דיווח: עיצוב ה-iMac ישתנה לראשונה מאז 2012 ואפל תציג גרסאות מעודכנות ל-Mac Pro ול-MacBook Pro

Apple (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי) Apple (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

אפל (Apple) החלה לפתח מודם סלולרי ראשון לרשתות הדור החמישי בייצור עצמי, כך לפי דיווח של אתר בלומברג. אחרי סכסוך ארוך שנים בין אפל לקוואלקום, היצרנית הנוכחית של המודמים הסלולריים בהם משתמשת החברה, שהסתיים ב-2019, אפל מנסה להוסיף עוד חלק בשרשרת הייצור של מכשירי החברה לייצור עצמאי.

לפי הדיווח החדש, אפל צפויה לשנות את עיצוב מחשבי ה-iMac, לראשונה מאז 2012, כחלק מהמעבר של החברה לשימוש במעבדי ה-Apple Silicon מבוססי ה-ARM בפיתוח עצמאי של החברה. דגמי ה-iMac הבאים, המזוהים כרגע תחת שמות הקוד J456 ו-J457 לדגמי ה-21.5 ו-27 אינץ’ בהתאמה, צפויים להגיע עם שולי מסך צרים בהרבה לעומת הדגמים הקיימים, כאשר עיצוב המסך צפוי להיות שטוח ודק יותר.

מחשבי ה-iMac של אפל לא יהיו היחידים שיקבלו עיצוב חדש, כאשר הדיווח מציין כי מחשבי ה-Mac Pro צפויים להתחלק ל-2 סוגים. דגם אחד צפוי להיות זהה ל-Mac Pro 2019, וימשיך לשלב את מעבדיה של אינטל, אך לעומת זאת דגם חדש נוסף של ה-Mac Pro צפוי להגיע עם מעבד ה-Apple Silicon, בגודל הקטן ביותר מחצי מהדגם הרגיל ובעיצוב מרובע דמוי Power Mac G4 Cube (תלחצו כאן כדי לראות במה מדובר). בנוסף, החברה צפויה להציג מסכי מחשב חדשים שיצטרפו ל-Pro Display XDR אך יגיעו עם תג מחיר נמוך משמעותית ממנו.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

מחשב iMac 2019 (מקור אפל)
מחשב iMac 2019 (מקור אפל)

מקבוק פרו ללא Touch Bar ושובו של ה-MagSafe

השינויים שאפל צפויה לבצע אינם מוגבלים רק למחשבים השולחניים של החברה, כאשר דיווח נוסף של בלומברג מציין כי נייד ה-MacBook Pro הבא, שצפוי להגיע ברבעון השלישי של 2021, יגיע בעיצוב “חד” יותר, בדומה ל-iPad Pro או iPhone 12, עם גרסת 14 אינץ’ תחת שם הקוד J314 וגרסת 16 אינץ’ תחת שם הקוד J316, שתיהן יגיעו עם הדור הבא של מעבדי ה-Apple Silicon שיציגו ביצועים משופרים לעומת ה-Apple M1 הנוכחי.

עוד מוסיף הדיווח כי אפל צפויה לזנוח את חיבור ה-USB-C כפתרון הטעינה המרכזי של ניידי ה-MacBook Pro, כשבכוונתה להחזיר את חיבור הטעינה MagSafe המגנטי בגרסה מעודכנת. עם זאת, החברה ככל הנראה לא תעלים את חיבור ה-USB-C, אלא רק תוסיף את אפשרות הטעינה לחיבור ה-MagSafe ה”חדש-ישן”. שינוי נוסף שעשוי להגיע לדגמי המקבוק פרו אך עדיין לא ידוע אם אכן יקרה בפועל הוא ההעלמה של פס ה-Touch Bar בחלק העליון של מקלדות המקבוקים, צעד שאינו סופי נכון לדברים המופיעים בדיווח הנוכחי.

מחשב מקבוק פרו
צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

צמד הדיווחים החדשים של בלומברג מציגים כיוון מעניין עבור אפל. שינוי עיצוב ה-iMac צפוי להיות אחד השינויים הגדולים ביותר עבור החברה מאז המעבר למעבדים בייצור עצמי יחד עם גרסת ה-Mac Pro המוקטנת והמרובעת. עם זאת, החזרת חיבור ה-MagSafe נראה כצעד מוזר יחסית בתקופה בה יצרני ניידים עוברים לחיבור ה-USB-C בתור פתרון הטעינה האוניברסלי בניידים.

השוואת מפרטים