סקירה: Poco F3 – חזק בביצועים ובמחיר

Poco F3 (צילום: רונן מנדזיצקי) Poco F3 (צילום: רונן מנדזיצקי)

מותג פוקו של שיאומי יצא לאחרונה עם מכשיר דגל חדש ומרשים במחיר מאוד אטרקטיבי. עם ה-Poco F3, כמו עם רבים מקודמיו, מנסה שיאומי ליצור איזון בין הנגישות במחיר ובין החומרה המתקדמת, כאשר המותג אף פועל כדי להיבדל מעט מיתר מכשירי החברה עם עיצובים שונים וממשק משתמש הנשען על ה-MIUI המקורי, אך מכניס בו את הרוח של פוקו.

בסוף אפריל 2021 הגיע ה-Poco F3 גם לישראל, במחיר של החל מ-1,750 שקלים, אז הוא גם נחת על השולחן שלנו בגרסת זיכרון ה-8GB ו-256GB של אחסון, שהושקה במחיר מעט גבוה יותר של 1,900 שקלים. בפשרות על הנייר שהובילו למחירים הנמוכים מ-2000 שקלים עבור מכשיר דגל לא ממש ניתן להבחין, כשהפוקו F3 מגיע עם מערכת השבבים Snapdragon 870, מערך צילום מרובע בגבו, מסך AMOLED גדול בקצב רענון גבוה וסוללה בקיבולת לא רעה – בכל זאת בדקנו את החוויה עם המכשיר בחודש האחרון, ובסקירה זו נביא בפניכם את הרשמים שלנו.

מה יש בקופסה

 • טלפון Poco F3 8GB+256GB
 • כיסוי גב שקוף גמיש
 • סיכה להוצאת מגירת ה-SIM
 • סט מדבקות Poco
 • מתאם USB-C ל-3.5 מ”מ (לאוזניות)
 • כבל נתונים USB-A ל-USB-C
 • מטען מהיר (33W)

מסך ומולטימדיה

ההחלטה הנכונה ביותר של פוקו בבניית ה-F3 הייתה בצד המסך. מדובר בפאנל AMOLED ברזולוציית +FHD ובגודל 6.67 אינץ’, שמציע תמיכה בקצב רענון גבוה של עד 120 הרץ, אך מאפשר לבחור גם בקצב רענון נמוך יותר של 60 הרץ אם תרצו. חווית העבודה עם המסך מצויינת, כשהצבעים בו עשירים, הניגודיות גבוה והבהירות גם היא, כשבחברה מאפשרים אף מצב בהירות מוגברת, שתביא את התאורה עד לרמה של 1300 ניטים (nits) לדבריה (לא מדדנו) – זה סופר בהיר, ולא מצאנו שימוש מעשי לזה פרט לעבודה מחוץ לבית כשהשמש יוקדת, אבל יש לציין כי מדובר ברמת תאורה מירבית שניתן למצוא גם במכשירי דגל היקרים פי שניים.

איפה בכל זאת מצאנו את הפשרה? אפשר לומר כי הבחירה של החברה שלא לשלב את קורא טביעות האצבע בתצוגה עצמה היא הפשרה שהייתה אחד מהגורמים למחיר הנמוך, אך מן הצד השני יש לציין כי סורק טביעות האצבע המשולב בכפתור הנעילה במסגרתו של המכשיר מציע דיוק גבוה מאוד, ומהירות פתיחה מהזריזות שמצאנו בסמארטפונים, כך שגם אם אתם מעדיפים את הסורק שלכם במסך עצמו, לא מדובר כאן במפח נפש משמעותי לטעמנו. מקום נוסף בו מצאנו בעיות בלא מעט מכשירים של שיאומי הוא חיישן התאורה, שלא מצליח לווסת כמו שצריך את רמת התאורה בבחירת האפשרות האוטומטית.

Poco F3 (צילום: רונן מנדזיצקי)
Poco F3 (צילום: רונן מנדזיצקי)

כדי להשלים את חווית המולטימדיה הוסיפה שיאומי למסך הגדול והאיכותי גם זוג רמקולים הפועלים יחדיו בסטריאו, אך כאן הביצועים מרשימים פחות. עוצמת השמע חזקה מאוד, ומדובר ברמקולים נפרדים הממוקמים בהתאמה במסגרת העליונה והתחתונה של המכשיר, כך שתקבלו עוצמה די זהה משניהם. איכות השמע אינה מהמרשימות שחווינו, בעיקר בעוצמות הגבוהות יותר.

בשילוב אוזניות חוט בחיבור יחד עם הדונגל המצורף לא קיבלנו חווית שמע מרשימה, אך בחיבור באמצעות קישוריות בלוטות’, עם מגוון אוזניות TWS, אפשר להגיע לאיכות הרצויה.

ביצועים וסוללה

מערכת השבבים Snapdragon 870 היא זו שמניעה את הביצועים במכשיר, ואף שלא מדובר בפלטפורמה המתקדמת ביותר של קוואלקום כיום (SD888), הרי שלמצוא פלטפורמה מסדרת הדגל של החברה במכשיר שעולה פחות מ-2,000 שקלים זה לא משהו שנוכל להלין עליו.

הביצועים מדברים בעד עצמם והחוויה בשימוש השוטף במכשיר וכן במשחקים היא מצויינת, כשבתוספת המסך בעל קצב הרענון הגבוה נקבל גם חוויה חלקה וטובה מאוד גם במשחקים תובעניים.

לצד המעבד החזק אפשר למצוא גם זיכרון של 6 או 8 גיגה-בייט, די והותר עבור כל השימושים במכשיר, אך למרות השימוש בחומרה המתקדמת, דווקא התוכנה היא זו שמעט הורסת את החוויה. ניהול הזיכרון במכשיר ככל הנראה לא זכה למחשבה עמוקה, וזה ניכר במעבר בין אפליקציות. בחלק מהמקרים אף נתקלתי במצבים בהם אפליקציות מסוימות אליהן ניסיתי לעבור מתפריט היישומים הפועלים ברקע כלל לא הצליחו לעלות, ונדרש כיבוי מלא שלהם ופתיחה מחדש.

Poco F3 (צילום: רונן מנדזיצקי)
Poco F3 (צילום: רונן מנדזיצקי)

למרות החסרונות בצד ניהול הזיכרון, נדמה שדווקא בצד הסוללה צד התוכנה לא משפיע במיוחד, אם כי ביחס לגודל הסוללה, הייתי מצפה גם ליותר. הביצועים של הסוללה טובים ובשימושים קלים עד בינוניים הצלחתי לרשום גם יום וחצי של שימוש. בשימושים תובעניים סיימתי את רוב ימי העבודה ללא צורך בטעינה חוזרת, עם אחוזים בודדים שנותרו במד הסוללה, מה שמעלה את השאלה – כמה עוד היה ניתן להשיג אם התוכנה הייתה מנהלת טוב יותר את המשאבים במכשיר. גורם אחד אשר מצליח לזלול את הסוללה יותר מאחרים הוא המסך, ואם אתם משתמשים במכשיר בבהירות הגבוהה ביותר ובתצוגת 120 הרץ כל הזמן, כנראה שהסוללה תחזיק מעמד פחות מהרגיל.

סוללת ה-Poco F3 מגיעה בקיבולת של 4,520mAh ומציעה תמיכה בטעינה מהירה בהספק 33 וואט דרך חיבור USB-C. לא מדובר בטעינה המהירה ביותר שקיימת בשוק, אך היא מהירה למדי, ובבדיקות שלנו מצאנו כי מספיקה טעינה של מעט פחות מחצי שעה כדי לקבל 50% מהסוללה וכשעה לטעינה מלאה.

זמני הטעינה המלאים:

זמןאחוזיםפער זמן
10:130 אחוזים-
10:1610 אחוזים3 דקות
10:2020 אחוזים4 דקות
10:2630 אחוזים6 דקות
10:3440 אחוזים8 דקות
10:4250 אחוזים8 דקות
10:4860 אחוזים6 דקות
10:5370 אחוזים5 דקות
10:5880 אחוזים5 דקות
11:0490 אחוזים6 דקות
11:17100 אחוזים13 דקות (זמן כולל - שעה ו-4 דקות)

מצלמות ה-Poco F3

מערך הצילום הראשי של המכשיר מורכב מ-3 מצלמות ומצלמת הסלפי ממוקמת בתוך חור קטן בראש התצוגה, כאשר מבנה המצלמות הוא:

 • מצלמה ראשית: חיישן 48 מגה-פיקסל, פיקסלים בגודל 1.6 מיקרון (איחוד 4 פיקסלים צמודים ל-1 לקבלת תמונה סופית בגודל 12 מגה-פיקסל), מפתח צמצם f/1.79.
 • מצלמה משנית: חיישן 8 מגה-פיקסל, צילום בזווית רחבה של 119 מעלות, מפתח צמצם f/2.2.
 • מצלמת מאקרו: חיישן 5 מגה-פיקסל, צילום תמונות מאקרו במרחק של 3-7 ס”מ, פוקוס אוטומטי, מפתח צמצם f/2.4.
 • מצלמת סלפי: חיישן 20 מגה-פיקסל, מפתח צמצם f/2.5.

התוצאות של ה-Poco F3 לא תואמות את מה שהיינו מצפים לראות במכשיר דגל, וכאן כנראה הפשרה הגדולה ביותר שאיפשרה לקבל את הדגם החדש במחיר נמוך מ-2000 שקלים.

התוצאות באור יום טובות, אך ניכר השינוי באיכות בין האיזורים החשוכים, שמציגים פרטים נמוכים משמעותית, ולבהירים, מה שגם מוביל לתוצאות לא מרשימות כלל בזמן צילום בתנאי תאורה נמוכים ובלילה. שימוש במצב ה-AI מגביר באופן משמעותי את הצבעים, דבר שכבר ציינתי בלא מעט סקירות שלי בעבר שאני לא אוהב, בשל הצבעים הלא טבעיים שהוא יוצר. המצלמה הראשית מאפשרת גם ביצוע זום על ידי שימוש בחיישן עתיר הפיקסלים, כך שמדובר בחיתוך של התמונה מגודלה המקורי.

צילום במצלמת הזווית הרחבה מציג מאפיינים דומים, אבל גם כאן מדובר בתמונות שנראות טוב באופן כללי, וההפרדה בין האיזורים הבהירים לחשוכים הייתה זו שהפריעה לי יותר מכל.

מצלמת המאקרו מספקת תוצאות טובות מאוד לטעמי ולכך יש להודות לפוקוס האוטומטי הזמין, שמאפשר להתפקס על האובייקט שנצלם במהירות גדולה מאוד ולקבל תוצאה איכותית ממרחק שנע בין 3-7 מ”מ.

תמונות סלפי מציגות רמת פרטים די גבוהה הודות לחיישן עתיר הפיקסלים וגם ההפרדה בשימוש במצב צילום הפורטרט עם אפקט הבוקה טובה למדי, עם איזורים עקשניים בודדים ברמת קצוות שיער סוררות.

השורה התחתונה: מה חשבנו על ה-Poco F3

ה-Poco F3 הוא בין המכשירים המשתלמים שנמצאים בשוק. הוא משחזר את הנוסחה של המכשיר הראשון של החברה, עם מפרט טכני מרשים, שמצליח לתת גם תוצאות מצויינות בשטח. הוא מציע מסך OLED גדול עם קצב רענון גבוה, מעבד וזיכרון שמספקים מענה מצויין למשחקים מצד אחד, אך מן הצד השני לא מצליח להציג ביצועים יוצאי דופן בצד הסוללה ומספק תוצאות לא מרשימות כלל בצד המצלמה, אולי פרט לצילומי הסלפי ותמונות המאקרו, שהצליחו להרשים אותנו.

אם אפשר להגיד משהו ברור אחד על ה-Poco F3 הרי שאפשר לחזור על מילות הסיכום שלי לסקירה של ה-Pocophone F1 מ-2018: “בתמורה למחיר הנמוך בו מוצע המכשיר מדובר באחת מההצעות המושכות ביותר בשוק כיום, אך לא כזו המסוגלת לעמוד מול מכשירי דגל הקיימים כיום.

בפוקו לא מתיימרים להתחרות מול האייפון 12 או הגלקסי S21. החברה מספקת נוסחה ברורה, הנשענת על שיווק החוזקות של המכשיר – ביצועים ומחיר, ובעיקר המחיר. זו הצעה מאוד מפתה, אך גם אם מדובר במכשיר הדגל של החברה, הוא חד משמעית לא מספק את התחרות במכשירי דגל היקרים ממנו פי 2.

מחיר: החל מ-1799 ש”ח (אחריות לשנתיים, יבואן רשמי המילטון)

האריזה ותכולתה
9/10
עיצוב ואיכות בניה
8/10
חומרה וביצועים
9/10
מסך ותצוגה
9/10
מערכת הפעלה
7/10
מולטימדיה
7/10
סוללה
8/10
מצלמה
6/10
8
ציון כללי   ... ולא בהכרח ממוצע

מה אהבנו
 • מסך OLED גדול ב-120 הרץ
 • ביצועים
 • צילומי סלפי ומאקרו
 • סוללה
מה פחות אהבנו
 • מצלמות
 • תוכנה וממשק

איפה קונים ומה המחירים?
 • יבואן רשמי: החל מ-1799 שקלים
 • שוק פתוח: החל מ-1500 שקלים


*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים