הוכרז: 3D Sonic Gen 2 – חיישן זיהוי טביעת אצבע אולטרהסוני גדול ומהיר יותר

קוואלקום קוואלקום

קוואלקום (Qualcomm) הכריזה על חיישן זיהוי טביעת אצבע אולטרהסוני חדש מדגם 3D Sonic Sensor Gen 2. מדובר בדור השני לחיישן טביעת האצבע של החברה המופעל בנגיעה בתצוגה, כאשר הדור השני מציע שטח פנים הגדול ב-77% אחוז וזיהוי טביעת אצבע מהיר יותר ב-50%.

חיישן הדור השני של קוואלקום מצטרף לחיישן ה-3D Sonic Max הגדול יותר שהוצג ב-2019 ויכל לקלוט 2 אצבעות בו זמנית, כאשר חיישן ה-3D Sonic Gen 2 החדש מגיע בעובי של 0.2 מ”מ ובגודל של 8×8 מ”מ (64 מ”מ-רבוע), גידול של 77% לעומת הדור הראשון, שהגיע בגודל של 4×9 מ”מ (36 מ”מ רבוע), מה שמאפשר לחיישן החדש לתפוס פי 1.7 יותר מידע ביומטרי מאצבעות המשתמש ולספק זיהוי מהיר יותר של טביעת האצבע ב-50%.

בעוד שאחד מאמצעי הזיהוי הביומטריים הנפוצים ביותר הקיימים כיום במכשירי סלולר הוא זיהוי הפנים, מגיפת הקורונה והשימוש במסכות פנים המפריעות לזיהוי הפנים החזיר את זיהוי טביעת האצבע לחזית אמצעי הזיהוי הביומטריים בעבור משתמשי הסלולר.

חיישן 3D Sonic Sensor Gen 2 (מקור קוואלקום)

חיישן ה-3D Sonic Sensor Gen 2 החדש של קוואלקום צפוי להגיע למכשירים סלולריים בתחילת 2021. בעוד שהחברה לא פרסמה באילו מכשירים החיישן החדש צפוי להגיע, סביר להניח כי נזכה לראות אותו בסדרת מכשירי ה-Galaxy S21 שתיחשף השבוע.

בהנחה והחיישן החדש של קוואלקום אכן מצליח להציג שיפור ביצועים של 50% לעומת הדור הקודם, יהיה מדובר בשיפור משמעותי במיוחד למשתמשים, אשר חלקם עדיין מעדיפים את השימוש בטביעת האצבע לפתיחת המכשיר על פני זיהוי הפנים, גם ללא בעיית המסכות הנוכחית.

השוואת מפרטים