים עד אשר החברה תוציא עדכון רשמי עם עברית בדומה לעדכון של שעון ה-BIP.

הקרדיט המלא לשפה העברית שייך למשתמש Elad מאתר geekdoing (דיון העברית המקורי) ולמשתמש MagicalUnicorn על הגרסה המקוסטמת של ה-Mi Fit (דיון מקורי) – תמיד מומלץ להוריד את הקבצים מהדיונים המקוריים מאחר והם לרוב יהיו מעודכנים יותר.

! ! ! השימוש במדריך על אחריות המשתמש בלבד ! ! !

על מנת לשנות את הממשק לעברית ב-Mi Band 4 נצטרך את הדברים הבאים:

 • אפליקציית Notify & Fitness for Mi Band – מיועד להתקנה של הקבצים השונים, הורדה מחנות Play.
 • אפליקציית Mi Fit לא רשמית – נועדה לשימוש במקום ה-Mi Fit המקורית ומוסיפה אפשרויות נוספות, לא חובה להשתמש בה אך המדריך משתמש בה. הורדה מדיון ב-geekdoing.
 • קובץ קושחה 1.0.7.60 – קושחה מעודכנת ל-Mi Band 4, שם קובץ cinco_v1.0.7.60.fw.
 • קובץ Resources v83 – קובץ משאבים לשינוי שפת התפריטים לעברית, שם קובץ Hebrew Res v83.bin.
 • קובץ פונטים – קובץ להוספת פונטים תומכים בעברית, שם קובץ Hebrew Font.ft.

ניתן להוריד את שלושת הקבצים מהקישור הבא באתר MEGA.

! ! ! השימוש במדריך על אחריות המשתמש בלבד ! ! !

אחרי הורדת כל הקבצים והאפלקיציות הנחוצות פותחים את אפליקציית ה-Notify & Fitness ומבצעים את ההגדרה הראשונית והחיבור לרצועה.

לאחר מכן יש צורך להיכנס להגדרות ולאפשרות העדכון בה יש לבחור את הקבצים שרוצים לצרוב לפי הסדר הבא:

 1. קושחה – cinco_v1.0.7.60.fw.
 2. מקורות – Hebrew Res v83.bin.
 3. פונט – Hebrew Font.ft.

לאחר הצריבה הרצועה תרצה להתחבר מחדש לאפליקציית ה-Mi Fit, בשלב הזה מומלץ להשתמש ב-Mi Fit המקוסטם ולא המקורי, מאחר והוא מונע עדכון אוטומטי לרצועה שימחק את העברית ומאפשר אפשרויות כמו הצגת שם מתקשר ושינוי שפת הרצועה, בה אנו צריכים לקבוע את השפה העברית לתצוגה נכונה עם כיוון כתיבה מימין לשמאל.

לא חייבים להשתמש באפליקציית ה-Mi Fit לשינוי השפה ויש לכך דרכים אחרות שלא נרחיב עליהן, חשוב לומר כי האפליקציה המקוסטמת יכולה להתחבר רק עם חשבון שיאומי ולא עם חשבון גוגל.

נכנסים להגדרות הרצועה > תפריט Settings חדש > בחירת שפה ערבית.

זהו, בשלב הזה רצועת ה-Mi Band 4 מציגה תפריט בעברית כמעט מלאה והודעות בשפה העברי.

השורה התחתונה

בתור משתמש וותיק של רצועות ה-Mi Band, רצועת ה-Mi Band 4 החדשה מצליחה לספק זו פעם נוספת פתרון זול ואיכותי עבור המשתמשים שמחפשים רצועת כושר חכמה בתקציב נמוך, מה שצפוי להפוך אותה לפופולרית במיוחד ברחבי העולם, בדומה ל-Mi Band 3.

מסך המגע הצבעוני, זמן הסוללה הארוך ותוספת השליטה במוזיקה הופכים את ה-Mi Band 4 לפתרון המושלם בעבור משתמש שמחפש רצועה זולה ואיכותית, כאשר החיסרון הקריטי היחיד נכון להרגע הוא חוסר התמיכה בעברית, נושא שעתיד כנראה להיפתר בעתיד הקרוב.

ה-Mi Band 4 זמין לרכישה בישראל דרך היבואן הרשמי במחיר של כ-170 שקלים, כאשר בחו”ל תוכלו להשיג את צמיד הכושר במחיר של כ-34 דולר (כ-120 שקלים) דרך אתר Banggood.

מה אהבנו?

 • מסך מגע AMOLED צבעוני עם תצוגות שעון מרובות.
 • איכות בנייה גבוהה.
 • משקל נמוך.
 • עמיד למים בתקן 5ATM.
 • רצועה ניתנת להחלפה.
 • זמן סוללה ארוך מאוד.
 • שליטה במוזיקה.
 • מחיר זול.

ומה לא?

 • חוסר תמיכה בעברית (ניתן להוסיף עברית לא רשמית).
 • הטענה עדיין דורשת להוציא את ה-Mi Band מהרצועה.
 • לא ניתן להפעיל מוזיקה מהרצועה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים