אינסטגרם בוחנת הוספת חדרי צ’אט קוליים כתחרות לקלאבהאוס

לוגו אינסטגרם

פייסבוק (Facebook) עובדת על שדרוג רשת האינטסגרם (Instagram) החברתית עם תכנון לשילוב אפשרות לצ’אט קולי מובנה, זאת בדומה לטרנד “חדרי הצ’אט הקוליים” שתפס תאוצה עם השקת אפליקציית קלאבהאוס (Clubhouse), זאת בנוסף לשדרוג ההצפנה בחדרי הצ’אט הקיימים באפליקציה עם הוספת הצפנה מקצה לקצה לשיחות הקיימות.

טרנד הצ’אטים הקוליים תפס תאוצה במיוחד בזכות אפליקציית הקלאבהאוס, כאשר המתחרות של החברה עובדות על גרסאות משלהן לאפליקציה עם ה-Spaces של טוויטר ועכשיו עם עדכון עתידי של אינטסגרם שצפוי להוסיף אפשרות לצ’אטים קוליים ישירות מהאפליקציה, זאת בנוסף לשדרוג האחרון של אינסטגרם שהוסיף את פיצ’ר ה-Live Rooms ואפשר ניהול שיחות וידאו קבוצתיות של עד 4 משתתפים לעומת פיצ’ר ה-Live הקודם שאפשר שידור של עד 2 משתתפים בלבד.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

מצמד צילומי מסך שהועלו על ידי מדליף בטוויטר, ניתן לראות אפשרות חדשה באינסטגרם בדמות מיקרופון בחלקו הימני של המסך, פיצ’ר המצביע על הכוונות של פייסבוק להכניס את האפשרות לחדרי צ’אט קוליים ישירות אל תוך פלטפורמת האינסטגרם הקיימת ולא ליצור חלופה חדשה לגמרי. יש לזכור כי לא מן הנמנע כי האפשרות החדשה תהיה פעילה גם במסנג’ר של פייסבוק בצורה כלשהי וזאת לאור השילוב בין השירותים עליו עובדת החברה.

הדלפה נוספת, המגיעה גם היא מאותו המדליף, מציגה שדרוג אבטחה צפוי עליו עובדת פייסבוק עבור אינסטגרם, עם הפעלת אפשרות להצפנה מקצה לקצה E2EE (ר”ת end-to-end encrypted) בצ’אטים של אינסטגרם. השינוי מגיע ככל הנראה כחלק ממהלך שנועד לשפר את ההגנה על פרטיות המשתמשים.

בעוד שלא ידוע מתי פייסבוק תשיק באופן רשמי את ה”גרסה” שלה לאפליקציית הקלאבהאוס הפופולרית, אין ספק כי תחום חדרי הצ’אט הקוליים הפך לאחד התחומים החמים ביותר היום בעולם הרשתות החברתיות.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים