פייסבוק מציגה צמיד שיאפשר לקרוא את תנועות המשתמש במציאות המדומה והרבודה

צמידה ה-VR/AR של מעבדות FRL (מקור פייסבוק)

פייסבוק (Facebook) חשפה פרויקט חדש עליו עובדת Facebook Reality Labs (להן FRL), חטיבת פיתוח המציאות המדומה והרבודה של החברה, בדמות צמיד יעודי המיועד לענידה על פרק כף היד ומאפשר לבצע פעולות במציאות המדומה והרבודה ללא צורך באביזרים נוספים, על ידי קריאת האותות החשמליים מהשרירים.

הצמיד החדש אותו מפתחת FRL מגיע בתור פתרון הדור הבא של החברה לממשק אדם-מכונה לתחום המציאות המדומה והרבודה, פיתוח שהחל עוד כאשר FRL היו Oculus Research, חטיבת הפיתוח של Oculus שנרכשה על ידי פייסבוק ב-2014, כאשר למעשה הצמיד החדש נראה כדור החדש של הצמיד של חברת Ctrl-Labs, חברה נוספת אותה רכשה פייסבוק ב-2019.

הרעיון מאחורי הצמיד של פייסבוק “פשוט” למדי, מאחר וכל פעולה אותה אנו מבצעים היא אות חשמלי שמשודר על ידי המוח לשריר הרלוונטי. הצמיד החדש של פייסבוק משתמש בטכנולוגיית האלקטרומיוגרפיה EMG (ר”ת Electromyography), המאפשרת רישום הפוטנציאל החשמלי של השריר, כך שבמקום שמשתמש יצטרך להשתמש בבקר פיזי וללחוץ עליו לבצע פעולה, ה”רצון” שלו לבצע את הפעולה עצמה יוכל להיקרא על ידי הצמיד ולבצע את הפעולה ללא הצורך בבקר הפיזי.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

צמידה ה-VR/AR של מעבדות FRL (מקור פייסבוק)

אפשר להתייחס לצמיד החדש שעדיין נמצא בפיתוח כגרסה לא פולשנית (בלשון המעטה) של ה-Neuralink אותו מפתח אילון מאסק, מנכ”ל טסלה, כאשר בשני המקרים המטרה היא לקרוא את הפקודות של המוח ולבצע באמצעותן פעולות ספציפיות. הצמיד מסוגל ליירט את האותות החשמליים ולתרגם אותם לפעולות שונות, דוגמת הקלדה ללא צורך במקלדת כלשהי, או שימוש בחץ וקשת וירטואלי כאשר הצמיד צפוי לתת פידבק בצורת רטט קל למשתמש.

בעוד שאפשר לחשוב על פרויקט הצמיד של פייסבוק כמדע בדיוני, למעשה מדובר על דבר הרבה יותר פרקטי ממה שרבים יוכלו לחשוב. העבודה העיקרית של מעבדות FRL היא היכולת למזער את הטכנולוגיה לרמה נוחה לשימוש בדמות צמיד ופיתוח הטכנולוגיה שתוכל לקרוא את האותות ולהצמיד אותם לפעולות הנכונות אותן רוצה המשתמש לבצע.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים