עדכוני iOS 14.5 ו-iPadOS 14.5 יגיעו בשבוע הבא

iOS 14 (תמונה: אפל) iOS 14 (תמונה: אפל)

במהלך אירוע האביב שלה שהתקיים אמש (ג’) חשפה אפל את ה-AirTags, תגים קטנים המאפשרים הצמדה לחפצים שונים לצורך איתור באמצעות הטלפון ואת ה-Apple TV 4K 2021, ובשתי ההכרזות התייחסה החברה באופן זה או אחר לתכונות מסוימות שילוו את המוצרים החדשים ויגיעו יחד עם מערכות ההפעלה iOS 14.5 ו-iPadOS 14.5, אלו יושקו בשבוע הבא לאחר תקופה ארוכה שהוצעו בגרסאות בטא מוקדמות בלבד.

על אף שלא מדובר בגרסאות חדשות לחלוטין של מערכות ההפעלה לאייפונים ולאייפדים, גרסאות 14.5 של iOS ו-iPadOS יביאו לא מעט עדכונים גדולים למכשירי החברה, כמה מאלו כבר הספיקו להיחשף דרך גרסאות הבטא.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

מה חדש ב-iOS 14.5 ו-iPadOS 14.5

עדכונים למספר אפליקציות כמו אפליקציית הפודקאסטים, החדשות והתזכורות צפויים להגיע יחד עם העדכונים החדשים וכך גם אפשרויות חדשות שיגנו על המשתמשים בזמן הגלישה לאתרי אינטרנט באמצעות דפדפן ספארי המובנה.

כפי שכבר דיווחה החברה בעבר, מכשירי האייפון 11 יזכו לכיול מחדש של הסוללות עם העדכון ל-iOS 14.5, ובדרך זו תנסה החברה לפתור את “באג בריאות סוללה” היוצר בעיית ביצועים וזליגת סוללה אצל חלק ממשתמשי האייפון 11 כתוצאה מזיהוי בריאות סוללה לא תקין במכשירים שלהם.

תכונות נוספות שצפויות להופיע בגרסאות החדשות של מערכת ההפעלה:

אתם בוחרים את שירות המוסיקה

עם iOS 14.5 תרחיב אפל את אפשרות בחירת אפליקציות ברירת המחדל אותה הציגה עם iOS 14, כאשר כעת ניתן יהיה לבחור שירות מוסיקה ברירת מחדל לניגון שירים. אם אתם משתמשים בספוטיפיי ולא באפל מיוזיק או מאזינים בכלל רק לפודקאסטים דרך האפליקציה היעודית של אפל, תוכלו לבחור באלו כברירת המחדל, אז גם סירי תדע להפנות אתכם לאפליקציה המתאימה כאשר תבקשו ממנה לנגן שיר או פודקאסט.

דיווחי מפות ממש כמו ב-Waze

בין התכונות החדשות ניתן יהיה למצוא עדכון לשירות המפות Apple Maps שיאפשר לדווח על סכנות בדרך באופן דומה לזה הקיים באפליקציית Waze, כך שניתן יהיה לדווח על תאונות ומפגעים אחרים בכביש שעשויים להפריע לנסיעה השוטפת ולהוות סכנה, וגם להציג התראות מהירות על פי המהירות המותרת בכבישים.

פתיחת האייפון עם ה-Apple Watch

בעלי Apple Watch יוכלו החל מגרסת iOS 14.5 לפתוח את נעילת האייפון שלהם באמצעות השעון החכם גם אם הם לובשים מסיכה לפניהם. ייתכן כי בישראל הדבר מעט פחות רלוונטי לאור ביטול החובה לעטיית מסיכות באוויר הפתוח, אך כל עוד אנו עדיין נדרשים לעטות מסיכות בתוך מבנים, ייתכן כי עדיין יש לדבר שימוש, כאשר לא תידרש הורדת המסיכה על מנת לפתוח את נעילת המכשיר כל פעם מחדש.

פעולות מהירות ב-Apple Music בעזרת מחוות

אפליקציית המוסיקה המרכזית של אפל עומדת לקבל עדכון שיעזור לבצע פעולות מהירות יותר. תפריטים חדשים יופיעו בהחלקת שירים באלבום הצידה, אז יופיעו תפריטים שיאפשרו להוסיף אותם לרשימות השמעה (פלייליסט) או לתור של השירים המתנגנים ברקע (queue). לכך תוסיף אפל גם מחווה נוספת של לחיצה ארוכה על שיר להצגת האלבום אליו הוא שייך וביצוע פעולות נוספות.

כפתור ההורדה למכשיר שמופיע באפליקציה גם הוא צפוי לקבל שינוי, ויהפוך לתפריט מלא יותר שיציע מגוון אפשרויות פעולה בכל הנוגע לשירים, ולא רק פעולת הורדה בלבד, מה שהתאפשר עד כה בלחיצה ארוכה על השיר.

לשחק באייפון ובאייפד עם בקרי השליטה של הקונסולות

עדכון מעניין נוסף שיגיע עם iOS 14.5 ו-iPadOS 14.5 נוגע למשחקים. הגרסאות החדשות של מערכות ההפעלה יוסיפו תמיכה בשימוש בבקרי השליטה החדשים של מיקרוסופט וסוני שהוצגו עם ה-Xbox Series X וה-Playstation 5, בהתאמה, כך שניתן יהיה לשחק באמצעותם באייפד ובאייפון.

אפל התייחסה ל-iOS 14.5 גם כשהציגה את ה-Apple TV 4K 2021 כשדיברה על אפשרות סנכרון התמונה באמצעות האייפון, אך ניתן להניח כי גם התמיכה לבקרי השליטה האחרונים של מיקרוסופט וסוני תוצע לבעלי הסטרימר החדש, שמגיע עם מעבד חזק יותר וכרטיס גרפי תואם, אשר יחד עם בקרי השליטה יכול לשדרג את חווית המשחק באפל טיוי.

השוואת מפרטים