טכנולוגיית Xiaomi Mi Air Charge תטען את המכשירים שלכם מהאוויר

Mi Air Charge (תמונה: Xiaomi) Mi Air Charge (תמונה: Xiaomi)

שיאומי הכריזה על טכנולוגיית טעינה חדשה שתאפשר לטעון מכשירי באופן אלחוטי מלא, ללא שימוש בכבלים וללא עמדות טעינה, כאשר הטעינה תבוצע באמצעות שליחת אותות באופן מדויק למכשירים תומכים ותאפשר לטעון אותם מהאוויר בהספק מירבי של עד 5 וואט, עבור מספר מרובה של מכשירים במקביל.

הטכנולוגיה משתמשת בעמדת טעינה גדולה למדי כפי שנראה מהתמונות וסרטון הוידאו שמשתפת החברה, בהם היא ממקדת את תשומת ליבנו לטעינה מרחוק של טלפונים, אמנם בהספק טעינה מירבי של 5 וואט, ייתכן כי לפחות בשלב הראשון מייעדת החברה את יכולות הטעינה החדשות דווקא למוצרים ביתיים הממוקמים בסלון ובחדרים בבית באופן סטטי, ולאו דווקא לטלפונים הדורשים שימוש תכוף.

נקודת השידור של טכנולוגיית הטעינה משתמשת לדברי החברה ב-144 אנטנות על מנת ליצור אותות שישודרו ישירות למכשירים תומכים, כאשר בשיאומי מציינים כי הגלים ידעו למצוא את הדרך ישירות למכשיר על ידי שילוב אנטנת קלט המורכבת מ-14 אנטנטת נפרדות, המבצעות המרה של הגלים המילימטרים (millimeter wave) שנשלחים מהמטען, לאנרגיה שתהיה מסוגלת להטעין את המכשיר.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

טעינה מרחוק שיאומי

בשיאומי לא חושפים את כל הפרטים אודות הטכנולוגיה החדשה, ובשלב זה אין אנו יודעים כמה מכשירים במקביל ניתן יהיה לטעון באמצעות המטען האלחוטי החדש, לאיזה מרחק יכולים להגיע האותות מהמטען למכשירי הקצה או על איזה תדר יעברו הגלים המילימטרים, כשישנו גם העניין המשמעותי של בטיחות השימוש בטעינה מרחוק, שאינו מקבל כל התייחסות מצידה של החברה.

את הטכנולוגיה לא תשיק שיאומי השנה, כשנציגת החברה ציינה בציוץ בטוויטר כי בשלב זה מדובר בדמו טכנולוגי בלבד, וכי ה-Mi Air Charge לא תושק במהלך 2021.

שיאומי לא לבד

זו אינה הפעם הראשונה בה אנו שומעים על טכנולוגיות טעינה מרחוק ללא צורך בחוטים או הנחה על עמדות טעינה, כאשר עוד בשנת 2014 דיווחנו על טכנולוגיה המאפשרת טעינה מרחוק של עד 40 מכשירים במקביל ממרחק של עד 5 מטרים.

ככל הנראה בהשפעת החשיפה של שיאומי את טכנולוגיית ה-Mi Air Charge, ניצלו גם במוטורולה את ההזדמנות וחשפו דרך הרשת החברתית הסינית Weibo טכנולוגיית טעינה מרחוק בשם Motorola One Hyper, זו מסוגלת להטעין מכשירים ממרחק של עד 100 ס”מ בשלב הנוכחי, ללא צורך בהנחתם על משטח טעינה כלשהו.

בדומה לטכנולוגיה של שיאומי, גם במוטורולה מציינים כי טכנולוגיית הטעינה החדשה תאפשר לטעון מספר מכשירים במקביל, אך בחברה לא חושפים כיצד פועלת הטכנולוגיה מעבר לכך.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים