חברת קספרסקי מפתחת מכשירים ניידים עמידים לפריצות

Kaspersky Labs

חברת האבטחה הרוסית Kaspersky Lab, המפתחת את האנטיוירוס קספרסקי (Kaspersky), מפתחת מכשירים ניידים המיועדים להיות חסינים לפריצות באמצעות מערכת הפעלה יעודית בשם Kaspersky OS. החברה צפויה להשיק מכשירים ראשונים עם מערכת ההפעלה המאובטחת ב-2021, כך עולה מדיווח של סוכנות החדשות הרוסית RIA.

בראיון אותו העניק יוג’ין קספרסקי (Eugene Kaspersky), מנכ”ל Kaspersky Lab, לסוכנות החדשות הרוסית RIA, חשף כי קספרסקי מפתחת כיום מערכת הפעלה חדשה תחת השם Kaspersky OS. מדובר במערכת הפעלה מאובטחת המיועדת למוצרי האינטרנט של הדברים (IoT), מכשירי סלולר וטאבלטים, שנועדה ליצור פתרון מאובטח וחסין לפריצות לשימוש על ידי עובדי ציבור, חברות עסקיות ולצרכי ניהול תשתיות.

בעוד שמערכות האנדרואיד של גוגל ו-iOS של אפל מציעות למשתמשים רמת אבטחה גבוהה, הן אינן מעניקות רמת אבטחה גבוהה מספיק לשימוש של חברות וארגונים הזקוקים למכשירים אמינים ומאובטחים במיוחד, מה שהוביל ליצירה של לא מעט פתרונות מאובטחים בעבר, כמו מכשיר ה-IntactPhone הישראלי. הפעם חברת קספרסקי מנסה את מזלה בתחום, כאשר מהראיון עולה כי החברה מקיימת כבר היום מספר גדול של פיילוטים פעילים באירופה, אסיה וחבר המדינות, עם זמינות קיימת של מערכת ה-Kaspersky OS למכשירי ה-IoT השונים.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

חברת קספרסקי חתומה על הסכם ייצור עם יצרנית מכשירים סינית לאספקה של מכשירים סלולריים עם מערכת ההפעלה המאובטחת כבר ב-2021, אך ללא מידע על זמינות או מחיר המכשירים המאובטחים.

מכשירי הסלולר של היום אינם משמשים רק לתקשורת בסיסית, אלא כמשרד נייד בעבור משתמשים עם יכולות שליטה נרחבות במערכות רגישות, מה שמחייב שימוש במכשירים מאובטחים יותר מהרגיל. מערכת ה-Kaspersky OS החדשה והמכשירים שיגיעו איתה ינסו לפתור את בעיית האבטחה של המשתמשים עם יצירת מענה מאובטח, כאשר כל מה שנותר הוא לחכות להכרזה הרשמית של החברה על מערכת ההפעלה והמכשירים שישתמשו בה.

השוואת מפרטים