חברת LG מכריזה על ממשק הטלוויזיות WebOS 6.0 יחד עם שלט חדש

ממשק משתמש WebOS 6.0 (תמונה: LG) ממשק משתמש WebOS 6.0 (תמונה: LG)

סדרת הטלוויזיות החדשה של חברת LG לשנת 2021 שנחשפה בחודש שעבר תביא עימה שני עדכונים משמעותיים נוספים, כשהחברה חושפת את ממשק המשתמש החדש WebOS 6.0 שיגיע עם ממשק חדש המבוסס על המלצות אישיות למשתמשים, ולצידו מגיע גם שלט רחוק בעיצוב חדש, עם כפתורים יעודיים ויכולת תכנות קיצור דרך לאפליקציה על פי דרישת המשתמשים.

ממשק המשתמש החדש מביא עימו שינויים גדולים בצד העיצוב, כאשר תפריט הבית ניתן כעת לצפייה במסך מלא, ועליו יוצגו המלצות של תכנים מהאפליקציות השונות וגם ויגדג’טים שיציגו מידע למשתמשים. תפריט הגישה לאפליקציות בממשק החדש יהיה מבוסס לא רק על פי הסידור של כל משתמש, אלא יאפשר גם הצגת האפליקציות הנמצאות בשימוש גבוה יותר מאחרות במיקום נוח יותר לגישה.

פונקציית Next Picks החדשה מנתחת את העדפות המשתמש על מנת לגלות ולאתר תכנים נוספים המתאימים לטעמו. על בסיס היסטוריית הצפייה ויודעת להמליץ בכל זמן על שתי תוכניות בשידור חי מערוצי ברודקסט או משירותי שידור הזמינים בממיר, כמו גם על כותרי VOD או אפליקציות המתאימות ביותר למשתמש המסוים.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

Magic Explorer, גרסה משופרת של LG Magic Link, מספק תכני מידע הקשורים לתמונה המוצגת על גבי המסך, כך שהצופים יכולים ללמוד אודות השחקנים, המיקום בו מתרחש הסרט ונקודות עניין אחרות בסרט הנצפה. יכולות הקישור לתוכן המוצג מולידות גם חוויית קניות ידידותית ביותר, של מוצרים המופיעים בערוצי שידור נבחרים. שירותי הטלוויזיה של LG, הכוללים את Live TV, Gallery, Settings ומדריך טלוויזיה, יודעים לשנות את צבע הסמן המופיע על גבי הצג – בכל נקודת זמן בה יש ל-Magic Explorer מידע רלוונטי זמין לשיתוף.

מערכת הבינה המלאכותית LG ThinQ AI מקבלת גם היא עדכון עם ממשק WebOS 6.0 ותתמוך בפקודות קוליות חדשות דרך הגוגל אסיסטנט ואלקסה של אמזון, אם כי מדובר בתכונות אשר לא נתמכות בישראל או בעברית בשלב זה.

שלט Magic Remote 2021 (תמונה: LG)
שלט Magic Remote 2021 (תמונה: LG)

לצד העדכון לממשק המשתמש מציעה LG רענון גם לשלט החכם Magic Remote המגיע יחד עם הטלוויזיות, זה יגיע עם כפתורים לגישה מהירה לשירותי סטרימינג פופולרים רבים יותר, כמו נטפליקס, אמזון פריים וידאו, דיסני פלוס ואחרים, לצד גישה מהירה לעוזרות הקוליות ואפשרות תכנות ידני של כפתור לבחירת קיצור דרך לאפליקציה. בנוסף, תומך השלט בקישוריות NFC, ומאפשר העברת תכנים מהטלפון הנייד תומך NFC היישר לטלוויזיה בקלות.

את השלט רחוק החדש וממשק ה-WebOS 6.0 תשיק LG יחד עם הטלוויזיות בסדרת 2021 מדגמי ה-OLED, NanoCell, QNED Mini LED ו- UHD. בשלב זה לא ידוע האם כל התכונות המוזכרות יגיעו גם למשתמשים בישראל והאם יזכו גם משתמשי טלוויזיות מדגמים ישנים יותר לעדכון לגרסה החדשה בהמשך הדרך. נציין גם כי השלט רחוק החדש עשוי לקבל עיצוב מעט שונה מזה המופיע בתמונה מעלה השייכת לשוק האמריקאי, אך ישמור על תכונותיו גם עבור השוק הבינלאומי.

השוואת מפרטים