שבב Apple M1 (תמונה: Apple)

שבב Apple M1 (תמונה: Apple)

הדלפה: אפל עשויה להשיק שבב עיבוד בעל 12 ליבות בתחילת 2021

| יום שלישי, 24 בנובמבר 2020, 17:30 | מחשבים

חברת אפל (Apple) עשויה להציג מעבד Apple Silicon חדש ועוצמתי יותר כבר במהלך הרבעון הראשון של 2021. השבב החדש עשוי להופיע תחת השם Apple M1X, זאת על סמך נוהג החברה עם שבבי ה-"A" שלה בעבר, כך עולה מהדלפה חדשה של LeaksAppleProלפי המידע החדש של המדליף, השבב החדש יגיע בתצורת 8+4, עם 8 ליבות חזקות ו-4 חלשות, ויציג ביצועים גבוהים בהרבה מאלו של שבב ה-M1 הנוכחי של אפל.

אפל הציגה את ה-Apple M1 רק לפני מספר שבועות כמערכת על שבב הראשונה ממשפחת ה-Apple Silicon של החברה, המיועדת להחליף את המעבדים של אינטל בהם השתמשה עד היום, במעבדי ARM בייצור עצמי של החברה. שבב ה-M1 הראשון הגיע בייצור 5nm והשתמש במעבד 8 ליבות בתצורת 4+4, עם 4 ליבות חזקות (High-performance) ו-4 ליבות יעילות (High efficiency).

הדלפת המידע החדשה מצביעה על כך כי שבב העיבוד הייעודי הבא של אפל יגיע עם מעבד בעל 12 ליבות בתצורת 8+4, עם 8 ליבות חזקות ו-4 ליבות חלשות, כאשר הוא ככל הנראה יהיה זמין בשלב הראשון בנייד ה-MacBook Pro 16, אשר הכרזתו צפויה להגיע ברבעון הראשון של 2021. מההדלפה עולה בנוסף כי שבב העיבוד הבא של אפל צפוי להציג ביצועים גבוהים עוד יותר מביצועי ה-M1, אך ללא מידע על הביצועים הגרפיים של השבב והאם בדומה ל-M1, גם הוא יגיע עם 8 ליבות גרפיות או יותר מכך.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

נזכיר כי כל הדלפת מידע יש לקחת בעירבון מוגבל, בטח כשמדובר באפל, הידועה בחשאיות הגבוהה בכל הנוגע למוצריה, אך בהתבסס על הידוע לנו היום על ה-Apple M1, התיאור של שבב העיבוד הבא של החברה בהדלפה הנוכחית נראה סביר והגיוני למדי, במיוחד בהתחשב בעובדה כי היה צפוי שאפל תשיק מעבד ARM עוצמתי יותר בעבור מחשבי המק המיועדים לשוק הגבוה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות