טלוויזיית LG OLED C1 (מקור LG) טלוויזיית LG OLED C1 (מקור LG)

סקירה: הנה מה שחשבנו על טלוויזיית ה-LG OLED C1

טלוויזיות ה-OLED של LG זוכות לעדכון מידי שנה ולעיתים קשה להבחין בהבדלים גדולים במסכים עם כל השקה של דגם חדש, גם אם מתחת לפני השטח מגיעות טכנולוגיות חדשות שמנסות לשפר את התוצאה הסופית של התמונה, לבצע התאמות טובות יותר בעזרת למידה עמוקה (“AI”) בצד האודיו והתמונה גם יחד ולשדרג את החוויה עם מעבד חזק יותר ושפצורים מסוימים במערכת ההפעלה. בסופו של דבר, כשאנחנו מגיעים לחנות לראות טלוויזיה לפני קנייה או כשאנחנו קוראים עליהן ביקורות כדי להבין מה השתנה, התשובה היא – לא יותר מידי.

בשנת 2021 עברה LG לשינו בצד ויזואלי יותר, כזה שגם משתמשי הקצה יוכלו להבחין בו באופן מיידי. מערכת ההפעלה WebOS קיבלה מתיחת פנים מלאה בגרסה 6.0 וגם השלט רחוק החכם קיבל עיצוב חדש לחלוטין ושונה ממה שהיה בשנים קודמות, כאשר בחברה שמים דגש גדול יותר על שפע התכנים והחוויה בזמן הצפייה בטלוויזיה וכל מה שמסביב.

כמו שאנו עושים בכל שנה, לקחנו את דגם ה-OLED C1 לסקירה, אם כי כבר לא מדובר בדגם הכניסה לתחום ה-OLED בשנים האחרונות, כשישנם גם דגמים זולים יותר ממנו בדמות סדרות ה-A וה-B.

LG OLED C1 – עיצוב וחיבורים

העיצוב החיצוני של סדרת ה-OLED C1 לא השתנה רבות. עדיין מדובר באחד מהעיצובים הדקיקים ביותר שקיימים בשוק, אך כפי ש-LG עשתה בשנים קודמות, את העיצוב הדקיק קוטע פאנל ה”מוח” בגב הטלוויזיה, אשר משלב את החיבורים הרבים הזמינים עבור מוצרים שונים, את המעבד ורכיבים נוספים הדרושים לשם הפעלתה. כלל חיבורי ה-HDMI בטלוויזיה תומכים בתקן ה-HDMI 2.1, כך שהמסך נהנה מתמיכה בקצב רענון משתנה (Variable Refresh Rate), טעבור גיימרים ישנה תמיכה מובנית בתקן FreeSync וגם בתקן ה-G Sync של חברת NVidia, עם תמיגה מוצהרת בזמן תגובה של 1ms.

מערך החיבורים של מסך ה-OLED 65C1 עשיר למדי וב-LG דואגים, כמו תמיד, להפרדה בין חיבורים הממוקמים בצד אשר מיועדים לגישה נוחה יותר, ובין אלו הפונים לאחור. החיבורים בצד הטלוויזיה כוללים שלוש כניסות HDMI 2.1, אחת מהן תומכת גם ב-ARC, וכניסת USB אחת.

החיבורים בחלק הפונה לאחור כוללים כניסת HDMI 2.1 נוספת וזוג כניסות USB, חיבורי אנטנות (כבלים, לווין), יציאות אופטיות וחיבור רשת קווי (LAN), המגיע לצד התמיכה ברשתות האלחוטיות (WiFi ו-Bluetooth). חיבור אחד שהופיע בשנה שעברה ולא קיים בדגם החדש הוא חיבור ה-AV.

שלט רחוק בעיצוב חדש

השלט החכם בעל העיצוב העגלגל של LG זוכה לשינוי משמעותי בעיצוב, משהו שבחברה לא עשו מזה שנים. את העיצוב העגלגל נוטשת החברה לטובת עיצוב מעט גנרי ופונקציונלי יותר, אך אל דאגה – תכונת הסמן המרחף על גבי המסך עדיין קיימת ועובדת מצויין. השלט כעת כבר לא יתנדנד בקלות כשתניחו אותו, דבר שגרם לסמן החכם להופיע על גבי המסך בתנודה קלה של השלט בעיצוב הקודם שלו.

מבנה הכפתורים דומה, אך גם כאן נמצא יותר חלקים פונקציונליים. כפתורי המספרים, לדוגמה, מופרדים זה מזה במרחק ברור שמאפשר לזהות את המעבר ביניהם גם בלי להסתכל על השלט, אבל ב-LG בחרו להפוך מעט את הדברים ודווקא כפתורי הווליום והעברת הערוצים מגיעים במבנה אחיד יותר, שדורש קצת יותר מישוש כדי להבין על מה לוחצים. פאנל התנועה נשאר כמעט אותו הדבר, פרט לגלגלת שהפכה קטנה יותר. יכולתי להרגיש גם מעט הבדל, ממש זניח, בפידבק הלחיצה על הכפתורים, אך זה לא מפריע לפעולה השוטפת.

דגש על שירותי תוכן הוציא החוצה את כפתורי ה-Play וה-Pause, בתמורה לקיצורי דרך לשירותים כמו נטפליקס, אמזון פריים וידאו ודיסני פלוס (שבתקווה יגיע לישראל בקרוב), כאשר זוג הכפתורים התחתון מיועד לגישה מהריה לעוזרות הדיגיטליות Alexa ו-Google Assistant, אשר אינן נתמכות באופן רשמי בישראל בשלב זה.

קיימת בשלט גם תמיכה ב-NFC, המיועד לחיבור מהיר לטלפון ולעבודה עם האפליקציה של LG, זו מאפשר לבצע קישור מהיר להצגת מסך הטלפון על גבי מסך הטלוויזיה, אם כי יש צורך בהרשמה לחשבון LG תחילה, מה שלוקח מעט זמן בפעם הראשונה.

תמונה וצליל

עם התמונה שמציגים פאנלי ה-OLED קשה להתחרות והדבר אינו שונה גם בדגמים של 2021. הצבעים עשירים, השחורים עמוקים, הניגודיות גבוהה וההפרדה מצויינת ומעצימה את חווית הצפייה בסצינות חשוכות יותר. גם הבהירות מרשימה ומאפשרת ליהנות מצפייה בטלוויזיה גם בחדר שמואר בתאורה סביבתית, כאשר ניתן להגביר את רמת התאורה דרך ההגדרות במסך הטלוויזיה או להשתמש בפונקציות AI מגוונות שמאפשרות התאמה אוטומטית לתאורה בחדר בו היא נמצאת.

מסכי ה-LG OLED C1 מגיעים ברזולוציית 4K של 2160×3840 פיקסלים, וכמו בשנה שעברה, גם ב-2021 נוכל למצוא בהם תמיכה בטכנולוגיית התמונה Dolby Vision IQ, יחד עם תקן ה-Cinema HDR שמשלב את תקני Dolby Vision, HDR10 Pro, ו-HLG.

בהשוואה לדגם מהשנה שעברה אוכל לומר שראיתי הבדלים באיכות הצפייה, בעיקר בתכנים באיכות גבוהה (4K בנטפליקס, תכני Dolby Vision), ומכאן ניכר שב-LG ביצעו עדכונים בצד יכולות שיפור התמונה. זוהי לא השנה הראשונה בה LG משתמשת בטכנולוגיות הלמידה העמוקה על מנת להציג שיפור חווית הצפייה גם עבור תכנים שאינם זמינים ברזולוציות הגבוהות ביותר. בצפייה בתכני Full HD ו-HD התמונה נראית טוב יותר הודות לשיפורים שמתבצעים על ידי המעבד בזמן אמת.

כל התכונות החכמות נתמכות על ידי מעבד ה-Alpha 9 מהדור הרביעי, אשר מבצע אופטימיזציה של איכות התמונה, כמות האור והתאורה ההיקפית סביב הנושא המרכזי בכל סצנה, כשבתחום האודיו משתמשת החברה ב-LG AI Sound Pro ליצירת צליל היקפי וירטואלי באמצעות הרמקולים המשולבים במסך, לצד מערכת כיוונון עוצמת צליל חדשה (Auto Volume Leveling), שתעזור בויסות אוטומטי של עוצמת הצליל כדי להימנע ממקרים בהם מעבר בין אפליקציות או ערוצים ידרשו את שינוי עוצמת הווליום באופן ידני.

מערך הרמקולים בדגמי ה-OLED C1 ממשיך זו שנה נוספת עם המבנה של 2.2 ערוצים והספק מירבי של 40W. הטלוויזיה מציעה תמיכה בטכנולוגיית השמע Dolby Atmos וקיים שיפור נוסף עבור הצלילים הנמוכים בהשוואה לדור הקודם, אשר נשמע עשיר יותר בבסים בדור החדש (ההשוואה מול דגם LG OLED GX משנת 2020, דגם השקול לסדרת ה-CX המיועד לתלייה על הקיר).

בהפעלה של תכונת ה-AI Sound Pro הצלחתי להבחין באחידות טובה יותר של הצלילים בכל סוג התכנים. הם נשמעים חדים יותר וברורים גם בעוצמות גבוהות, אם כי לא היה ממש צורך להגיע לעוצמות הגבוהות ביותר, כאשר עבור רוב זמן השימוש בטלוויזיה לא עליתי הרבה מעבר לרף של 20% מיכולות הרמקולים. כמובן שלא מדובר בצלילים שיכולים להשתוות למה שיציע לכם מקרן קול (סאונד-בר) סביר, אבל הצלילים בהחלט מרשימים ויותר ממספקים.

ממשק משתמש ומערכת הפעלה

ממשק המשתמש במערכת ההפעלה החדשה WebOS 6.0 קיבל מתיחת פנים משמעותית והוא שונה כעת מהממשק לו הורגלנו מדגמים קודמים של מערכת ההפעלה מבית LG או מממשק המשתמש בטלוויזיות אחרות, דוגמת אלו של המתחרה סמסונג.

פס האפליקציות המוכר עדיין קיים, אך כל הפעלה של תפריט ה”בית” כבר לא תציג רק אותו, אלא מסך שלם אשר מלא בתכונות רבות. יש יתרון בהצגת האפשרויות הרבות המרוכזות במקום אחד והגישה החדשה מאפשרת לגשת לכל מיני פריטי מידע ואפילו למדריכים מהירים לדברים שאנחנו רוצים לעשות בטלוויזיה, אך מאחר והשימוש העיקרי הוא במעבר בין אפליקציות או מכשירים, הייתי מעדיף שתהיה לפחות אפשרות לבחור בתצוגה המהירה של פאנל האפליקציות כפי שהייתה זמינה בעבר, במקום הפעלה של חלון מעט איטי יותר, בשל העושר באפשרויות כל פעם שאני מבקש לעבור בין נטפליקס לסלקום tv או מהטלוויזיה לפלייסטיישן.

היתרון בחלון הזה הוא שכבר לא קיים הסרבול במעבר בין מדיות או אפליקציות שונות. כל הכלים נמצאים באופן ברור ומובן בחלון אחד, וניתן למצוא בו גם אפשרות לסידור חכם על בסיס השימוש באפליקציות לאורך זמן ואפשרות מעניינת של בחירה בקבוצות אהובות כדי לקבל מידע הנוגע למועדים בהם יהיו לקבוצות אלו משחקים, כולל אפשרות להצגת הודעות קופצות המדווחות לנו כי המשחק עומד להתחיל ופריטי מידע נוספים.

במסך הבית העשיר ניתן למצוא גם גישה מהירה לתכנים של אפליקציות מסוימות. כך למשל ניתן למצוא גישה מהירה לסרטונים יוטיוב לאחר חיבור לחשבון משתמש, ובאופן דומה גם לתכנים של אמזון פריים וידאו.

מערכת ההפעלה החדשה תומכת גם במתן פקודות קוליות באמצעות השלט החכם, כאשר ניתן לשאול את הטלוויזיה שאלות בשפה העברית לקבלת מענה בעברית, וזה עובד די טוב, בדומה לאופן בו מספקות העוזרות החכמות מענה לשאלות, כשניתן גם לבצע פעולות בסיסיות בטלוויזיה כמו שינוי הווליום, מעבר ערוצים ועוד. אדגיש פעם נוספת כי העוזרות הקוליות של גוגל ואמזון אינן פעילות באופן רשמי בישראל והזיהוי הקולי והמענה על השאלות בשפה העברית מתבצעים דרך המערכת של LG בלבד.

מעבר לחלון הבית, שינתה LG גם את תפריטי ההגדרות בטלוויזיה. עדיין ניתן לגשת לפעולות מהירות לשינוי מצבי התצוגה, השמע, חיבור לרשת ועוד בלחיצה על כפתור ההגדרות בשלט, כשהשינוי המרכזי בוצע בהגדרות העמוקות יותר, אלו כעת מסודרות יותר ומאפשרות גישה ברורה ונוחה יותר למה שנרצה לשנות.

השורה התחתונה – מה חשבנו על ה-LG OLED C1

סדרת ה-OLED החדשה של LG לשנת 2021 מציגה כמה שינויים גדולים למדי – ישנן יכולות עדכניות לשיפור התמונה שתורמות לחווית הצפייה גם בתכנים ברזולוציה גבוהה (4K) וגם בתכנים ברזולוציות סטנדרטיות בצפייה בערוצים המשדרים ב-HD וב-FHD, כאשר גם בצד הסאונד ניתן להבחין בשינוי, הניכר ביותר לטעמי הוא בעת הפעלת פונקציית ה-Sound AI Pro שמצליחה לאזן היטב בין הצלילים.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

איכות התמונה של טלוויזיות ה-OLED היא הגבוהה ביותר שניתן למצוא בשוק וב-LG הוסיפו לכך השנה גם לא מעט אפשרויות המגיעות מצד מערכת ההפעלה WebOS 6.0, שזכתה לממשק חדש לחלוטין, המאפשר גישה נוחה במסך אחד לכל האפשרויות, בלי שנידרש לשוטט בין תפריטים רבים כדי למצוא מה אנחנו מחפשים. הייתי שמח לפחות לאפשרות גישה רק לתצוגת האפליקציות המהירה כפי שהיה בעבר, שכן העלאת המסך העשיר באפשרויות עשויה להיות איטית יותר ממה שהיה בעבר, וגם תמיכה בעוזרות הקוליות, שאינה ממש תלויה ב-LG, הייתה מתקבלת בברכה.

כמות החיבורים גם היא מרשימה, עם 4 יציאות HDMI 2.1 ותמיכה ב-FreeSync ו-GSync עבור מי שירצו להשתמש בטלוויזיה כמסך למשחקים.

המחירים, יש לומר, נמוכים יותר ממחירים ההשקה של הטלוויזיות בסדרה בהשוואה לשנה שעברה עבור דגם ה-65 אינץ’ (דגם ה-55 מוצע במחיר דומה), ויש לזכור כי בשנת 2021 LG הציגה גם דגם 48 אינץ’ במחיר 5990 שקלים וכי קיימות גם סדרות ה-OLED A וה-OLED B, אשר מציעות גישה זולה אף יותר לפאנלי ה-OLED של החברה.

דגמים ומחירים:

 • מסך טלוויזיה LG OLED 48 C1 הגיע לישראל במחיר 5,990 ש”ח.
 • מסך טלוויזיה LG OLED 55 C1 הגיע לישראל במחיר 7,490 ש”ח.
 • מסך טלוויזיה LG OLED 65 C1 הגיע לישראל במחיר 9,990 ש”ח. (זה הדגם שבדקנו בסקירה זו)
 • מסך טלוויזיה LG OLED 77 C1 הגיע לישראל במחיר 15,990 ש”ח.

לרכישה: מחסני חשמל \ KSP – שירות ואחריות: 3 שנים, קבוצת ח.י.

מה אהבנו?

 • איכות תמונה ושיפור תמונה לתכנים ברזולוציות גבוהות ונמוכות
 • שחורים ברמה גבוהה במיוחד
 • עיצוב דקיק
 • שיפור בבסים וכוונון סאונד אוטומטי עם “AI”
 • זוויות צפייה רחבות
 • שלט וממשק משתמש חדשים
 • תמיכה ב-FreeSync ו-GSync וחיבורי HDMI 2.1

ומה לא?

 • השתקפויות בחדרים מוארים במיוחד באור יום
 • עליה איטית של תפריט ראשי

*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים