גאדג’טי מסקר: Jabra Elite 85t – סינון רעשים וחיבור לשני מכשירים במקביל

אוזניות Jabra Elite 85t (צילום: רונן מנדזיצקי) אוזניות Jabra Elite 85t (צילום: רונן מנדזיצקי)

מידי שנה דואגת ג’אברה להציג דור חדש של אוזניות True Wireless, ולקראת סוף 2020 הציגה החברה את ה-Jabra Elite 85t. הדור החדש של האוזניות אינו מחליף באופן חד משמעי את ה-Elite 75t שהושקו שנה קודם לכן, ובג’אברה אף דואגים לשלוח עדכון לדגם הקודם על מנת לשפר את יכולות סינון הרעשים שלו.

הדגם החדש מוסיף כמה תכונות חדשות, בהן עיצוב חדש לראשי הסיליקון שאמור לספק נוחות מוגברת וטווח רחב יותר של סינון רעשים, המאפשר לבחור בין רמות שונות, החל מסינון גבוהה ועד מצב האזנה לסביבה. ב-Elite 85t השתמשתי מאז שהושקו בארץ לא מעט, כדי לנסות ולהבין מה חדש, מה שונה והאם השדרוגים שביצעה החברה באוזניות החדשות מצדיקים את רכישתן על פני הדור הקודם.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

מה בקופסה?

 • אוזניות TWS מדגם Jabra Elite 85t
 • קופסה נטענת לאחסון וטעינה של האוזניות עם חיבור USB-C ותמיכה בטעינה אלחוטית
 • כבל USB-C ל-USB A לטעינה
 • מתאמי סיליקון לאוזניים בשלושה גדלים (נוסף על המתאם שקיים על האוזניות)
 • חוברות הדרכה
אוזניות Jabra Elite 85t (צילום: רונן מנדזיצקי)
אוזניות Jabra Elite 85t (צילום: רונן מנדזיצקי)

הפעלה ראשונה ושימוש שוטף

שתי תכונות מעניינות שזמינות באוזניות הופכות את תהליך ההתאמה שלהן לכל משתמש באופן ספציפי. התכונה הראשונה מוכרת מדגמים קודמים של אוזניות החברה, ודרך הפקת צלילים בדרגות שונות לכל אוזן בנפרד, תהליך שאורך כ-2 דקות, מבצעת החברה התאמה של הצלילים הבוקעים מהאוזניות. תכונה נוספת, שנוספה דרך עדכון בימים האחרונים, מאפשרת גם בדיקה של תאימות המתאמים לאוזניות, בדיקת אטימה שנועדה לעזור למשתמשים בבחירת המתאמים הנכונים לאוזניים שלהם, מה שיתרום לשיפור ההאזנה, סינון הרעשים, ולטענת החברה גם בשיפור העומק של הצלילים הנמוכים (בס).

עבורי עבדו שתי התכונות היטב, אך לאורך השימוש באוזניות הרגשתי כי אוזניה ימין הייתה עבורי מעט רופפת (תחושה שחוזרת במספר אוזניות עבורי), כך שהחלפתי את מתאם האוזניה הימני לאחד מעט גדול יותר, זאת אף שהאפליקציה אישרה כי האטימה טובה גם לפני ההחלפה (וגם אחריה, כמובן).

השליטה באוזניות מתבצעת באמצעות כפתורים לחיצים הזמינים בכל אוזניה, זאת בניגוד לשימוש במשטחי מגע הדורשים נגיעה קלה בלבד לצורך ביצוע פעולות שונות באוזניות. אף שאני מעדיף את אופציית משטחי המגע, בג’אברה דאגו לכך שהלחיצה על כפתורי האוזניות לא דורשת הפעלת כח רב, כך שהגורם שלרוב הפריע לי בדחיפת האוזניה לתוך האוזן בכל לחיצה לא מורגש יתר על המידה ולא הפריע לי בשימוש השוטף. אפשרות הלחיצה גם מדויקת יותר מזו שמציעים משטחי הנגיעה, שעשויים להיות רגישים מידי לעיתים ובפעמים אחרות לפספס את פקודת ההפעלה לחלוטין.

ראש האוזניות מעוצב בצורה אליפטית, כך שהוא נוח יותר ומציק פחות באוזן מבעבר, גם בשימושים ארוכים. האוזניות תומכות בתקן IPX4 לעמידות במים, מה שאומר שהן יסבלו מעט טיפות מים, אך הן לא מספקות עמידות אופטימלית בפני זיעה או מים ועל כן מתאימות פחות לשימוש עבור פעילויות ספורטיביות. בג’אברה נוהגים להציג דגם “Active” לצד הדגם הסטנדרטי, זה מציע עמידות גבוהה יותר בפני מים, אך טרם הוצג בשלב זה.

אוזניות Jabra Elite 85t (צילום: רונן מנדזיצקי)
אוזניות Jabra Elite 85t (צילום: רונן מנדזיצקי)

האפליקציה

אפליקציית ה-Sound Plus של ג’אברה (Android\iOS) עשירה למדי באפשרויות. בתפריט הראשי ניתן לראות את מצב הסוללה של כל אוזניה בנפרד וגם את מצב הסוללה של קופסת הטעינה, כאשר בנוסף ניתן לבחור גם בין מגוון וידג’טים המאפשרים ביצוע פעולות שונות באוזניות:

 • Moments – וידג’ט קבוע שלא ניתן להסרה ומאפשר בחירת הגדרה מהירה של מצבי שמע, בין סינון רעשים מלא ועד מצב האזנה לסביבה בהתאם לפעילות שאתם מבצעים באותו רגע, ובבחירה בין “נסיעה” (Commute), המאפשר האזנה לסביבה, מצב “פוקוס” (Focus) שמפעיל את סיכנון הרעשים וכיבוי שתי האפשרויות.
 • וידג’ט Sound Modes – מאפשר הגדרה ידנית של מצבי שמע, לויסות עוצמות סינון הרעשים או ההאזנה לסביבה או כיבוי שלהן.
 • וידג’ט אקולייזר – מאפשר הגדרה ידנית של רמות הצלילים, לויסות ידני של בס, מיד או צלילים גבוהים.
 • וידג’ט Music Presets – מאפשר הגדרה אוטומטית של רמות הצלילים לפי הגדרה כללית, למשל – הגברת בס, דגש על דיבור (לפודקסטים) ועוד.
 • וידג’ט Soundscape – הגדרת “קולות רקע” להירגעות – ניתן לבחור בין מגוון צלילים, החל מרעש של נחל ועד לרעש לבן.

הגדרות נוספות באפליקציה מאפשרות התקנה של קושחה עדכנית, זו תדרוש מהאוזניות להיות מחוץ לקופסת הטעינה בזמן העברת העדכון, אך תוכלו להמשיך להשתמש בהן. ניתן לבחור גם אפשרות פעולה בזמן הוצאת האוזניות מהאוזניים, להפסקה והפעלה אוטומטית וכן לבצע הגדרות שמע יעודיות עבור ביצוע שיחות (הגברת בס או טרבל), וניתן גם להגדיר את אופי השימוש בכפתורי השליטה באוזניות על פי פעולות שונות – למדיה, שיחות נכנסות ופעולות בתוך השיחה עצמה.

טעינה וחיי סוללה

חיי הסוללה המוצהרים של אוזניות ה-Elite 85t עומדים על 5.5 שעות עם סינון רעשים פעיל, ועד 25 שעות יחד עם טעינות חוזרות באמצעות קופסת הטעינה, כאשר ללא סינון רעשים מצהירה החברה על עד 7 שעות שימוש ו-31 שעות עם קופסת הטעינה. בפועל, התבצע השימוש באוזניות בעיקר עם מצב ה-ANC פעיל, והצלחתי לקבל מעט מעל 5 שעות עבודה עם האוזניות לפני הצורך בטעינה חוזרת, מעט פחות מהצהרת החברה, אך עדיין ברמה העומדת מול אוזניות אחרות הקיימות בשוק. האפשרות לטעון את האוזניות 4 פעמים נוספות באמצעות קופסת הטעינה בהחלט תורמת לשימושים ארוכי טווח.

אוזניות Jabra Elite 85t (צילום: רונן מנדזיצקי)
אוזניות Jabra Elite 85t (צילום: רונן מנדזיצקי)

איכות השמע

הדרייברים באוזניות ה-85t החדשות גדולים באופן משמעותי (12 מ”מ) מאלו שהוצגו בדגם ה-75t (ב-6 מ”מ), שאת הצלילים שלו אהבתי במיוחד, כך שזה לא מפתיע כי הדגם החדש מספק את האיכות הגבוהה של השמע והדיוק הפרטים, ואף מוסיף עליהם בסים שמרגישים עמוקים יותר ומדויקים גם בהגברת עוצמת הבס.

עוצמת השמע גבוהה למדי, ומצאתי עצמי לא משתמש ברמה הגבוהה ביותר כלל, שהייתה אף חזקה מידי עבורה בשירים מסוימים. סינון הרעשים עושה עבודה טובה מאוד והצליח לסנן את רוב רעשי הסביבה, אך לא הצליח לסנן לחלוטין את רעשי העבודות בבניין הסמוך אליי, ומצב ההאזנה לסביבה גם הוא מצויין. בשני המקרים ניתן לבחור גם את הרמות של מצבי השמע, להתאמה על פי הצורך.

בזמן שיחות הוכיח עצמו סינון הרעשים ונשמעתי היטב לצד השני עת השתמשתי בו גם באיזורים שהיו רועשים יותר. ניתן גם לבצע שיחה באמצעות אוזניה בודדת, הימנית בלבד, ופונקציה נוספת מאפשרת חיבור של שני מכשירים במקביל לאוזניות, כך שניתן לשמוע מוסיקה מהמחשב ולקבל שיחה מהנייד במעבר מהיר וללא צורך בחיבור מחדש של האוזניות למכשיר. במקרים מסוימים מצאתי מעט הפרעה בזמן המעבר בין המכשירים, קפיצות קלות של השיר, אך זה הסתדר מהר מאוד בכל פעם מחדש.

השורה התחתונה – מה חשבנו על Jabra Elite 85t

האוזניות החדשות של ג’אברה בתחום ה-True Wireless מציעות עיצוב חדש, שמגיע על מנת להתאים עצמו טוב יותר לאוזניים שלנו. זה דרש מעט זמן הסתגלות, אך העיצוב הוכיח כי לאורך זמן הוא מציק פחות באוזניים בהשוואה לאוזניות אחרות (ואישור לכך קיבלתי גם באוזניות החדשות של סמסונג שמציעות עיצוב דומה).

איכות השמע טובה מאוד, עם בסים עמוקים למדי וטווח צלילים עשיר הודות לדרייברים החדשים, כשפונקציית סינון הרעשים בהחלט מוסיפה להתמקדות בשירים, במקום לדברים אחרים. אפשרות הויסות של סינון הרעשים ומצב ההאזנה לסביבה מוסיפה לגיוון ולבחירת הסינונים לפי הצורך האישי והשיחות גם הן נשמעות טוב יותר עם סינון הרעשים ואפשרות הגברת הטרבל הזמינה דרך האפליקציה, שמציעה מגוון רחב של אפשרויות להגדרה ידנית של צלילים ועוד.

הדגם החדש של האוזניות מציע עמידות נמוכה יחסית בפני מים וזיעה, עם תקן IPX4, בהשוואה לתקן IP55 עימו הגיע הדור הקודם (75t), כך שהן מתאימות פחות לביצוע פעילויות ספורט. ה-Jabra Elite 85t מאפשרות חיבור במקביל לשני מכשירים, כך שניתן לבצע מעבר מהיר ללא צורך בחיבור מחדש, וניתן להשתמש בהן גם כאוזניה, עם האוזניה הימנית בלבד.

מחיר: 799 ש”ח (שנתיים אחריות, יבואן רשמי ביקונקט)

לרכישה: מחסני חשמל | אייבורי

מה אהבנו?

 • סינון רעשים ניתן לויסות
 • חיבור ועבודה עם שני מכשירים במקביל
 • איכות ועוצמת שמע
 • אפליקציה עשירה בתכונות (כולל אקולייזר)
 • תפעול האוזניות (בלחיצה)
 • עיצוב חדש ונוח

ומה לא?

 • עמידות נמוכה במים (IPX4)
 • עיצוב חדש דורש זמן הסתגלות
 • שימוש באוזניה בודדת רק באוזניה ימין
 • ללא AptX

*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים