מדיה-טק תספק שבבי אודיו אלחוטיים לאוזניות ה-Beats של אפל

MediaTek

יצרנית שבבי הסלולר הסינית מדיה-טק (MediaTek) נכנסת לשרשת האספקה של אפל (Apple), כאשר לפי דיווח חדש החברה תספק שבבי אודיו שככל הנראה ישולבו באוזניות ה-Beats הבאות של אפל. מדובר לא רק בפעם הראשונה בה מדיה-טק משתלבת בשרשרת האספקה של אפל, אלא בפעם הראשונה בה אפל משתמשת בשבבי אודיו חיצוניים במוצריה.

בעוד שרוב המשתמשים מכירים את מדיה-טק בעיקר בתור יצרנית מערכות שבבים סלולריים, דוגמת ה-Dimensity 1100 ו-Dimensity 1200, החברה הצליחה להפוך לאחרונה גם ליצרנית מערכות השבבים הגדולה בעולם למכשירים הסלולריים עם נתח שוק של 31% נכון לסוף 2020. לפי הדיווחים, חברת משנה של מדיה-טק הצליחה לסגור עסקה מול אפל לאספקת שבבי אודיו עבור אוזניות החברה, כאשר נכון לעכשיו לא ברור באיזה דגם ישולבו השבבים החדשים.

חברת מדיה-טק נחשבה מזה שנים רבות בתור האנדרדוג של שוק הסלולר, כאשר שבבי החברה הגיעו לרוב למכשירי הסלולר לשוק הנמוך ושוק הביניים ברוב חברות הסלולר, דבר שהחל להשתנות עם כניסת סדרת שבבי ה-Dimensity של החברה, המספקים ביצועים גבוהים יותר לעומת הדורות הקודמים, מה שהוביל לכניסה של השבבים למכשירים רבים לאחרונה.בין המכשירים בהם שולבוהשבבים החדשים ניתן למצוא את ה-Honor V40 5G, Redmi Note 9T 5G, Realme 7 5G ועוד, דבר המחזק את החברה בשוק הסלולר ושווקים נוספים, דוגמת שבבי האודיו.

כמו בכל סיפור אנדרדוג, לפעמים האנדרדוג מצליח להפתיע, במיוחד כאשר מדובר על סגירת עסקה מול אפל, הידועה בכך כי היא מעדיפה לרוב לפתח את שבבי החברה בעצמה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים