וואטסאפ מוסיפה שכבת אבטחה ביומטרית לגרסת המחשב והדפדפן

וואטסאפ (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) וואטסאפ (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

אפליקציית וואטסאפ (WhatsApp) הכריזה על שדרוג אבטחה של התוכנה למחשב וגרסת הדפדפן שלה, ה-WhatsApp Web, עם הוספת אבטחה ביומטרית על החשבון, שעם הפעלתה תדרוש מהמשתמשים לאשר את הזהות שלהם לפני ההתחברות לאפליקציה במחשב או בדפדפן באמצעות טביעת אצבע או זיהוי פנים בסלולר, זאת בנוסף לסריקת קוד ה-QR כיום.

בזמן שוואטסאפ מנסה להתאושש מהנזק אותו גרם שינוי מדיניות הפרטיות של החברה, שינוי שאף נדחה לתאריך מאוחר יותר, החברה הכריזה על שדרוג האבטחה של גרסת המחשב והדפדפן של האפליקציה עם הוספת “אימות דו-שלבי” 2FA ביומטרי שיחייב את המשתמש להזדהות ביומטרית במכשיר הסלולרי, בנוסף לסריקת קוד ה-QR הדרושה כבר היום לחיבור חשבון הוואסאפ במחשב.

האפשרות החדשה מוסיפה שכבת הגנה נוספת על פרטיות המשתמש, כאשר היא מונעת ממשתמשים לחבר את הוואטסאפ שלהם למחשב ללא שימוש בזיהוי פנים או חיישן טביעת אצבע במכשיר הסלולר, אפשרות שתהיה זמינה דרך כל מכשיר אנדרואיד בעל זיהוי ביומטרי מובנה ובמכשירי האייפון מגרסה iOS 14.

זיהוי ביומטרי בוואטסאפ (מקור וואטסאפ)

אפשרות הזיהוי הביומטרי החדשה של וואטסאפ צפויה להפוך זמינה בצורה רחבה בשבועות הקרובים.

למרות ה”חשש” הקל של לא מעט משתמשים במחשבה כי וואטסאפ, ודרכה פייסבוק, יקבלו גישה למידע הביומטרי שלהם, בפועל המידע כולו מאוחסן במכשיר הסלולרי עצמו, כאשר לוואטסאפ אין גישה אליו והוא משמש רק כשכבת הגנה נוספת המאפשרת לקבל אישור אודות זהות המשתמש. וואטסאפ משתמשת בממשק ה-API הביומטרי המובנה של המכשיר ומקבלת ממנו רק אימות על זהות המתמש ולא את המידע עצמו.

השוואת מפרטים