מערכת ההפעלה iOS 15 תציג עדכונים למערכת ההתראות ווידג’יטים לאייפד

iPhone 12 Mini (צילום: רונן מנדזיצקי) iPhone 12 Mini (צילום: רונן מנדזיצקי)

מערכות ההפעלה iOS 15 ו-iPadOS 15 צפויות להיחשף באירוע הפתיחה שתערוך אפל במסגרת כנס המפתחים WWDC 2021 ביוני, אך כבר כעת מתחילים להיחשף פרטים אודות העדכון הקרוב. על פי דיווח מאתר בלומברג, העדכון הבא למערכות ההפעלה של אפל יביא עימו שינויים בצד מנגנון ההתראות ומסך הבית בטאבלטי האייפד, לצד עדכונים נוספים.

שליטה נוספת בהתראות מאפליקציות

על פי הדיווח של בלומברג, באפל מתכננים להוסיף אפשרויות שליטה חדשות על מנגנון ההתראות מאפליקציות על פי מצבים שונים של שימוש בטלפון. תפריט חדש, שיהיה זמין לגישה גם דרך מסך הנעילה, יאפשר לבחור האם המשתמשים באייפון נוהגים, ישנים או נמצאים בעבודה, בנוסף לקטגוריות נוספות שיהיו ניתנות להגדרה חופשית. לאחר בחירת הקטגוריה יותאמו ההתראות למצב שנבחר, כך שניתן יהיה להשתיק במהירות התראות נכנסות כך שלא יושמע צליל ולהיפך.

בנוסף, אפשרות המענה האוטומטי להודעות נכנסות תותאם גם היא לפי אחד המצבים שבחרו המשתמשים מהתפריט, ובדרך זו המענה האוטומטי יתאים יותר למצב בו אתם נמצאים, בין אם אתם נוהגים ברכב או ישנים במיטה.

עיצוב חדש למסך הבית באייפד

עם העדכון ל-iPadOS 15 צפויה אפל להוסיף וידג’טים על גבי מסך הבית, תכונה שכבר הוצגה במכשירי האייפון עם iOS 14 בשנה שעברה, ומאפשרת להוסיף חלונות אפליקציה קטנים להצגת מזה האוויר, קיצור דרך למגוון אפליקציות, מעקב אחר מניות, תמונות מהגלריה ועוד.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

מנגנוני אבטחה חדשים עם שקיפות מוגברת

בצד האבטחה מתכננת אפל להוסיף תפריט חדש שיאפשר למשתמשים לצפות באפליקציות אשר אוספות עליהם מידע ובדרך זו לאפשר להם לדעת בדיוק עם אילו אפליקציות הם משתפים את המידע שלהם.

תכונות חברתיות לאפליקציית ההודעות iMessage

על מנת שתוכל אפל להתחרות באפליקציות פופולריות כמו וואטסאפ, טלגרם ואחרות, הפועלות על גבי הפלטפורמות שלה וגם על גבי פלטפורמות אחרות במקביל, מתכננת החברה להוסיף לעדכון iOS 15 תכונות חדשות. בבלומברג לא מפרטים על אופי התכונות הללו ומציינים כי המטרה של אפל היא להפוך את אפליקציית iMessage לחברתית יותר, אם כי זה עשוי להיות תהליך ארוך יותר שלא יתחיל ויסתיים עם הצגת הגרסה הבאה של מערכת ההפעלה.

iOS 14 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
iOS 14 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

את הפרטים המלאים אודות מערכות ההפעלה iOS 15 ו-iPadOS 15 נלמד באירוע הפתיחה של אפל לכנס המפתחים WWDC 2021 שיתקיים ב-7.6, כשההשקה לציבור הרחב צפויה להגיע רק לקראת סוף השנה, לצד הצגת הדור הבא של מכשירי האייפון.

עד אז, מתכננת אפל להשיק את גרסת הביניים iOS 14.5 כבר בשבוע הבא.

השוואת מפרטים