מיקרוסופט תוריד את עמלות המכירה למשחקים במחשב ל-12% באוגוסט הקרוב

הורדת עמלת המכירה במשחקי מחשב (מקור מיקרוסופט)

מיקרוסופט (Microsoft) הכריזה על הורדת עמלת המכירה של משחקי מחשב מ-30% ל-12% בחנות המשחקים שלה  בווינדוס 10, צעד שיכנס לתוקף בראשון לאוגוסט. החברה אף תכננה לבצע צעד דומה גם בחנות המשחקים ל-Xbox, אך נכון לרגע זה הורדת העמלה ב-Xbox נעצרה ולא בטוח האם היא תתרחש בסופו של דבר או לא.

עמלות המכירה אותן לוקחות החנויות השונות על מכירת משחקים או פריטים שנמכרים בתוך משחקים במחשבים, סלולר וקונסולות, הפך לאחד התחומים ה”חמים” ביותר בעולם משחקי המחשב והקונסולות לאור תשומת הלב הציבורית הגדולה סביב המשפט של EPIC נגד אפל. עם זאת, לא מדובר בנושא המיוחד לאפל בלבד, כאשר גובה עמלה של 30% מהמכירות די נפוץ בהרבה חנויות, אך כפי שאפשר להבין משינוי התעריפים של מיקרוסופט, הלך הרוח החדש בתחום הוא להורדת העמלה.

בזמן שחנות משחקים כמו Steam של Valve לוקחת עמלה של 30% בתור ברירת מחדל, עמלה שיורדת ל-25% אחרי מכירות של 10 מיליון דולר ו-20% אחרי 50 מיליון דולר, מיקרוסופט בחרה ליישר קו עם חנות המשחקים של Epic ולהוריד את העמלה בצורה חדה מ-30% ל-12% החל מה-1.8.21.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

מדובר בצעד שנועד “לזעזע” את השוק ולהפעיל לחץ על חנויות משחקים נוספות להוריד את עמלות המכירה שלהן מצד אחד, ומן הצד השני זהו צעד שככל הנראה ימשוך מפתחי משחקים לפלטפורמות ה”רווחיות” יותר של מיקרוסופט בעתיד. על אף שממסמכים אותם הגישה מיקרוסופט לבית המשפט ניתן לראות כי החברה תכננה לבצע הורדה זהה גם בחנות המשחקים שלה ל-Xbox, החברה מסרה לאתר The Verge כי אין צפי להורדת עמלה על מכירות המשחקים ב-Xbox.

תכנון הורדת העמלות המקורי של מיקרוסופט (מקור courtlistener)

כמה כסף צריכה לגבות חברה ממפתחי המשחקים על כך כי המשחק שלהם נמכר על הפלטפורמה של מיקרוסופט או אחרות כמותה? זו השאלה הגדולה ביותר והבעייתית ביותר נכון להיום, כפי שניתן לראות מההליכים המשפטיים המתקיימים בימים אלו, הגדול בהם הוא זה של Epic מול אפל. בזמן שהמשפט מתנהל נראה כי חברות אחרות שמסתכלות מהצד, בהןם מיקרוסופט, מבינות כי נגמרה התקופה בה הן יכולות לקחת עמלת מכירה גבוהה מהמפתחים, דבר שהוביל להורדת העמלה הצפויה להיכנס לתוקף בקיץ הקרוב.

השוואת מפרטים