גוגל מציגה מגוון שיפורים לאבטחה ולפרטיות של משתמשיה

Safer with Google (מקור גוגל)

גוגל (Google) הציגה מגוון שיפורים חדשים שיגיעו למשתמשיה ברשת ובמכשירי אנדרואיד כחלק מכנס המפתחים Google I/O 2021 השנתי של החברה, בהם שדרוגים חדשים למנהל הסיסמאות המשולב באנדרואיד ודפדפן הכרום, אפשרויות פרטיות חדשות הכוללות תיקיית תמונות מאובטחת, אפשרות למחיקה של היסטוריית חיפושים אחרונה ועוד.

אוסף השיפורים החדש של גוגל מצטרף להחלטה האחרונה של החברה להפעיל “אימות דו-שלבי” 2SV (ר”ת Two-step verification) לכלל המשתמשים בשירותיה בתור ברירת מחדל מוקדם יותר החודש. כעת החברה משדרגת באופן ניכר את מנהל הסיסמאות שלה, המשותף בין דפדפן הכרום ומערכת ההפעלה אנדרואיד.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בנוסף לכלי ייבוא הסיסמאות שהושק מוקדם יותר, גוגל הכריזה היום (ג’, 18.5) על העמקת השימוש במנהל הסיסמאות במכשירים, עם אפשרות לשמירת סיסמאות של אפליקציות בנוסף לסיסמאות באתרים שונים שנוהלו דרך הדפדפן, כאשר מנהל הסיסמאות יתריע בפני המשתמשים אם אחת מהסיסמאות שלהם זוהתה בדליפת מידע כלשהי שהועלתה לרשת. עם זאת, הפיצ’ר המשמעותי ביותר הוא אפשרות חדשה לשינוי הסיסמה בשירותים השונים ישירות ממנהל הסיסמאות.

שינוי סיסמאות חכם ישירות במנהל הסיסמאות (מקור גוגל)

בתחום השיפורים לפרטיות המשתמשים, גוגל מוסיפה מגוון אפשרויות חדשות שעלו מתוך הדרישות של המשתמשים, בהן:

  • מחיקה מהירה של היסטוריית חיפוש – אפשרות חדשה למחיקת היסטוריית חיפושים שנעשו ב-15 דקות האחרונות, זאת בנוסף לאפשרות הרגילה והמלאה של מחיקת כלל היסטוריית החיפוש.
  • תיקיית תמונות מאובטחת ב-Google Photos – תיקיה חדשה שנוספת לאפליקציית ה-Google Photos ותאפשר למשתמשים לאחסן בתוכה תמונות שיהיו מוגנות מאחורי סיסמה, כך שהן לא יהיו נגישות מחוץ לאפליקציה.
  • התראות על היסטוריית מיקום (Location History) – גוגל יודעת איפה המשתמש נמצא בזכות פיצ’ר ה-Location History. עם זאת, רבים מהמשתמשים לא זוכרים כי הפעילו את האפשרות הזו. כעת, בעת מעבר במיקומים בהם שהו המשתמשים בעבר, תתקבל התראה שתאפשר להשבית את היסטוריית המיקום בצורה פשוטה יותר.

בנוסף, מערכת ההפעלה אנדרואיד 12 שהושקה בגרסת בטא ראשונה במהלך אירוע ה-I/O, תציע לוח מכוונים חדש שיאפשר למשתמשים לדעת האם ומתי אפליקציות ניגשו לפריטי מידע דוגמת מיקום, מצלמה, מיקרופון ועוד, עם סימונים ויזואליים חדשים על השימוש במצלמה ומיקרופון בסלולר.

תיקיית תמונות מאובטחת (מקור גוגל)

עם יותר מ-3 מיליארד מכשירי אנדרואיד פעילים כיום ולא פחות משתמשים בדפדפן הכרום הפופולרי, השיפורים לאבטחה ופרטיות אותם גוגל הציגה משפיעים על כמות עצומה של משתמשים ומוסיפים כלים חדשים לשימוש טוב יותר בשירותי הגוגל השונים.

השוואת מפרטים